#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

علت no service در آیفون چیست؟ + راهكار برطرف‌سازی

چرا کاربران با چنین خطایی مواجه می‌شوند. در برخی موارد از جمله آپدیت iOS، ممکن است کاربران با مشکلاتی از جمله پیغام no service روبرو شوند. اگر شما هم‌اکنون با این مشکل روبرو شده‌اید و یا از روی کنجکاوی، به دنبال حل این مشکل هستید، پیشنهاد این است که تا آخر این مقاله با ما باشید.

مشکل no service در آیفون

اگر در iPhone شما با اخطار «no service» مواجه شوید، نمی توانید تماس تلفنی برقرار یا دریافت کنید. همچنین در اثر این مشکل، شما نخواهید توانست تا پیام متنی ارسال کنید یا به اینترنت متصل شوید، مگر اینکه از Wi-Fi استفاده کنید. این مشکل اگر در یک جای دور افتاده هستید، یک خطای رایج است که به دلیل عدم دسترسی به آنتن و سرویس‌های ارائه دهندگان خدمات مخابراتی ایجاد می‌شود. با این حال زمانی که در وسط یک شهر یا یک مکان، تحت پوشش خدمات مخابراتی می‌باشید اما با این مشکل مواجه شوید، بایستی به دنبال رفع این مشکل باشید.

ممکن است گوشی آیفون شما به دلیل مشكل نرم‌افزاری، مشكل سخت افزاری، با اخطار No Service مواجه شود. متاسفانه، هیچ راه حلی دقیقی برای این خطا وجود ندارد، بنابراین برای رفع و عیب‌یابی این مشکل، ما تلاش می‌کنیم تا مجموعه‌ای از راه‌کارها و بررسی عللی که در ایجاد آن نقش خواهد داشت را برای شما بیان کنیم.

بررسی علت no service در آیفون

در رابطه با علت no service در آیفون، باید به 4 علت مهم اشاره نمود که عبارتند از:

 1. مشکلات شبکه موقت:

یکی از رایج ترین مواردی که بایستی به عنوان علت no service در آیفون بیان کرد، مشکلات موقتی شبکه یا قطع خدمات تعمیر و نگهداری سیستم شبکه است که بیشتر در آیفون 12 دیده می‌شود. در صورتی که این مورد علت no service در آیفون باشد، شما نیازی به نگرانی در رابطه با خراب بودن گوشی خود نداشته و تنها کافی است تا منتظر برطرف شدن اختلال بیرونی باشید. پس از پایان قطعی، تمام خدمات شبکه باید از سر گرفته شوند و این مشکل و علت no service در آیفون برطرف شود.

 1. سیم کارت معیوب:

اگر سیم کارت شما معیوب یا خراب باشد، دیگر نمی‌توانید در گوشی آیفون خود به خدمات شبکه دسترسی پیدا کنید. برای رفع این مشکل و علت no service در آیفون، لازم است اقدام به تماس با ارائه دهنده سرویس‌های مخابراتی نموده و از آن‌ها درخواست برطرف کردن مشکل خود نمایید. امروزه با توجه به ارائه خدمات آنلاینی که در وب سایت‌های اپراتور ها در ایران نیز وجود دارد، می‌توانید اقدام به درخواست تعویض سیم کارت خود نمایید.

 1. مسائل مربوط به حساب کاربری و سیم کارت:

دیگر علت no service در آیفون در برخی شرایط، لغو حساب مشتریان توسط شرکت‌های مخابراتی و یا غیر فعال کردن آن به طور موقت می‌باشد. این امر به دلیل تاخیر در پرداخت قبض یا زمانی است که شرکت مخابراتی، به اقدامات فریبنده یا کلاه‌بردارانه از سوی کاربر، مشکوک می‌شود. اگر این مورد، علت no service در آیفون شما باشد، تلاش کنید با شرکت مخابراتی شبکه خود صحبت کرده و به دنبال راه حل باشید. توجه کنید که این مورد می‌تواند یک علت رایج و یا ساده برای مشکل no service در آیفون شما باشد.

 1. مشکلات مربوط به نرم افزار تلفن همراه:

https://khabarpu.com/img/post/1628052440.jpg

ممکن است اشکالات نرم افزاری وجود داشته باشد که با سرویس‌های شبکه در گوشیiPhone  شما تداخل داشته باشد. این موارد می‌توانند اشکالاتی در تنظیمات شبکه یا iOS شما باشند. شما می‌توانید با انجام برخی کارها برای اصلاح این مشکلات نرم‌افزاری در iPhone خود، به راحتی این مشکلات را برطرف کنید.

