#اخبار کرونا #نتایج کنکور در سایت سنجش sanjesh.org #المپیک 2020 توکیو #اخبار دولت سیزدهم, کابینه دولت #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بورس #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

جنجال تصویر سلبریتی ها بر روی کاغذ دیواری

دکوراسیون خانه به معنای آراستن فضای منزل با هدف زیباسازی، مرتب کردن، چیدمان و آراستن رنگ‌ها و مواد و مصالحی است که به کار می‌بریم. یکی از مواردی که برای دیزاین منزل به کار می‌رود، کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی است.

امروزه استفاده از تصاویر افراد معروف و اصطلاحا سلبریتی بسیار مد شده است. بسیاری از افراد یک سلبریتی را الگوی زندگی خود قرار می دهند و به همین دلیل علاقه دارند از تصویر او به عنوان کاغذ دیواری اتاق خواب و یا حتی سالن پذیرایی خود استفاده نمایند.

امروزه مبحث دکوراسیون داخلی و استفاده از کاغذ دیواری به یک تخصص و هنر تبدیل شده و بسیار برای ما و محیطی که در آن زندگی می‌کنیم، مورد توجه قرار گرفته است. از سوی دیگر هر روزه مواد و مصالح جدید، زیباتر و با کیفیت‌ بیشتری تولید می‌شود، تا جایی که دیگر بحث دکوراسیون و آراستن محیط، خاص محیط مسکونی نبوده و تمام محیط‌های زندگی ما را در برگرفته است.

هر کدام از مکان‌ها بنا به کارکردی که دارند نوع خاصی از دکوراسیون را می‌طلبند. تخصصی شدن این امر به تخصصی شدن حرفه و هنر نیز انجامیده است، اما آنگونه که معلوم است مبحث دکوراسیون خانه تا زمانی که بشر زندگی کند و برای زندگی به محیطی به نام خانه نیازمند دارد، ادامه داشته و هر روزه نیز پیشرفت و رشد خواهد داشت.

کاغذ دیواری و جایگاه آن در دکوراسیون خانه

در دنیای پست مدرن امروزه، روش‌های بسیاری برای زیبایی بصری دکوراسیون خانه وجود دارد. اما آنچه طی سال‌های گذشته شروع شد و تا به امروزه ادامه داشته است استفاده از کاغذ دیواری است.

کاغذ دیواری پروسه‌ ای طولانی را طی کرده است تا به امروز رسیده‌ و در طول زمان، کم کم از یک کار ساده به یک حرفه و تخصص تبدیل شده‌ است. همزمان با تغییر این روند کاری، جنس، طرح، قالب، اندازه، رنگ و حتی نحوه استفاده از آن‌ها نیز تغییر کرده است.

در دوره‌ ای از زمان، کاغذ دیواری فقط مخصوص اتاق خاص مهمان و یا پذیرایی بود؛ چرا که پذیرایی باید بسیار مرتب، زیبا و تمیز و شیک می‌بود و جایگاه مهمان محسوب می‌شد. اما امروزه برای هر محل، حتی جایی مانند حمام نیز از نوع کاغذ دیواری خاص خودش استفاده می‌شود.

از سوی دیگر کاربرد کاغذ دیواری، فقط محدود به دکوراسیون خانه نیست؛ بلکه ادارات، شرکت، فروشگاه‌ها، مطب‌ها، کلینیک‌ها و غیره نیز هر کدام بنا به کارکرد و خدمات خاصی که ارائه می‌دهند، نوع خاصی از کاغذ دیواری را استفاده می کنند. این امر به گونه‌ای است که در کنار به وجود آمدن دیگر مصالح برای آراستن دیوارها، هنوز کاغذ دیواری بسیار مورد پسند بوده و مردم استفاده از آن را یکی از بهترین و زیباترین روش‌ها برای آراستن منازل، محل کار و یا تغییر دکوراسیون می‌دانند.

همچنین استفاده از طرح‌هایی همانند تصاویر سلیبریتی‌ها، بازیگران، خوانندگان و ورزشکاران معروف به یکی از محبوب‌ترین تصاویر برای دیزاین اتاق کودک، اتاق نوجوانان، باشگاه­ ها، آموزشگاه ها و اتاق‌های کار تبدیل شده است.

پوستر سه بعدی

کاغذ دیواری و تأثیر آن بر زیبایی خانه

اگر بخواهیم از تأثیر دکوراسیون خانه بر روحیه اعضای خانه و انرژی مثبتی که بر افراد می بخشد بگوییم، باید از اهمیت و مزایای کاغذ دیواری و پوستر دیواری صحبت کنیم. دیوار مانند پوسته ای است که پوششی ندارد و با استفاده از کاغذ دیواری جذابیت خاصی پیدا می کند و باعث ایجاد جلب توجه افراد می شود چرا که به‌ راحتی می‌تواند احساس گرمایی را که می‌خواهید به فضای خود ببخشید، ایجاد کند.

کاغذ دیواری‌ها با طرح‌ها و رنگ‌هایی که دارند چشم را در فضای محیط به حرکت درآورده و پویایی خاصی به محیط خانه می‌بخشند و اغلب باعث روشن‌تر شدن خانه نیز می‌شوند. البته این امر به‌ نوع، رنگ و طرح کاغذ دیواری که انتخاب می‌کنید بستگی دارد.

