#سامانه یکپارچه فروش خودرو sale.iranecar.com #ثبت اعتراض یارانه در سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir #هواشناسی #آلودگی هوا #دلار #یارانه #اخبار کرونا #جنگ روسیه و اوکراین #مذاکرات وین #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

چگونگی ثبت شرکت ها

با توجه روند خصوصی سازی در دو دهه اخیر در کشور و رشد چشمگیر شرکتهای خصوصی با انواع مختلف تولیدی، صنعتی و خدماتی؛ روند تاسیس و ثبت شرکت در ایران افزایش پیدا کرده و لذا داشتن اطلاعات کافی برای انجام این مهم ضروری است.

با توجه روند خصوصی سازی در دو دهه اخیر در کشور و رشد چشمگیر شرکتهای خصوصی با انواع مختلف تولیدی، صنعتی و خدماتی؛ روند تاسیس و ثبت شرکت در ایران افزایش پیدا کرده و لذا داشتن اطلاعات کافی برای انجام این مهم ضروری است.
بدین خاطر شرکتهای ثبتی بوجود آمدند تا با مشاوره و انجام امور اداری کار، روند قانونی و اداری ثبت شرکتها را بر عهده گیرند.

ثبت شرکت نیک

 

شرکت چیست؟

ریشه لغوی شرکت از کلمه عربی شرک به معنای نصیب، سهم و شریک آمده است. بنابر این کلماتی مانند شرکت و شراکت که امروزه معنای تجاری از آن استنباط می گردد، به معنای کار گروهی دو نفر به بالا است که در یک مجموعه اداری و یا تجاری اقدام به فعالیتهای تولیدی، خدماتی و یا صنعتی میکنند. با توجه به این توصیف؛ می توانیم کار تجاری افرادی که بصورت دو نفره و به بالا اقدام به کاسبی و درآمد زایی و سود بردن منطقی از کارشان می کنند را نوعی شراکت بنامیم.
حال این امر در گستره ای وسیعتر می تواند رخ دهد؛ گستره ای که بسته به نوع فعالیتشان، از آنها با نام شرکتهای تجاری و یا غیر تجاری نام می بریم. سازمانهایی که با ثبت شرکت و با اساسنامه و یک هیئت مدیره از شرکاء، به ارائه خدمات مورد اشاره در اساسنامه خود، به جامعه می پردازند.

تفاوت ثبت شرکت با ثبت برند

شرکت، مجموعه ای از اهداف، مقررات و پرسنل متخصص و عادی است که در جهت منافع اقتصادی خود، اقدام به ارائه محصول یا خدمات میکند، اما برند نوع محصول و خدمت انحصاری است که یک شرکت آن را تولید، توزیع و یا ارائه میکند. پس به صرف اینکه اقدام به ثبت شرکت نمودیم؛ نمیتوانیم معترض شرکتی دیگر که اقدام به تولید و یا ارائه خدمات مشابه شرکت ما میکند، شویم؛ چرا که هر شرکتی میتواند با توجه به نیازهای جامعه اقدام به ارائه خدمات و یا تولید و توزیع کالا نماید.
تنها در صورتی که محصول و خدمت ارائه شده را که به آن برند میگوئیم، به ثبت رساندیم؛ میتوانیم نسبت به ارائه خدمات و یا تولید خدمت و یا کالای مشابه از سوی شرکتی دیگر اعتراض و یا طرح شکایت کنیم.

برای ثبت شرکت و یا برند کالا و خدمات خود، با ما مشورت کنید

نتیجه اینکه برای انحصار کالا و خدمات تولیدی؛ علاوه بر ثبت شرکت که یک مقوله حقوقی است، باید نسبت به ثبت برند شرکت نیز اقدام نمود.    