راه‌کارهای برطرف کردن علت  no service در آیفون

حال که به مشکل no service در آیفون برخورده‌اید و با دلایل آن آشنا شدید، بایستی مجموعه راهکارهایی که در ادامه بیان می‌کنیم را پس از تشخیص علت no service در آیفون انجام دهید. این موارد عبارتند از:

 1. منطقه تحت پوشش خود را بررسی نمایید:

وقتی با این مورد از مشکلات آیفون برخورد کردید که ناشی از عدم دریافت سرویس از سوی شبکه می‌باشد، اولین کار این است که اطمینان حاصل کنید در منطقه‌ای با پوشش کافی شبکه تلفن همراه هستید. اگر در خانه، دفتر کار یا منطقه دیگری هستید که همیشه دسترسی شبکه در آنجا وجود دارد، بدون هیچ مشکلی، می توانید از شخصی که در همان شبکه است سوال کنید و بررسی کنید که آیا وی نیز با همین مشکل روبرو شده است. توجه کنید که در برخی موارد، مشکلات پوشش شبکه ممکن است موقتی بوده و برای همه رخ دهد. بنابراین بایستی در این حالت منتظر وصل شدن مجدد پوشش شبکه در منطقه خود باشید.

از طرف دیگر در مواجه به این مشکل no service در آیفون 7، اگر در منطقه‌ای دور افتاده یا جایی هستید که قبلاً از iPhone خود استفاده نکرده‌اید، ابتدا جهت تشخیص دقیق علت no service در آیفون خود، از دیگران این مشکل را سوال کنید. برخی از مکان‌ها به نام مناطق مرده وجود دارد که در آنجا هیچ پوششی وجود ندارد. کسانی که محیط کار یا زندگی آنها در زیرزمین است، معمولا بیشتر با خطای عدم سرویس دهی مواجه می‌شوند. وقتی وارد منطقه ای با اتصال شبکه ضعیف می‌شوید، آیفون شما به جستجوی سیگنال ادامه می‌دهد. و این می تواند باتری را خیلی سریع تخلیه کرده و آیفون شما را بیش از حد گرم کنید.

 1. تغییر وضعیت به حالت Airplane

یکی دیگر از راه‌کارهای رفع ارور آیفون، تغییر وضعیت به حالت پرواز می‌باشد. شما می‌توانید با ترفند Airplane Mode مشکلات جزئی شبکه در آیفون خود را برطرف کنید. این حالت هرگونه اتصال شبکه از جمله بلوتوث و Wi-Fi را خاموش می‌کند. این ترفند فوق العاده آسان ممکن است به راحتی مشکل شما را در برخی موارد حل کند. زمانی که آیفون شما در هیچ شبکه‌ای شناسایی نشود و یا اخطار No Service نشان داده شود، حتما این مورد را قبل از انجام هر کار دیگری بررسی کنید.

https://khabarpu.com/img/post/1628052448.jpg

جلوگیری از وقوع مشکل no service در آیفون

در ادامه مواردی که بایستی پس از بررسی علت no service در آیفون، آن‌ها را برای رفع این مشکل انجام دهید، می‌توان گفت:

 1. آیفون خود را دوباره راه اندازی کنید:

یکی از راه‌کارهای متداولی که پس از مواجهه با هر مشکلی باید آن را انجام دهید، ریست کردن گوشی است. این راهکار ساده می‌تواند به شما کمک کند آن مشکلات جزئی را که باعث بروز عدم سرویس دهی به گوشی موبایل شما می‌شود، برطرف کنید. همچنین ریست کردن گوشی، به شما کمک می‌کند مشکلات نرم افزاری را که باعث تداخل در سرویس‌های شبکه در آیفون شما شده است، از بین ببرید. کاملاً طبیعی است که اگر تلفن‌های هوشمند هر چند وقت یکبار مجدداً راه اندازی نشوند، کمی باگ دارند.

