#اخبار کرونا #نمایشگاه مجازی کتاب تهران tehranbookfair.ir #ارز دیجیتال #آلودگی هوا #لایحه بودجه 1400 #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

دوره پادفک چیست؟ شرایط تحصیل در روسیه

کشور روسیه به طور کلی از نظر سطح علمی دارای رتبه بالایی میباشد و جزو کشورهای پیشرفته از نظر تحصیل محسوب میشود.

آمارهای اخیر در رنکیکینگ دانشگاه های جهان نشان میدهد دانشگاه های روسیه در رتبه های بالایی قرار دارند که این امر نشان از سطح علمی و اعتبار این دانشگاه ها در جهان است . کشور روسیه از سال 2003 به عضویت سیستم هماهنگ آموزشی اتحادیه اروپا پیوست و همین امر باعث برابری سیستم آموزشی این کشور با سایر کشورهای اتحادیه اروپایی شده است. روسیه خود دارای 896 دانشگاه قعال میباشد که از این تعداد دانشگاه حدود 530 دانشگاه جزو مراکز دولتی هستند. 97 دانشگاه از دانشگاه های روسیه در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند و دارای بهترین سیستم آموزشی دنیا هستند

در زیر به برخی از عمومی ترین شرای تحصیل در روسیه از جمله بررسی برخی از بهترین دانشگاه های کشور روسیه و همچنین بررسی دوره پادفک زبان روسی خواهیم پرداخت:

دو دانشگاه برتر کشور روسیه کدامند؟

  1. دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو:

این دانشگاه که واقع در ایالت مسکو می باشد یکی از بهترین دانشگاه های حال حاظر روسیه محسوب میشود این دانشگاه با رتبه 90 دربین بهترین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه هم اکنون در رشته های ریاضیات ، زبان شناسی ، زبان های مدرن ، فیزیک و ستاره شناسی جزو 50 دانشگاه برتر دنیا محسوب میشود. این دانشگاه در رشته های علوم رایانه ای نیز جزو برترین دانشگاه دنیا محسوب میشود.

  1. دانشگاه ملی سنت پترزبورگ :

این دانشگاه نیز یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور روسیه به حساب می آید و هم اکنون دارای رتبه 235 در رنکینگ جهانی را به خود اختصاص داده است البته رتبه ای دانشگاه در رشته های مانند زبان شناسی جزو 100 دانشگاه برتر دنیا به حساب می آید و همچنین رشته های دیگری نظیر تاریخ ، باستان شناسی ، ریاضیات ، فیزیک ، ستاره شناسی نیز جزو 200 دانشگاه برتر دنیا به حساب می آیند...

جهت اطلاع از دیگر دانشگاه های معتبر روسیه به این لینک مراجعه نمایید.

 

دورهه پادفک زبان روسی چیست 

دوره پیش نیاز و مهمی که برای اماده سازی دانشجویان غیر روسی زبان برای دروس دانشگاهی مورد نیاز است دوره پادفک می باشد. دوره پادفک که مخفف شده عبارت روسی подготовительный факультет است دوره مهمی است که دانشجویان دیگر کشورها برای ورود به دانشگاه های کشور روسیه باید بگذرانند. این دوره اموزشی که اموزش زبان روسی است به اموزش مقدماتی برخی دروس پایه نیز میپردازد که دروسی چون شیمی و زیست یا دروس فنی مهندسی از قبیل ریاضی فیزیک نیز می باشد. این دوره یکی از دوره های الزامی است که باید گذرانده شود و الزاما گذراندن دوره پدافک کافی نیست و باید در این دوره حتما نمره قبولی را کسب کرده و و ازمون ورودی آن را با موفقیت به پایان برسانند. در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در روسیه جدای از اموزش به زبان رویس به اموزش دروس شیمی و زیست نیز می پردازند و برای رشته های غیرپزشکی نیز دروس تخصصی همان رشته همچون دروس ریاضی فیزیک و دروس پایه رشته های هنر و غیر نیز اضافه کرد. دوره پادفک روسیه دوره‌ای است که به‌صورت میانگین بین 6 الی 10 ماه طول می‌کشد. گذراندن این دوره به رشته تحصیلی مورد و دانشگاه مختلف بستگی دارد.  