از آنجایی که طراحی دکوراسیون خانه به یک حرفه و یک هنر تبدیل شده است، برای یک انتخاب عالی نیاز به مشاوره خواهید داشت تا متناسب با سلیقه و خواسته‌ای که دارید بهترین انتخاب را داشته باشید.

اگر خانواده پرجمعیتی دارید و یا دیوارها کثیف شده و لکه‌هایی دیوار را پوشانده است، باز هم بهترین پیشنهاد و بهترین انتخاب، استفاده از کاغذ دیواری است.

نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار بسیار راحت ‌تر و کم ‌هزینه ‌تر و آسان ‌تر می‌باشد و با بهره گیری از هنر گرافیک و تلاش طراحان هر روزه به سمت رشد و پیشرفت در حرکت بوده و چشمان بینندگان را به خود جلب می‌کند؛ چرا که ذهن و روان انسان دائم به دنبال زیبایی‌ها است و می‌خواهد در زیباترین محیط زندگی یا کار کند.

پوستر کارتونی

آیا تفاوتی بین کاغذ دیواری و پوستر وجود دارد؟

توجه به دیزاین و دکوراسیون خانه برای ایجاد فضایی دلنشین با استقبال بسیار زیادی همراه است که کاغذ دیواری و پوستر دیواری از مناسب ترین و به صرفه ترین تجهیزات برای دیزاین به شمار می روند. در ماهیت امر تفاوتی بین کاغذ دیواری و پوستر دیواری وجود ندارد.

ماهیت هر دو این است که فضای خانه را آراسته کرده و آرایشی بسیار زیبا برای محیط خانه باشند. به‌ راحتی می‌توانید حتی به صورت سالانه با طرح‌های متفاوتی که در کاغذ دیواری‌ها و پوسترها وجود دارد، طراحی خانه خود را تغییر دهید. اما در جزییات، کاغذ دیواری و پوستر دیواری با هم تفاوت‌هایی دارند که به آن‌ها اشاره‌ای خواهیم داشت:

پوستر مرلین مونرو

انواع پوستر سه بعدی

طراحی پوستر سه بعدی یکی از جدیدترین و مورد پسندترین موارد برای دکوراسیون خانه می‌باشد. پوستر سه بعدی می‌تواند جذابیت و خلاقیت را به فضای خانه شما اضافه کند.

اتاق خواب و پذیرایی در منازل، دو فضایی هستند که برای دکوراسیون داخلی آن، از پوستر سه بعدی استفاده می‌شود. پوستر سه بعدی اتاق خواب بنا به اینکه اتاق کودک باشد یا بزرگسال، نوع طرح‌هایی متفاوت دارند. ممکن است شما طرحی فانتزی یا طرح هایی از گل را بپسندید. اتاق پذیرایی نیز همانند اتاق خواب می باشد . پوستر دیواری اتاق پذیرایی اغلب با حساسیت بیشتری انتخاب می‌شود.

اغلب طرح‌های هندسی، طرح‌ گل‌ها و یا فضای طبیعت بیشتر مورد توجه می‌باشند. پوستر سه بعدی 3D یکی از محبوب‌ترین نوع پوستر دیواری هستند. اغلب جوانان این نوع از پوستر سه بعدی را می پسندند . همچنین کسانی که به سبک مدرن علاقه دارند معمولاً این نوع از پوستر بعدی را انتخاب خواهند کرد.  

پوستر سه بعدی به انواع طرح‌های گل، طبیعت و چهره تقسیم می‌شوند و بنا به سلیقه‌های خود می‌توانید آن‌ها را برای دکوراسیون خانه تهیه نمایید. همچنین می‌توانید تجربه استفاده از تصویر سلیبریتی‌ها را بر روی پوستر سه بعدی و یا کاغذ دیواری اتاق و خانه خود داشته باشید.

برای اتاق نوجوانان و جوانان می­توان یک دیوار را به پوستر سه بعدی از تصویر سلبریتی محبوبشان اختصاص داد و اتاق را از دست پوسترهای کوچک و بی کیفیتی که با چسب به دیوار وصل شده اند و به بافت دیوار آسیب زده اند، خلاص کرد!

استفاده از پوستر ورزشکاران مطرح برای باشگاه های ورزشی، هنرپیشه ها برای آموزشگاه های هنری و نیز دانشمندان برجسته برای مراکز آموزشی یکی از بهترین گزینه ها برای دیزاین محیط است.

کاغذ دیواری و پوستر مناسب برای دکوراسیون خانه را چگونه تهیه کنیم؟

متخصصین رونیا یکی از تیم‌های متخصص در زمینه دکوراسیون خانه می باشند که به عنوان یکی از بزرگترین تیم‌های با تجربه و ماهر با نمایندگانی که در سراسر کشور دارند شما را یاری می‌کنند تا بهترین و متناسب‌ترین انتخاب را برای محل زندگی و خانه خود داشته باشید.

وبسایت (roniya.ir) مسیر ارتباطی شما با بزرگترین فروشگاه آنلاین دکوراسیون داخلی در ایران  است که با محصولات و خدمات بی‌نظیر خود می‌تواند محل زندگی شما را دگرگون کند.

علاوه بر وبسایت رونیا می‌توانید با شماره تماس 02144288700 تماس حاصل نموده و مشورت بگیرید و از تجربه آنان برای انتخابی متناسب و عالی استفاده کنید. تغییر دلچسب دکوراسیون خانه خود را به رونیا بسپارید.


۱۴:۰۰:۴۲ | پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ | Thursday 05 / 11 November / 2020