 1. به روزرسانی تنظیمات شرکت مخابراتی را بررسی کنید:

شرکت مخابراتی شبکه شما از طریق گزینه Carrier Settings Update برای بهبود اتصال و عملکرد شبکه تلفن همراه، بروز رسانی‌ها و تنظیمات مربوطه را ارائه می‌دهد. آنها همچنین حاوی patch‌هایی برای از بین بردن اشکالاتی هستند که می‌توانند در سرویس‌های شبکه تداخل ایجاد کنند. این به روزرسانی‌ها همچنین پشتیبانی را برای تجربه بهتر VoLTE یا Wi-Fi اضافه و بهبود می‌بخشند. وقتی شرکت مخابراتی شبکه شما یک بروزرسانی اجباری را منتشر کرد، یک دکمه تایید دریافت می‌کنید تا به شما اطلاع دهد که بروزرسانی بارگیری شده و آماده نصب بر روی دستگاه شما است. اگر به روزرسانی تنظیمات شرکت مخابراتی در دسترس باشد، از شما خواسته می‌شود آن را نصب کنید.

 1. تنظیمات شبکه خود را به روز کنید:

آیفون شما دارای مواردی برای تنظیمات داده تلفن همراه است و اگر آنها به درستی تنظیم نشده باشند یا غیر عمدی تغییر کرده باشند، می‌توانید علت no service در آیفون خود را در آن جستجو کنید. لازم به ذکر است آنچه کاربر آیفون در تنظیمات خود مشاهده می‌کند از طریق قسمت Setting > Cellular or Mobile Data ، بسته به اپراتور تلفن همراه، تنظیمات متفاوتی خواهد داشت.

 1. ارتقا نسخه iOS

اگر نسخه آیفون منسوخ شده در iOS شما باشد، ممکن است آیفون شما با چندین مشکل روبرو شود. اپل به طور مرتب برای رفع اشکالات نرم افزار و از بین بردن خطاها، به روزرسانی‌هایی را که با پچ‌هایی تعبیه شده، منتشر می‌کند. بنابراین، بروزرسانی iOS می‌تواند به شما در رفع مشکلات موجود در دستگاهتان کمک کند. مراحل ذکر شده را دنبال کنید تا بررسی کنید آیا بروزرسانی برای iPhone شما موجود است یا خیر.

لطفاً پیش از برطرف کردن این مورد از علت no service در آیفون خود و بروزرسانی سیستم عامل، اطمینان حاصل کنید که فضای ذخیره سازی کافی در iPhone برای بارگیری بروزرسانی در دسترس دارید. در غیر این صورت، با انتقال پرونده‌های خود به لپ تاپ یا iCloud، فضای ذخیره سازی بیشتری را آزاد کنید.

https://khabarpu.com/img/post/1628052458.jpg

دیگر راهکارهای حل علت no service در آیفون

در انتهای این مقاله، چهار راهکار دیگر نیز برای رفع علت no service در آیفون بیان می‌کنیم تا به صورت کامل با راهکارهای رفع و جلوگیری از این مشکل به صورت جامع آشنا شوید. این موارد عبارتند از:

 1. سیم کارت خود را بررسی و دوباره نصب کنید:

اگر سیم کارت شما آسیب دیده، خراب شده یا به درستی وارد نشده باشد، ممکن است آیفون شما این خطا را ایجاد نماید.

 1. با اپراتور خود تماس بگیرید:

ممکن است خطای no service آیفون از گوشی شما نبوده و این مشکل ناشی از شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه باشد که در این صورت بایستی با تماس با این مجموعه، علت آن رفع گردد.

 1. تنظیم مجدد کارخانه:

اگر تمام کارهایی که در این قسمت‌ها بیان کردیم را انجام دادید اما همچنان علت no service در آیفون شما وجود دارد، می‌توانید از گزینه Factory Reset استفاده کنید. پیش از انجام این کار، بایستی از تمامی اطلاعات خود در گوشی تلفن همراه، بکاپ بگیرید؛ زیرا عملیات تنظیمات مجدد کارخانه، تمامی اطلاعات داخل گوشی شما را حذف می‌کند.

10- مراجعه به تکنسین:

راهکار نهایی، مراجعه به یک تکنسین متخصص برای تعمیرات گوشی‌های هوشمند است که شما می‌توانید برای این مورد، از خدمات تعمیرات موبایل سخت افزاری و نرم افزاری "موبایل کمک" استفاده نمایید. در این حالت، مشکل می‌تواند در اثر خراب بودن یک قطعه و اجزای داخلی باشد که بایستی تکنسین ما آن قطعه را تشخیص داده، تعویض و یا تعمیر نماید.


۱۶:۱۸:۵۱ | چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ | Wednesday 04 / 08 August / 2021