#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

کاشت مو و هرآنچه که درباره آن باید بدانید

امروزه یکی از دغدغه‌های هر خانم آقا، زیبایی و آراستگی ظاهری است. فرقی ندارد که چه سنی داشته باشیم، همه ما در طول زندگیمان به زیباییمان بسیار اهمیت می‌دهیم.

همانطور که قطعا می‌دانید، مو  ابروها تاثیرگذارترین فاکتورها روی زیبایی هستند. جنس مو از پروتئین است  بافت بسیار حساسی دارد. به همین دلیل است که در اثر موارد مختلف تحت تاثیر قرار می‌گیرند. شرایطی مانند استرس زیاد، عوامل ژنتیکی و سوانحی مثل آتشسوزی از جمله عواملی هستند که می‌توانند باعث ریزش مو و ابروها شوند. سال‌های سال، افرادی که دچار ریزش مو یا ابرو شده بودند، با پروراندن رویای بازگشت حجم مو  ابرو در سرشان، به زندگی ادامه می‌دادند. تا اینکه در دهه‌های اخیر با معرفی روش‌های کاشت مو و کاشت ابرو با موهای طبیعی، این رویا به واقعیت تبدیل شد. به این ترتیب متد کاشت مو در صنعت زیبایی، به یک قطب پر قدرت تبدیل شد. به طوری که امروزه به یکی از پرطرفدارترین روش‌های مراقبت از زیبایی تبدیل شده است. دانشمندان فعال در این حیطه نیز با معرفی روش و متدهای جدیدتر، به این استقبال پاسخ دادند. یکی از کلینیک‌های خوش سابقه و ماهر در امر کاشت مو و ابرو، کلینیک فوق تخصصی پوست و موی رز با حضور پزشک ارزشمند آقای دکتر روحانی می‌باشد که تا به الان بالغ بر هزار کاشت مو و ابروی موفق را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

https://khabarpu.com/img/post/1613557576.jpg

کاشت مو چیست؟

کاشت مو روشی است که در آن یک پزشک آموزش دیده، فولیکول مو را از ناحیه‌ای تحت عنوان بانک مو یا منطقه اهدا کننده به ناحیه طاس سر منتقل می‌کند. معمولاً موها از پشت یا کنار سر (بالای گوش‌ها) استخراج می‌شوند. این متد در کلینیک زیبایی رز به چندین روش جدید در دنیا انجام می‌گیرد. در ادامه به معرفی و چگونگی مراحل کاشت مو اشاره می‌کنیم:

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابروی طبیعی نیز همانند کاشت موی سر است. این روش به صورت سرپایی در مطب و کلینیک تخصصی پوست و موی رز قابل انجام است. هدف از کاشت ابرو این است که از گرافت‌های موهای طبیعی  قابل رشد خود شخص استفاده کرد تا نمای کامل و حجیم‌تری از ابرو در صورت ایجاد نمود. در این روش نیز از موهای سر (اصولا موی بالای گوش) یا بدن فرد (روش BHT) جهت ناحیه بانک مو استفاده می‌شود. بنابراین کاشت ابرو نیز یک روش غیر تهاجمی و دائمی می‌باشد.

https://khabarpu.com/img/post/1613557594.jpg

مراحل کاشت ابرو

 

جدول نتایج کاشت مو و ابرو

انتظارات پس از کاشت مو

تغییرات ناحیه کاشت مو

تغییرات ناحیه بانک مو

1 ماه پس از انجام کاشت مو و ابرو

پس از یک ماهف دلمه‌ها  التهابات این ناحیه از بین می‌روند و فولیکول‌ها وارد فاز استراحت می‌شوند. در این مرحله هیچ مویی در نواحی کاشت شده وجود نخواهد داشت. این اتفاق طبیعی است و با گذشت زمان رویش مو را خواهیم داشت.

با گذشت یک ماه، فرد هیچ درد یا سوزش یا تورمی در این ناحیه نخواهد داشت؛ همچنین در صورت انجام روش FUT، بخیه‌های این ناحیه جذب خواهند شد. هنوز لازم است که به بهداشت این منطقه به خوبی رسیدگی شود تا عفونت بروز نکند.

3 ماه بعد از انجام کاشت مو و ابرو

موهای تازه کاشته شده، هرچند نازک و کم رنگ، شروع به رشد می‌کنند و باعث تیغ تیغی شدن کف سر می‌شوند.

بهبودی حداکثری ناحیه بانک مو و رفع احتمال بروز عفونت در اثر استخراج فولیکول.

9 ماه بعد از انجام کاشت مو و ابرو

موها شروع به ضخیم شدن می‌کنند. رنگ آن‌ها به موهای دیگر شبیه تر می‌شود.

بهبود کامل منطقه بانک مو از لحاظ ظاهری

1 سال بعد از انجام کاشت مو و ابرو

در این مدت باید حداقل 2 مرتبه به جراح خود جهت بررسی منطقه کاشت مو مراجعه داشت. با گذشت 1 سال از کاشت مو، حجم متراکم‌تری از مو قابل مشاهده خواهد بود.

بهبود کامل منطقه کاشت مو

 

هزینه کاشت مو چقدر است؟

محاسبه هزینه کاشت موی سر بستگی به گستردگی ناحیه طاسی، نوع روش درمانی و تعداد فولیکول‌های موجود روی سر و بدن فرد داوطلب دارد. شما عزیزان برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو رز به صورت کاملا رایگان از طریق شماره شماره تلفن‌های موجود در سایت در ارتباط باشید و تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هم وطنان عزیز خواهند بود.

 

منبع : https://roz-clinic.com/

 https://www.healthline.com/health/hair-transplant


۱۴:۳۸:۱۱ | چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | Wednesday 17 / 02 February / 2021