#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

جدیدترین روش تزریق چربی نانوفت و میکروفت

تزریق چربی در حال حاضر یکی از جذاب‌ترین متدهای آرایشی و زیبایی است. پزشکان آموزش دیده مجرب می‌توانند چربی‌های اضافه را از نواحی مختلف بدن خود شخص مانند شکم، ران یا پشت باسن استخراج کرده و آن را پس از پالایش چربی، مجددا به سایر قسمت‌های مختلف بدن منتقل کنند.

تزریق چربی نانوفت و تزریق چربی میکروفت به عنوان جدیدترین روش تزریق چربی معرفی شده‌اند. انتقال چربی علاوه بر داشتن نتایج طبیعی و در عین حال از بین بردن چاقی‌های موضعی، هیچ خطری از بابت بروز واکنش‌های آلرژیک یا سو نخواهد داشت. زیرا طی این روش از ماده خارجی و مصنوعی استفاده نمی‌شود. به این ترتیب روش‌های انتقال چربی در سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کردند. بطوریکه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که از چربی خودشان به جای تزریق ژل و یا پروتز برای افزایش بیشتر حجم اندام‌ها یا رفع چین  چروک‌های صورت و بدنشان استفاده کنند. با انجام تزریق چربی می‌توان علاوه بر رفع نقوص صورت و بدن، چربی‌های اضافه شکم، پهلوها و یا ران‌ها را نیز تا حدودی از بین برد. این یعنی یک تیر و دو نشان. کلینیک فوق تخصصی هلیا با داشتن چندین سال تجربه در انجام بهترین روش‌ تزریق چربی، جزء معدود کلینیک‌های خوش سابقه و مطرح در شهر تهران می‌باشد.

بهترین روش تزریق چربی کدام است؟

همان طور که ذکر شد روش نانوفت و میکروفت از بهترین روش‌های تزریق چربی هستند که در ادامه آن‌ها را تشریح می‌نماییم.

https://khabarpu.com/img/post/1613560317.jpg

 

روش نانوفت چیست

تزریق چربی نانوفت، یک روش انتقال چربی است که طی آن از یک کانول (سوزن) بسیار نازک برای صاف کردن چین و چروک‌های صورت، بازیابی خطوط جوانی و بهبود کیفیت پوست صورت استفاده می‌کند. طی این روش اول  مقدار کمی چربی از نقاط چاق بدن فرد داوطلب (مانند باسن، ران ها یا زیر شکم) استخراج می‌شود. سپس این چربی در سانتریفیوژ فرآوری می‌شود تا سلول‌های چربی از مواد  و ناخالصی‌های دیگر جدا شود. نتیجه این پالایش، به وجود آمدن یک مایع روان و غلظت از ذرات ریز چربی است. سپس این مایع با استفاده از یک سوزن فوق العاده نازک (کانول) به مناطق مورد نظر صورت تزریق می‌شود. از آنجا که این سوزن بسیار کوچک است و چربی بسیار نرم است، مناطق کوچک را می‌توان مستقیماً هدف قرار داد تا تغییرات دقیق و نتایج طبیعی ایجاد شود. این روش بیشتر به درد از بین بردن چروک و خطوط ریز و درشت صورت می‌خورد. تزریق چربی به روش نانوفت بسیار ایمن است. در حقیقت، این روش به عنوان گزینه‌ای محبوب و پرطرفدار برای حجم دهی و جوانسازی صورت تبدیل شده است. زیرا تزریق چربی 100٪ با بدن فرد سازگار است و این باعث می‌شود که بدن مواد تزریق شده را رد نکند یا واکنش آلرژیک نشان ندهد. از آنجا که تزریق چربی نانوفت به مقدار کمی چربی احتیاج دارد، حتی افراد لاغر نیز می‌توانند از این روش بهره ببرند.

روش میکروفت چیست

اولین مرحله تزریق چربی میکروفت، شامل برداشتن چربی از ناحیه‌ای مانند ران، شکم یا باسن و یا پهلوها پس از بی حسی موضعی می‌باشد. طی این مرحله، یک کانول باریک به آرامی سلول‌های چربی را با هدف حفظ سلامت آن‌ها برای فرآیند تزریق چربی، استخراج می‌کند. سپس سلول‌های چربی استخراج شده با دقت پالایش می‌شوند تا برای تزریق در ناحیه دیگری از بدن آماده گردند. در نهایت سلول‌های چربی با استفاده از یک سوزن ظریف که دقیقاً در زیر سطح پوست فرو می‌رود، در مناطق مورد نظر تزریق می‌شوند. در حین انجام عمل تزریق چربی نیز ممکن است از داروی بی حسی موضعی استفاده شود تا فرد هیچ درد و یا ناراحتی را تحمل نکند. از تزریق چربی به رش میکروفت می‌توان در مردان و زنانی که دچار کاهش حجم صورت در نواحی خاص شده‌اند، استفاده کرد. متداول ترین مناطق مورد استفاده برای تزریق میکرو چربی عبارت است از:

• زیر چشم‌ها برای به حداقل رساندن خطوط و بازگرداندن حجم آنان

• حجیم کردن گونه، لب و چانه

• رفع چین‌های عمیق اطراف دهان و بینی

• از بین بردن اسکار کم عمقی که در اثر آکنه یا آبله مرغان ایجاد شده باشد

• تزریق به پشت دست‌ها برای بازگرداندن ظاهر جوان دست

روش میکروفت برخلاف نانوفت، حجم‌های سیع‌تری را مورد هدف قرار می‌دهد. به همین ترتیب از این روش می‌توان برای از بین بردن خطوط بدن در اطراف باسن و پستان نیز استفاده کرد. تزریق میکرو چربی ممکن است به تنهایی یا در ترکیب با سایر روش‌ها مانند لیفت صورت، لیفت ابرو یا جراحی پلک برای افزایش نتایج انجام گیرد.

https://khabarpu.com/img/post/1613560326.jpg

چه پزشکی را برای تزریق چربی باید انتخاب کرد؟

یک دکتر خوب برای تزریق چربی، پزشکی است که دوره‌های مورد نیاز را گذرانده باشد و با آناتومی بدن انسان آشنایی کامل داشته باشد. دکتر حمیدرضا خراسانی تزریق و پیوند چربی را به صورت یک روش سرپایی در کلینیک پوست و موی هلیا در شهر تهران با کم‌ترین عوارض و بالاترین کیفیت همراه با طبیعی‌ترین نتایج ممکن، انجام می‌دهند. شما عزیزان می‌توانید برای رزرو نوبت حضوری  یا مشاوره تلفنی، با شماره تلفن‌های موجود در سایت با کلینیک زیبایی هلیا تماس برقرار نمایید.

سایت کلینیک هلیا : https://heliaclinic.com/

خط ویژه: 02122810089

همراه: 09120687738

تهران – خیابان کامرانیه شمالی ، خیابان مینا ، ابتدای کوچه رحمانی ، پلاک 6/1 ، طبقه دوم

منبع

https://www.plasticsurgeryservices.net/blog/what-is-nano-fat-grafting/

 


۱۴:۴۳:۵۳ | چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | Wednesday 17 / 02 February / 2021