#اخبار و نتایج انتخابات 1400 ریاست جمهوری, مجلس و شوراها #سامانه انتخاب ایران entekhabiran.moi.ir, شعبه یاب #سامانه مردم ناظر mardomnazer.shora-gc.ir, گزارش تخلف انتخاباتی #نظرسنجی انتخابات 1400 (بعد از انصراف نامزدها) #اخبار کرونا #یورو2020 #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

با محافظ برق نگران سوختن وسایل برقی خانه نباشید

هر وسيله برقي مهمي كه در خانه داريد و دائما در حال استفاده از آن هستيد نيازمند دقت و نگهداري بالايي است. ما در اينجا محافظ برق را به شما توصيه مي كنيم.

·      محافظ برق چیست؟

https://khabarpu.com/img/post/1623302902.png

·       هر وسیله برقی  مهمی كه در خانه دارید و دائما در حال استفاده از آن هستید نیازمند دقت و نگهداری بالایی است. ما در اینجا محافظ برق را به شما توصیه می كنیم. این دستگاه  در ورودی مسیر جریان برق قرار می گیرد و هنگامی که در میزان آمپر و نیروی مصرفی اختلال صورت گیرد، مسیر جریان برق را قطع می کند. بعد از گذشت چند لحظه، هنگامی كه شرایط به حالت استاندارد درآمد، بار دیگر ورودی مسیر جریان برق را به ابزار های الكتریكی، متصل می كند، تا از آسیب های احتمالی پیشگیری كند.

 

·       زمانی كه نوسان برقی بیش از حد اتفاق بیافتد، دستگاه شما به طور كامل از كار افتاده و حتی ممكن است بسوزد، به همین دلیل استفاده از از این دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. اندازه كارایی كه ولتاژ و آمپر دارند و زمانی كه برای عبور جریان الكتریكی لازم است به لوازم برقی مربوط می شود. به این دلیل كه مقدار مصرف برق هر دستگاه با هم فرق می كند. مدرن تکنیک تعمیرات انواع لوازم خانگی

 

·      تفاوت محافظ برق و چند راهی

·       چند راهی همان طور كه می دانید فقط دارای یك تعداد مشخصی پریز است. بدون اینكه از وسیله برقی شما در برابر خطرات احتمالی و نوسانات برقی محافظت كند، فقط این امكان را به شما می دهد كه همزمان تعدادی كابل را به آن متصل كرده و از چند وسیله ی برقی استفاده كنید.

·       اكثر این چند راهی ها علاوه بر این قابلیت ها، دارای یك محافظ داخلی كه متشكل از یك فیوز و متعادل كننده ی جریان برق است. هرگاه شدت نوسان برق زیاد نباشد، متعادل كننده وظیفه كنترل جریان نوسان را دارد كه جریان خروجی برق را ثابت می كند. وظیفه ی فیوز هم زمانی است كه نوسانات، بیشتر از حد تحمل متعادل كننده بالا می رود كه در این حالت، فیوز سوخته و جریان خروج برق را قطع می كند و از آسیب به وسایل برقی كه به چند راهی متصل هستند، جلوگیری می كند.

·       جنس بدنه محافظ برق، حتما باید ضد آتش و سوختگی باشد كه در اصطلاح به آن ABS  می گویند. همچنین این دستگاه باید دكمه  خاموش و  روشن و یا همان on و off داشته باشد. یك محافظ خوب و پیشرفته، بهتر است قسمت هایی برای اتصال  USB داشته باشد.

 

·      كاربرد محافظ برق و چند راهی

·       امروزه بنا به نیاز مصرفی، افراد در منزل لوازم برقی زیادی دارند، كه برای استفاده هم زمان از آن به پریز برق نیاز دارند، و باید از چند راهی استفاده كنند، كاربرد این وسیله از یك چند راهی بسیار بیشتر است و باهم تفاوت دارند. چند راهی، فقط دارای چند پریز است كه فقط برای روشن كردن لوازم برقی خود می توانید از آن استفاده كنید وكاربرد دیگری ندارد اما محافظ، علاوه بر این در حفظ و ایمنی وسایل برقی شما تاثیر مهمی دارد. در حال حاضر چند راهی هایی كه دارای سیستم محافظ برق هستند، برای شما ساخته شده است كه با اطمینان كامل می توانید از لوازم برقی پر مصرف خود مانند: تلویزیون، یخچال، كامپیوتر و … دائما استفاده كنید، و دیگر  نگران آسیب و سوختن آن ها  نباشید.

https://khabarpu.com/img/post/1623302909.png

·      نكات مهمی كه هنگام خرید محافظ برق باید به آن توجه كرد

 

 

 

 

 

 

 

·      محافظ برق دیجیتال كلی ساختمان

·       این دستگاه، یك محافظ كلی و جامع است، باخرید این محافظ دیگر نیازی به محافظ های متفرقه ندارید. گروهی صنعتی و تولیدی با نام GMK  تصمیم گرفتند كه این محافظ های كلی برق را به مرحله تولید و عرضه برسانند تا از تمام نوسانات و شوک های الكتریكی پیشگیری كند.

     

·      ویژگی های  مدل دیجیتالی

       دارای یك نمایشگر كه ولتاژ برق شهری را نشان می دهد.

       یك صفحه كلید برای تنظیمات دستگاه.

       زمان قابل تنظیم برای مراقبت از دستگاه مصرف كننده در هنگام قطع و وصل و نوسان برقی شهر.

       این قابلیت را دارد كه از تمام وسایل برقی مراقبت كند.

       كنترل و مشخص كردن صفر تا صد ولتاژ  توسط خود مصرف كنند.

       مداری دیجیتالی كه دارای نویزگیر است.

       دارای تكنولوژی پیشرفته كه از سوختگی وخرابی دستگاه  در برابر خطرات ناشی از برق گرفتگی جلوگیری می كند.

       در مواقع اضطراری این امكان را به شما می دهد كه به راحتی سیستم حفاظتی برق را فعال و غیر فعال كنید.

 
 


۱۰:۰۲:۳۸ | پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ | Thursday 10 / 06 June / 2021