جهت اطلاع از شرایط دوره پادفک روسیه این لینک را مطالعه نمایید

 

تحصیل داروسازی در روسیه

رشته داروسازی در بین بسیاری از جوانان کشور، رشته ای ناشناخته است.برای همین تعداد شرکت کنندگان در این رشته نیز کم است. در نتیجه ورود به این رشته یک فرصت طلایی برای داشتن بهترین آینده شغلی است.

اغلب مردم فکر می کنند،شغل فارغ التحصیلان رشته داروسازی، دارو فروشی است. در حالی که این فکر کاملا اشتباه است. یا اینکه فارغ التحصیلان این رشته، فقط داروساز می شوند. اما جالب است بدانید داروسازی تنها شاخه ای از این رشته است.

در حال حاضر داروسازی چیزی حدود 12 گرایش تخصصی دارد، و سال به سال نیز به این گرایش ها اضافه می شود. در مبحث آینده شغلی رشته داروسازی ، شناخت تخصص های این رشته، امری بسیار مهم در تصمیم گیری دانشجویان به حساب می آید.

می دانیم هنگامی که بیمار می شویم بعد از مراجعه به پزشک، داروهایی را برای مداوا می گیریم. این داروها هستند که حال مارا بهتر می کنند. اما اگر وضعیت بیمار، با مصرف دارو بهتر نشده و بدتر شود،مشکل از داروهاست.

در واقع وظیفه یک داروساز ، ساخت دارو، بررسی وضعیت دارو در بدن انسان و حیوانات، و میزان تاثیر دارو در بدن ، و کم کردن عوامل بیماری زا در جامعه است. بنابراین داروساز، یک ماده موثر برای بیماری را پیدا نموده و آن را تبدیل به قرص ،شربت، کپسول، امپول و…. نموده و سپس به بررسی تاثیر دارو در بدن می پردازد.

دانستن این مطلب جالب است که علت خوب نشدن بیمار بستگی به کیفیت دارو، و نحوه استفاده از دارو دارد. برای همین داروساز وظیفه دارد پزشکان را مطلع سازد که، مصرف چه داروهایی همزمان با هم خطرناک است، و برعکس. حتی مصرف مواد غذایی نیز تاثیر دارو ها را در بدن کم و زیاد می نماید. در این زمینه نیز داروساز پزشک را راهنمایی می کند.

 برای اطلاع از شرایط تحصیل داروسازی در روسیه اینجا را مطالعه نمایید

چرا تقاضای تحصیل در روسیه بسیار بالا است ؟

روسیه به دلایل زیادی دارای بیشترین اعزام دانشجو به خارج از کشور می باشد. از مهمترین این دلایل می تواند به :

