#ماه محرم #یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #پرسپولیس #استقلال

چگونه اپل واچ را به گوشی اندروید وصل کنیم؟

این روز ها ساعت اپل واچ به یکی از پر طرفدارترین لوازم الکترونیکی تبدیل شده است که در کنار زیبایی، کاربرد های مختلفی داشته و همین عامل باعث شده تا روز به روز بر کاربران این گجت پر طرفدار افزوده شود.

به دلیل استفاده گسترده و روز افزون این ساعت ها در میان گروه های سنی مختلف، افراد زیادی به دنبال تهیه این ساعت ها و بهره مندی از امکانات گسترده آن ها هستند. این طرفداری و علاقه به استفاده از اپل واچ ها همچنین به کاربران گوشی های اندرویدی هم رسیده است و آن ها را مشتاق کرده است تا یک نمونه از این ساعت ها را در دست داشته باشند و از آن استفاده کنند. از این رو بسیاری از آنان با این پرسش رو به رو می شوند که آیا می توان ساعت های اپل واچ را به گوشی های اندرویدی متصل نمود یا خیر؟

عده زیادی ممکن است تصور کنند که این امری غیر ممکن بوده و کاربران اندروید قادر به استفاده از اپل واچ ها نمی باشند، اما در واقع باید بگوییم که امکان اتصال تلفن همراه های با سیستم عامل اندروید به اپل واچ ها وجود دارد و کاربران این تلفن ها هم می توانند از امکانات فراوان این گجت های پر طرفدار بهره مند شوند. با این وجود لازم است بدانید که یک سری از قابلیت های اپل واچ ها را تنها با استفاده از گوشی های آیفون می توان استفاده کرد و در صورت نبود این گوشی قادر به بهره مندی از آن ها نخواهید بود. بنابراین در ابتدا جهت فعالسازی کامل این اپل واچ ها بهتر است تا این کار را به کمک یک گوشی آیفون انجام دهید. در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه فعال سازی و استفاده از اپل واچ به کمک تلفن همراه اندروید آشنا سازیم پس اگر شما هم یک کاربر تلفن اندرویدی هستید که می خواهید از مزایای استفاده از یک اپل واچ بهره مند شوید یا در حال اتصال اپل واچ به اندروید هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

روش متصل کردن تلفن اندرویدی به اپل واچ

همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم، برای این که بتوانید گوشی اندرویدی خود را به یک اپل واچ متصل کرده و از تمام امکانات و کاربرد های آن به طور کامل استفاده کنید، لازم است تا یک دستگاه تلفن همراه آیفون داشته باشید تا بتوانید این فرایند را به نحو کامل انجام دهید. در واقع برای این که یک اپل واچ بتواند برای نخستین بار شروع به کار کرده و کارکرد های آن قابلیت اجرا شدن داشته باشند لازم است تا برای اولین بار توسط یک گوشی آیفون فعالسازی شود. بنابراین اول کاری که برای استفاده از اپل واچ با گوشی اندرویدی باید انجام دهید، پیدا کردن یک گوشی آیفون و متصل کردن اپل واچ به آن می باشد.

پس از یافتن گوشی آیفون مورد نظر خود لازم است تا اقدام به مچ کردن اپل واچ خود با آن گوشی آیفون نمایید. بعد از این که واچ و آیفون را با هم مچ کردید، حال می بایست سیمکارت خود را از داخل گوشی آیفون در آورده و آن را در داخل تلفن همراه اندرویدی خود که قصد دارید آن را به اپل واچ متصل نمایید قرار دهید. حال گوشی آیفون را که هم اکنون بدون سیمکارت است را خاموش کرده و یا می توانید آن را در حالت پرواز یا Airplane Mode قرار دهید. این کار از این جهت انجام می گیرد که مطمئن شوید گوشی آیفون مجددا به اپل واچ شما متصل نخواهد شد.

پس از این کار لازم است تا اپل واچ خود را نیز در حالت هواپیما قرار دهید و اجازه دهید تا مدتی در حالت هواپیما باقی بماند. سپس می تواند اپل واچ خود را از حالت هواپیما خارج نمایید. وقتی که تمامی کارهایی را که گفته شد مرحله به مرحله و به طور کامل انجام دادید دیگر می توانید به راحتی گوشی تلفن اندروید خود را به اپل واچ متصل نمایید. برای این کار تنها می بایست بلوتوث تلفن اندروید خود را روشن نموده و دستگاه خود را برای تمامی دستگاه های اطراف خود قابل نمایش کنید. به عبارتی می بایست گزینه Make Device Discoverable to All Nearby Devices را فعال کرده باشید تا اپل واچ بتواند دستگاه اندرویدی شما را شناسایی کند. سپس دکمه پاور را در اپل واچ فشار داده و هر وقت که نام اپل واچ خود را در تلفنتان مشاهده کردید روی آن کلیک کرده و از این طریق به آسانی اپل واچ خود را به تلفن همراه اندرویدی خود متصل نمایید.

 

آیا در صورت نداشتن گوشی آیفون هم می توان از امکانات اپل واچ استفاده کرد؟

همان طور که پیش از این نیز اشاره شد، یک سری از قابلیت های اپل واچ را تنها با وجود یک گوشی تلفن آیفون می توان مورد استفاده قرار داد و شرط فعالسازی اولیه اپل واچ هم مچ کردن آن با یک گوشی آیفون می باشد. با این حال یک سری از امکانات دیگری هم وجود دارند که حتی در صورت نبود گوشی آیفون و با استفاده از یک گوشی اندرویدی هم می توان از آن ها در اپل واچ بهره برد. به عنوان مثال ساعت و هشدار های تلفن همراه و همچنین تایمر موجود در اپل واچ را می توان حتی بدون دسترسی به گوشی آیفون نیز مورد استفاده قرار داد. همچنین کاربران گوشی تلفن های اندروید می توانند از برنامه Activity موجود در اپل واچ استفاده کرده و میزان فعالیت و تحرک روزانه خود را به کمک این برنامه کنترل کرده و اندازه گیری نمایند.

علاوه بر این ها از جمله دیگر برنامه هایی که در زمان متصل بودن اپل واچ به گوشی تلفن اندرویدی می توان از ان بهره برد، برنامه Workout بوده که میزان فعالیت های ورزشی شما را ضبط کرده و نشان می دهد. همچنین با استفاده از برنامه Photos که در اپل واچ وجود دارد قادر خواهید بود تا تصاویری را که در اپل واچ شما سینک شده اند را مشاهده نمایید و از این طریق به آن ها دسترسی داشته باشید.


۱۱:۱۳:۱۸ | دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ | Monday 24 / 01 January / 2022