#اخبار کرونا #ثبت نام مسکن حمایتی سامانه ثمن saman.mrud.ir #نتایج کنکور ارشد sanjesh.org #اخبار بازگشایی مدارس #دریافت کارت واکسن vcr.salamat.gov.ir #اخبار افغانستان #اخبار آذربایجان #اخبار دولت #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #اخبار فرهنگیان

چرا باید در دوره های عکاسی شرکت کنیم؟

دوره های عکاسی امروزه یکی از دوره های پرطرفداری است که اغلب افراد دوست دارند در آن شرکت کرده و اطلاعات لازم را به دست آورند.

با توجه به اینکه گوشی های همراه تبدیل به مینی دوربین های حرفه ای شده اند و در اکثر اوقات همراه افراد است لذا نحوه ثبت لحظات به بهترین شکل با آنان دارای اهمیت زیادی است. با در نظر گرفتن این موضوع که جلب نظر مخاطب همواره مهم است لذا یادگیری تکنیک های ادیت و ویرایش عکس نیز به مراتب اهمیت زیادی دارد. از همین رو شرکت در دوره هایی چون دوره تولید محتوا یا دوره فتوشاپ نیز در کنار دوره های عکاسی، نیاز است تا افراد به تکنیک ها ها و مهارت لازم، دست یابند. با این توضیح شاید برای شما نیز این سوال به وجود آید که در بین دوره های عکاسی که به صورت حضوری یا آنلاین برگزار می شوند، کدام دوره ها می توانند گزینه خوبی باشند و دانش لازم را در اختیار شما قرار دهند؟ در ادامه متخصصان دیدنگار که یک فروشگاه اینترنتی توانا در زمینه ارائه تجهیزات عکاسی و الکترونیکی است با وضوح پاسخ خود را ارائه داده اند زیرا این متخصصان بیش از 10 سال در حوزه تولید محتوای عکاسی و مواردی در این راستا فعالیت نموده و دانش لازم را به دست آورده اند.

هر آنچه که باید در خصوص دوره های عکاسی بدانید:

 

هر آنچه که باید در خصوص دوره های عکاسی بدانید:

همانگونه که در بالا توضیح داده شد، در حال حاضر دوره های بسیاری در حوزه عکاسی برگزار می شوند که هدف آنها پرورش افراد و یاد دادن نکات و ترفند های جدید است. اما دیدنگار در اساس 10 سال سابقه خود، بهترین نکات را در قالب مقاله ای جامع لیست نموده است که در ادامه می توانید با برخی از این نکات آشنا شوید:

برای تمام افرادی که به هنر عکاسی علاقه مند می باشند لازم است تا در گام اول با تاریخچه عکاسی و اصول و تکنیک های پایه آشنا شوند. به طور مثال باید یاد بگیرند که لنز ها در چند دسته تقسیم بندی خواهند شد، شاتر در عکاسی چه اهمیتی دارد و اجزای اصلی یک دوربین خوب چه مواردی می باشد. در واقع یادگیری ابزاری که در دست دارید، به شما کمک می نماید تا بتوانید بهترین استفاده را از آنها ببرید.

نکته مهم دیگری که در دوره های عکاسی می بایست به آن توجه شود، آموزش مفهوم عمق میدان است. این اصطلاح در عکاسی با عبارت DoF بیان می گردد و جزء مهمترین گزینه هایی است که یک عکاس باید به خوبی آن را درک کند. البته این موضوع خود تحت تاثیر فاکتور های دیگری چون فاصله کانونی، دیافراگم، تعیین عمق میدان، اندازه سنسور و ... قرار دارد. یک دوره عالی باید تک تک این گزینه ها را شرح داده و کاربرد آنها را بیان دارد.

 

اهمیت دوره های عکاسی

بر هیچ شخصی پوشیده نیست که توجه به بحث نور در عکاسی بسیار مهم است و اهمیت نورپردازی تا حدی زیاد است که می تواند یک عکس معمولی را به عکسی کاملا حرفه ای تبدیل نماید. در این بخش از دوره های عکاسی، تجهیزات نورپردازی در ابتدا معرفی می شوند، سپس تمام مفاهیم به صورت تئوری مطرح شده و در دوره های عملی به کار گرفته می شوند تا عکاس بتواند به تمام تکنیک ها مسلط شود. چنانچه افراد به این تکنیک آگاه شوند، در آینده به دوره های تکمیلی چون دوره فتوشاپ که برای جبران نور کم در تصویر، تکنیک های خاص ارائه می دهد، کمتر نیاز خواهد بود.

امروزه با گسترش فضای مجازی و اینترنتی، تهیه عکس های عالی که مخاطب را جذب نماید، از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل عکاسی تبلیغاتی یکی از بخش های مختلف عکاسی است که دارای جایگاه ویژه ای است. در این بخش از دوره های عکاسی، افراد باید بتوانند برای کسب درآمد خود عکس هایی را تهیه نمایند که تمام جوانب محصول را بیان دارد و از سوی دیگر با انیمیشن نمودن آن توجه مخاطب را جلب کنند. تمام این موارد خود نیاز به تکنیک هایی دارد که در دوره های مذکور بیان می شود.

عکاسان طبیعت اغلب از این تکنیک استفاده می نمایند تا عکس هایی زیبا و در اصطلاح لنداسکیپ ثبت نمایند تا مخاطب را به سمت خود جلب نماید. گرچه این نوع عکاسی نیاز به تخصص خاصی ندارد اما یک عکاس معمولی باید بداند که چگونه یک سوژه معمولی را به یک شاهکار عکاسی تبدیل نماید.  این مورد در دوره های عکاسی بسیار حائز اهمیت است زیرا تعداد عکاسان طبیعت امروزه بیش از هر زمان دیگری است.

یکی از ویژگی هایی که امروزه در دوربین های عکاسی با آن روبرو هستید، گزینه HDR است که به کمک آن می توان عکس های پانورامای بی نظیری ثبت نمود. در این عکس ها توجه به بحث تامین نور بسیار مهم می باشد. به همین دلیل در مبحث عکاسی پانوراما در دوره های عکاسی تلاش می شود تا در ابتدا مفهوم پانوراما بیان شده و سپس تکنیک های تامین نور، ویرایش و ادیت عکس بیان گردد.

دوره های عکاسی کارآمد

اما به صورت کلی تهیه عکس خوب تنها بخشی از ماجرا است. پس از اینکه شما عکس های کاربردی تهیه نمودید، نوبت آن است که بتوانید با تکنیک هایی که دوره تولید محتوا یا دوره فتوشاپ می آموزید آن را به یک اثر هنری تبدیل نمایید. خوشبختانه در دوره هایی که در دیدنگار برگزار می شود تمام فنون با دقت بیان می شود و کوچکترین نکات نیز بیان می گردند تا افراد بتوانند به صورت صد درصد بر جزئیات مسلط شوند. البته باید در نظر داشت که این دوره ها همگی تحت نظر اساتیدی برگزار می شوند که تجربه سالیان سال فعالیت در حوزه عکاسی را دارند و با دوربین های موجود و امکانات آن آشنا هستند. با این توضیح می توان دریافت که انتخاب یک دوره آموزشی خوب و کاربردی تا چه حد می تواند در رشد تکنیکال افراد و مشتاقان مهم باشد. از همین رو توصیه می شود تا در انتخاب یک دوره خوب حتما به سابقه اساتید و مفاهیمی که آموزش می دهند، دقت نمایید.


۱۳:۴۱:۲۰ | دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ | Monday 11 / 10 October / 2021