  1. هزینه مقرون به صرفه تحصیل در روسیه : روسیه به عنوان یکی از ارزانترین کشور ها برای ادامه تحصیل در جهان شناخته می شود، شهریه رشته های پزشکی و دندانپزشکی این کشور در بازه ای از حدود 3 هزار تا 7 هزار دلار در سال می باشد که به نسبت دیگر کشور های جهان بسیار ارزان تر است...
  2. پذیرش آسان در دانشگاه های روسیه : اکثر دانشگاه های روسیه با وجود اعتبار بالای آنها دارای شرایط پذیرش نسبتا آسانی می باشند، اکثر دانشجو های خارجی در روسیه در این دانشگاه های پذیرش می شوند.
  3. دانشگاه های روسیه نیاز به مدرک زبان ندارند: یکی از مهمترین دلایل تحصیل در روسیه این موضوع می باشد که دانشگاه های روسی از افراد متقاضی تحصیل در روسیه، تقاضای مدرک زبان نمی کنند، زبان تحصیل در بیشتر دانشگاه های روسیه به روسی می باشد و بعضی از دانشگاه های روسیه رشته های پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی نیز به متقاضیان ارائه می کنند، ولی در بدو پذیرش نیازی به مدرک زبان برای متقاضیان نمی باشد.
  4. روابط کشور روسیه و ایران بسیار خوب و نزدیک است: روسیه یکی از متحدان اصلی کشورمان  می باشد، به همین دلیل مراودات سیاسی و اقتصادی و علمی بسیاری با کشورمان نیز دارد. بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد و همچنین رفت و آمد دانشجویان از روسیه به ایران و بالعکس نیز بسیار آسان تر از شرایط دیگر کشور های جهان می باشد.
  5. هزینه زندگی بسیار مناسب در روسیه: هزینه زندگی در روسیه برای دانشجویان ایرانی روسیه بسیار مقرون به صرفه است، روسیه دارای شهرهای بسیاری است که برخی از آنها هزینه زندگی به مراتب پائین تری نیز نسبت به برخی شهرهای ایران دارند، اما همچنان زندگی در دو ابر شهر معروف روسیه، مسکو و سنت پترزبورگ در حال حاضر با در نظر گرفتن دلار 18 هزار تومانی، فرق چندانی با زندگی در تهران ندارند، با این تفاوت که این دو شهر از بزرگترین و با کیفیت ترین شهر های اروپایی و جهانی به حساب می آیند.
  6. دانشگاه های روسی مورد تائید ایران و معتبر جهانی روسیه : روسیه دارای دانشگاه های معتبری در سطح جهان می باشد، دانشگاه ملی مسکو و ملی سنت پترزبورگ در رتبه های زیر 200 جهان قراردارند و دارای اعتبار بسیار بالایی در سطح جهان می باشند. همچنین هرساله لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران منتشر می شود که دانشگاه های بسیاری از این کشور در این لیست قراردارند، به این معنا که مدرک فارغ التحصیلی در رشته های علوم پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی روسیه مورد تائید ایران می باشد.
  7. امکان تحصیل رایگان در روسیه: همچنین کشور روسیه یکی از کشور هایی است که دارای برنامه های متعدد اختصاص بودجه و  بورسیه های رایگان بسیاری برای دانشجویان خارجی است.

تخصص ما اعزام دانشجو به روسیه است

کارگزار تخصصی اعزام دانشجو به روسیه ستاره داوود یک گروه بین المللی ثبت شده در کشور روسیه می باشد. ما به طور تخصصی در زمینه اعزام دانشجو به روسیه فعالیت می کنیم اما در دیگر کشور های جهان نیز بعضا دارای دفاتر نمایندگی و یا همکاری ها مشترک با دیگر شرکت های رسمی می باشیم. چرا ما به عنوان گروه بین المللی معرفی می شویم؟ شرکت ستاره داوود به عنوان یک شرکت حقوقی با 31 تخصص در اساسنامه خود توانسته است از دولت فدراسیون روسیه مجوز بگیرد. به همین جهت ما خدمات متنوع و بسیاری را در بخش های بسیاری به هموطنان خود ارائه می دهیم. خدمات حقوقی، توریستی، ورزشی و غیره... و به واسطه فعالیت های تجاری دیگری که در گوشه کنار دیگر جهان داریم به عنوان یک گروه بین المللی فعالیت می نماییم. موسسه اعزام دانشجو به روسیه ستاره داوود در شهر های اصفهان، تهران، شیراز و مشهد دارای دفتر و نماینده رسمی می باشد.

گروه بین المللی دیویداستار

www.davidstar.net


۱۲:۱۷:۰۸ | سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Tuesday 24 / 11 November / 2020