#اخبار کرونا #اخبار دولت #نقل و انتقال فوتبال #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بورس #افغانستان #اخبار فرهنگیان

کتاب کمک درسی

یک از درس های عمومی در کنکور سراسری ادبیات است که اولین درس در دفترچه ی عمومی می باشد و داوطلبان به ۲۵ سوال این درس در مدت زمان ۱۸ دقیقه باید پاسخ دهند یعنی برای هر سوال ۴۲ ثانیه زمان دارند.

ضریب ادبیات در کنکور ۴ است که نقش مهمی در تعیین رتبه ی داوطلب دارد.

داوطلبان باید زمان کافی برای این درس صرف کنند و با دقت آن را مطالعه کنند.

بهتر است در ابتدا با بودجه بندی ادبیات در کنکور آشنا شوید.

داوطلبان باید ادبیات پایه ی دهم، یازدهم و دوازدهم را برای کنکور مطالعه کنند.

واژگان و املا ۶ سوال :

داوطلبان با پاسخ دادن به سوالات این بخش ۲۴ درصد در کنکور سراسری کسب می کنند.

زبان فارسی ۵ سوال :

این بخش یکی از سخت ترین بخش های ادبیات است و داوطلبان برای موفقیت در این بخش باید زیاد تست بزنند که با پاسخ دادن به سوالات زبان فارسی ۲۰ درصد دیگر کسب می کنند.

تاریخ ادبیات ۱سوال :

یکی از ساده‌ ترین بخش های ادبیات، تاریخ ادبیات می باشد که ۱ سوال در کنکور سراسری دارد و داوطلبان می توانند با پاسخ صحیح به این سوال ۴ درصد در کنکور سراسری کسب کنند.

آرایه های ادبی ۴ سوال :

این بخش را باید داوطلبان به صورت مفهومی بخوانند و داوطلبان با پاسخ به سوالات این بخش می توانند ۱۶ درصد دیگر در کنکور کسب کنند.

قرابت معنایی ۹ سوال :

این بخش نیز به تنهایی ۳۶ درصد را شامل می شود پس داوطلبان به دقت باید بخش قرابت معنایی را مطالعه کنند. برای موفقیت در این بخش باید شعرهای ادبیات را باید به خوبی بخوانند، تمرین و تکرار داشته باشند، متن کتاب درسی را به دقت مطالعه کنند، در این بخش به سوالات توجه کنند و با تمرکز سوالات را بخوانند، توضیحات و واژه های پایان درس را بخوانند.

با توجه به مطالب بالا دیدید که درس ادبیات درس تاثیر گذاری در کنکور سراسری است و با دقت زیادی باید این درس را مطالعه کنید.

پس برای این که بهتر بتوانید ادبیات را بخوانید و با سوالات کنکور آشنا شوید باید علاوه بر کتاب درسی، از کتاب کمک درسی هم کمک بگیرید.

https://khabarpu.com/img/post/1627189508.jpg

 

معرفی کتاب کمک درسی

کتاب فارسی یازدهم مبتکران :

این کتاب نوشته ی آقای حمید طالب تبار است که در ۴۰۴ صفحه تهیه شده است که برای آمادگی داوطلبان در کنکور سراسری برای رشته های تجربی، ریاضی و انسانی طراحی شده است.

این کتاب شامل تمام مطالب کتاب درسی پایه ی یازدهم می باشد.

کتاب یازدهم مبتکران شامل دو بخش است که بخش اول شامل درسنامه ی کامل است و بخش دوم شامل سوالات چهار گزینه ای است.

در بخش درسنامه معنی شعرها، لغت ها، نثرها قرار دارد و آرایه های ادبی و دستور زبان فارسی مورد بررسی قرار گرفته و به کارگاه های متن پژوهی پاسخ داده اند.

در بخش سوالات چهار گزینه ای هم سه قسمت مطابق با کتاب درسی، فراتر از کتاب درسی و سوالات کنکور سراسری قرار دارد.

پس از سوالات نیز پاسخ های تشریحی قرار دارند.

موضوعات و چینش مطالب نیزمطابق با کتاب درسی است.

در ابتدای درسنامه معنی لغت ها قرار دارد و پس از آن معنی آن ها مورد بررسی قرار گرفته است.

در انتهای درسنامه نیز لغت های مهم املایی بیان شده است. در بین مطالب درسنامه کادرهایی  به نام توجه یا نکته قرار دارد که نکات مهم و کلیدی را بیان کرده است. هم چنین بخش هایی به نام بیشتر بدانیم قرار دارد که مطالعه ی این بخش موجب یادگیری بهتر می شود.

در بخش اول تست ها که مطابق با کتاب درسی است همسو با مطالب کتاب درسی تدریس شده که شما با مطالعه ی این بخش از سوالات بر مطالب تسلط پیدا می کنید.

در بخش تست های فراتر از کتاب درسی نکات مهم و کلیدی در مورد متن درس در این تست ها وجود دارد و نسبت به سوالات بخش اول سطح بالاتری دارند.

بخش سوم نیز شامل سوالات کنکور سراسری است که از سوالات کنکور سال های گذشته و آزمون های آزمایشی تهیه شده و داوطلبان با مطالعه ی این تست ها با نوع و نحوه ی سوالات کنکور آشنا می شوند و به عنوان جمع بندی می توانند از این بخش استفاده کنند.

پاسخنامه ی تشریحی هم پس از سوالات هر بخشی قرار دارد.

https://khabarpu.com/img/post/1627189598.jpg

 

ویژگی های کتاب فارسی یازدهم مبتکران :

بررسی آرایه های ادبی و دستور زبان فارسی

معنی تمام بیت های کتاب درسی

وجود تست های طبقه بندی شده

مطابق با آخرین تغییرات کتاب درسی

پاسخنامه ی تشریحی

وجود تست های کنکور سراسری داخل و خارج از کشور

کتاب ادبیات یازدهم مبتکران شامل درسنامه ی کامل و جامع و تست های متنوعی است که به عنوان کتاب کمک درسی برای کنکور سراسری می توانید از آن استفاده کنید.


۹:۳۷:۰۹ | یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ | Sunday 25 / 07 July / 2021