انواع شرکتهای ثبتی 

1 – شرکتهای تجاری: 
اینگونه شرکتها همانگونه که از نامشان پیداست درصددند با ارائه کالا و یا خدمات منحصر به فرد و یا عام به مشتریان خود، اقدام به اخذ سود و نفع مادی و یا معنوی نمایند.
با این توصیف، میتوان دریافت که این شرکتها اهدافی انتفاعی دارند که با توجه به قوانین تجاری ایران، فعالیتهای تجاری و بازرگانی انجام میدهند. مالکیت این نوع شرکتها اغلب در دست یک یا چند نفر است که معمولا یکی از مالکین و سهامداران اصلی، مدیر عامل شرکت میشود.

ثبت شرکت

2 –  شرکتهای مدنی: 
اینگونه از شرکتها نیز همانند شرکتهای تجاری اهدافی اقتصادی دارند، با این تفاوت که مالکیت آنها در انحصار یک یا چند نفر نیست و از جمع تعداد زیادی از سهامداران تشکیل میشود و همچنین سهام و سرمایه اصلی شرکت مربوط به اشخاص حقیقی دارای سهم در شرکت است و نه شخصیت حقوقی شرکت. در واقع در اینگونه شرکتها؛ جمعی از افراد با دادن سهمی به عنوان سهم الشرکه که هم میتواند بصورت نقدی و هم غیر نقدی باشد، می توانند سهامدار شرکت شوند و بدین ترتیب ثبت شرکت با نام شرکت مدنی صورت میگیرد و مالکیت شرکت نیز تلفیقی از شخصیت حقیقی و حقوقی میگردد که اداره آن طبق اساسنامه شرکت، به شکل مشارکتی خواهد بود.  

اگر شما قصد ثبت شرکت دارید، باید مراحل زیر را با مشاوره کارشناسان متخصص شرکت ثبت نیک و به ترتیب زیر انجام دهید. کارشناسان ما از صفر تا صد و تا انجام نهایی کار در کنار شما خواهند بود.

 شرکت ثبت نیک در کمترین زمان ممکن اطلاعات شرکت شما را کامل میکند

ابتدا باید مشخص کنید که چه نوع شرکتی می خواهید تاسیس کنید.
بطور مثال شرکت سهامی عام یا خاص، تجاری یا مدنی. ضروریست تا وسعت و گستره فعالیت شرکت و همچنین اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مشخص شوند.
کارشناسان ما با توجه به تجربیات خود در مشاوره با شما؛ چندین نام را برای شرکت شما انتخاب خواهند نمود تا در نهایت یکی از این نامها مورد تائید اداره ثبت شرکتها قرار گیرد.
در مرحله بعد باید مدارک لازم برای این مهم آماده گردد و اگر برای فعالیت شرکت نیازی به مجوز باشد، مجوزهای مربوطه اخذ گردد تا در اداره ثبت ایرادی در ثبت شرکت وجود نداشته باشد. 

ثبت شرکت در تهران

گام بعدی وارد نمودن اطلاعات مربوط به محل و مکان شرکت، نامهای پیشنهاد داده  شده و اعلام میزان سرمایه اولیه شرکت است که باید وارد سامانه اداره ثبت شرکتها گردد تا اگر مغایرت و ایرادی نداشت به تائید برسد.
در این مرحله کارشناسان و مشاوران ما برای تسهیل و تسریع امور مربوطه در کنار شما خواهند بود.
در گام پایانی نیز متقاضی ثبت شرکت باید از طریق سامانه اداره ثبت شرکتها، آگهی مربوط به ثبت شرکت که در آن نوع فعالیت، میزان سرمایه و اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل مشخص شده اند را اخذ و سپس جهت چاپ، به روزنامه رسمی و روزنامه های کثیر الانتشار بدهد.

مشاورین مجرب شرکت ثبت نیک با بیش از بیست سال سابقه ثبت شرکت و ثبت برند، همواره به کوتاه ترین، سریعترین و بهترینها برای شما می اندیشند. 
با ما با تلفن و سایت زیر در تماس و ارتباط باشید.

88888822 - 021
nikregister.com

در صورت نیاز به مشاوره همین حالا با شماره زیر تماس بگیرید :

09128209709


۱۰:۵۸:۲۰ | سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ | Tuesday 18 / 01 January / 2022