#اخبار و نتایج انتخابات 1400 #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار کرونا #یورو2020 #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

آیا تحصیل در کانادا بهترین روش برای مهاجرت به کانادا است؟

کانادا از لحاظ سیستم آموزشی و امکانات تحصیلی از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است و رفاه زندگی در این کشور نیز باعث شده تا بسیاری از دانشجویان ایرانی مایل به تحصیل در کانادا باشند.

تقریباً اکثر دانشجویانی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌شوند، در واقع هدف اصلی‌شان مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم این کشور است. ما در این مقاله به صورت اجمالی به مقوله تحصیل در کانادا خواهیم پرداخت.

 

قدم اول مهاجرت به کانادا، دریافت پذیرش تحصیلی

به منظور دریافت ویزای تحصیلی کانادا ابتدا باید از یکی از دانشگاه‌های این کشور، پذیرش تحصیلی دریافت کنید. اقدام برای دریافت پذیرش در میان دانشجویان ایرانی با نام اپلای رواج دارد. سعی کنید قبل از مکاتبه با دانشگاه کانادایی، سایت وزارت علوم ایران را چک کنید تا نام دانشگاه مورد نظر شما در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید این سازمان باشد. این موضوع مهمی است چون تنها مدارک دانشگاه‌های این لیست پذیرفته شده‌اند و قابل معادل ‌سازی هستند.

 

قدم دوم مهاجرت به کانادا، دریافت ویزای تحصیلی

به منظور دریافت ویزای تحصیلی کانادا باید با جمع‌آوری و تکمیل مدارک زیر در زمان تعیین شده به سفارت این کشور مراجعه کنید.

 

قدم سوم، تحصیل در کانادا

زمانی‌که مدارک و مستندات خود را به سفارت کانادا تسلیم می‌کنید، کارشناسان سفارت آن‌ها را بررسی کرده و در مورد اعطای ویزای تحصیلی شما اقدام می‌کنند. پس از دریافت ویزا می‌توانید وارد خاک کشور کانادا شده و شروع به تحصیل کنید. تحصیل در کانادا شامل مقاطع کارشناسی تا دکتری است که در ادامه در مورد آن‌ها توضیحات کوتاهی ارائه می‌شود.

 

قدم چهارم، کار پس از تحصیل در کانادا و دریافت اقامت دائم

همه دانشجویان خارجی که از دانشگاه‌های کانادا فارغ التحصیل می‌شوند به مدت 8 ماه فرصت دارند تا شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود انتخاب کرده و قرارداد کاری امضا کنند. تنها در این شرایط است که می‌توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و پس از 5 سال نیز برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنید. اگر در طول این مدت موفق به عقد قرارداد کاری نشدید، باید خاک کشور کانادا را ترک کنید چون مدت اعتبار ویزای تحصیلی شما به اتمام رسیده است.

 

ما در این مقاله به زبانی ساده و در 4 قدم، به موضوع تحصیل در کانادا پرداختیم. اگر به عنوان دانشجو قصد مهاجرت به کانادا را دارید می‌توانید مقالات جامع موسسه حقوقی مهاجرتی صباپلن به آدرس سایت https://sabaplan.com/ را مطالعه کنید یا از کارشناسان و وکلای مجرب این مجموعه مشاوره رایگان دریافت کنید.


۹:۲۰:۲۸ | یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ | Sunday 01 / 11 November / 2020