#ماه محرم #یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #پرسپولیس #استقلال

با لتسگویونی شرایط سخت مهاجرت تحصیلی آسان میشود

مسیر مهاجرت تحصیلی از انتخاب رشته و دانشگاه گرفته تا اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی یک پروسه حساس و زمان‌بر است. لتسگویونی این مسیر را برایتان هموار می‌کند.

مهاجرت تحصیلی مانند هر کار دیگری نیاز به به مشورت و راهنما دارد. تجربه نشان داده افرادی که بدون اطلاعات کافی وارد پروسه مهاجرت تحصیلی می شوند با مشکلاتی روبرو شده و وقت و هزینه‌شان هدر می‌رود. داشتن یک مشاور حرفه‌ای برای طی کردن مسیر مهاجرت تحصیلی از انتخاب رشته و دانشگاه گرفته تا اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی می‌تواند برگ برنده شما در این زمینه باشد. در این مطلب، ضمن بررسی اجمالی مسیر مهاجرت تحصیلی به معرفی خدمات لتسگویونی به عنوان یکی از موسسات معروف اعزام دانشجو می‌پردازیم.

بررسی مرحله به مرحله مهاجرت تحصیلی

مسیر مهاجرت تحصیلی از انتخاب رشته تحصیلی، کشور و دانشگاه محل تحصیل آغاز می‌شود و بعد از گرفتن پذیرش در نهایت به اخذ ویزای تحصیلی کشور مورد نظرتان منتهی خواهد شد. اما هر یک از این مراحل دارای نکات و ریزه کاری‌هایی است که توجه نکردن به آنها باعث ایجاد موانع زیاد بر سر راهتان می‌شود.

انتخاب رشته و دانشگاه

اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب رشته تحصیلی مورد نظرتان است. در انتخاب رشته تحصیلی، علاوه بر علاقه و استعداد باید به چیزهای دیگری مثل بازار کار آن رشته در کشور مورد نظرتان توجه کنید. دقت داشته باشید که بازار کار کشورهای مختلف تفاوت زیادی با همدیگر دارند؛ مثلا رشته‌های مهندسی را مثال بزنیم که سالهاست در ایران بازار کار چندان مطلوبی ندارند اما در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا جزو پر درآمدترین رشته‌ها محسوب می‌شوند.

موضوع دیگر، انتخاب کشور و دانشگاه محل تحصیل است. یک انتخاب حیاتی که می‌تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد. انتخاب کشور محل تحصیل تا حدود زیادی به ترجیحات شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر تحصیل با هزینه پایین برای شما مهم ترین مسئله است، میتوانید کشوری مثل آلمان را انتخاب کنید که گزینه تحصیل رایگان را ارائه می دهد.

همچنین باید از بین هزاران دانشگاه در نقاط مختلف دنیا چند تا را برای گرفتن پذیرش انتخاب کنید. برای انتخاب دانشگاه، علاوه بر سطح علمی و رتبه جهانی و امکانات آموزشی باید به تناسب شرایط خودتان و شرایط دانشگاه مورد نظر برای دادن پذیرش دقت داشته باشید. مثلا برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در مقطع ارشد دانشگاه تورنتو باید حداقل معدل ۱۶ را در مقطع کارشناسی داشته باشید. در صورتی که این شرایط را ندارید بهتر است به دنبال دانشگاه‌های دیگری باشید که این رشته را با شرایط پذیرش راحت‌تر ارائه می کنند.

هزینه مربوط به شهریه دانشگاه هم از دیگر نکات بسیار مهم در زمان انتخاب دانشگاه است. بر اساس بودجه خودتان، دانشگاه‌هایی را پیدا کنید که از پس تامین هزینه‌های تحصیل در آن برآیید.

 

 

اقدام برای اخذ پذیرش دانشگاه

همانطور که گفته شد، مهم‌ترین نکته در انتخاب دانشگاه برخورداری از شرایط پذیرش دانشگاه مورد نظرتان است. بعد از این که شرایط پذیرش دانشگاه‌های مختلف را بررسی و دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب کردید باید برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام کنید. برای گرفتن پذیرش تحصیلی لازم است که مدارکی مانند نمره آزمون زبان و سوابق تحصیلی را آماده و ارسال کنید.

نکته بسیار مهمی که در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی باید به آن دقت داشته باشید، ددلاین تعیین شده دانشگاه برای ارسال درخواست پذیرش است. هر دانشگاهی یک زمان مشخص را برای ارسال درخواست و مدارک تعیین کرده است که باید حتما درخواست مدارک خود را قبل از آن زمان ارسال کرده باشید. احتمال بررسی درخواست‌هایی که بعد از مهلت مقرر ارسال می‌شود، بسیار کم است.

گرفتن ویزای تحصیلی

بعد از اینکه موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شدید، باید خودتان را آماده گرفتن ویزای کشور مورد نظرتان کنید. برای گرفتن ویزا لازم است که مدارکی مانند پاسپورت، مدرک زبان، تاییدیه پذیرش تحصیلی، انگیزه نامه تحصیلی و... را آماده کنید. متاسفانه در سال‌های اخیر، نسبت به قبل سختگیری بیشتری برای دادن ویزای تحصیلی به شهروندان ایرانی می شود. بنابراین مهم است که پرونده ویزای شما بدون هیچ نقصی باشد تا شانس‌تان برای گرفتن ویزا افزایش پیدا کند.

لتسگویونی چطور فرآیند مهاجرت را راحت می‌کند؟

لتسگویونی lets go uni یکی از معتبرترین موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور است که خدمات متنوع و گسترده‌ای را در زمینه مهاجرت تحصیلی ارائه می‌کند. یکی از این خدمات، سیستم جستجوی هوشمند لتسگویونی است که به شما این امکان را می‌دهد تا فقط با وارد کردن شرایط خودتان مثل معدل، نمره آزمون زبان و... لیست دانشگاه‌هایی از سراسر دنیا را ببینید که شرایط پذیرش‌شان با شرایط شما تناسب دارد. ضمن اینکه می‌توانید تمام اطلاعات مربوط به این دانشگاه‌ها از شهریه و هزینه خوابگاه گرفته تا رشته‌های تحصیلی مختلف را بررسی کنید.

مجموعه لتسگو یونی حتی امکان اخذ پذیرش بدون هزینه را هم با دانشگاه‌های تحت قراردادش در کشورهای مختلف جهان فراهم کرده است که با عنوان فری اپلای شناخته میشود.

 

 

همچنین در لتسگو یونی علاوه بر سیستم جتسجوی هوشمند که کارتان را برای پیدا کردن دانشگاه خیلی راحت‌تر می‌کند، مشاوران باتجربه لتسگویونی هم در تمام مراحل مهاجرت تحصیلی در کنارتان خواهند بود. اگر دارای شرایط مهاجرت تحصیلی هستید (که مهمترین آن، سن مناسب و داشتن مدرک زبان است) می‌توانید تمام کارهای مربوط به گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی را با خیال راحت به لتسگویونی بسپارید.

منبع: سایت مهاجرت تحصیلی لتسگو یونی letsgouni.com

 


۱۱:۵۲:۲۴ | شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ | Saturday 02 / 10 October / 2021