#ثبت نام یارانه جدید my.gov.ir #سامانه یکپارچه فروش خودرو sale.iranecar.com #ثبت اعتراض یارانه در سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir #هواشناسی #آلودگی هوا #دلار #یارانه #اخبار کرونا #جنگ روسیه و اوکراین #مذاکرات وین #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

مهاجرت کاری به کانادا و راه‌های پیش‌رو

مهاجرت کاری به کانادا، برای بسیاری از کارمندان، متخصصان، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران سراسر جهان، یک رؤیای بزرگ است.

سطح بالای رفاه اجتماعی کانادا در کنار مزایای دیگری همچون موقعیت‌های شغلی متعدد، سیستم کارآمد سلامت و بهداشت، استانداردهای شرایط کار، توجه دولت به گروه‌های نیازمند و مسائلی از این قبیل، از مهم‌ترین دلایل تبدیل شدن این کشور به یکی از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی دنیا شمرده می‌شوند.

 

کشور کانادا در میان قدرتمندترین اقتصادهای جهان، رتبه چهاردهم را دارد. با این حال جمعیت این کشور نسبت تقاضای بازار کار آن کافی نیست. از این رو، دولت کانادا برای جذب نیروی کار متخصص بین‌المللی و رفع کمبود خود در زمینه‌های مختلف، برنامه‌های مهاجرتی متنوعی ترتیب داده است.

به علاوه، این کشور شرایط مناسبی برای مهاجرت متقاضیان و اعضا خانواده آن‌ها فراهم کرده است. چنین مسائلی باعث می‌شود که شما بتوانید با توجه به حرفه و علاقه‌ای که دارید، شغل مورد نظر خود را انتخاب و نسبت به اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنید.

ویزای کار کانادا و شرایط دریافت آن

هر یک از انواع روش‌های مهاجرت شغلی به کانادا، شرایط منحصر به فرد خود را دارد. صدور برخی از این ویزاها توسط یک سیستم مبتنی بر امتیاز صورت می‌گیرد؛ در حالی که برای دریافت بعضی از انواع دیگر ویزای کاری، باید از یک کارفرمای واجد شرایط کانادایی، پیشنهاد شغلی داشته باشید. همچنین با توجه به نوع مجوز کار شما، ممکن است به تأییدیه LMIA (ارزیابی تأثیر بازار کار کانادا) نیاز پیدا کنید.

برای دریافت ویزای کار مورد نظر خود، لازم است تا شرایط مربوط به آن را بررسی کرده و از قوانین استان‌های مختلف غافل نشوید. هر یک از انواع ویزاهای کار از نظر مدت زمان اقامت نیز با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین انتخاب بهترین روش مهاجرت شغلی به کانادا، به عوامل زیادی بستگی دارد که هر یک باید به صورت جداگانه، بررسی شوند.

روش‌های دریافت ویزای کار کانادا

در حالت کلی، انواع ویزای کار کانادا، به دو دسته موقت و اقامت دائم تقسیم‌بندی می‌شوند. بنابراین اهمیت زیادی دارد که پیش از اقدام به دریافت ویزا، درباره جزئیات و الزامات هر یک از برنامه‌های مهاجرتی تحقیق کرده و آن را با شرایط خود، تطبیق دهید. برخی از مهم‌ترین روش‌های دریافت ویزای کار این کشور، عبارتند از:

 

 

1) مهاجرت به کانادا از طریق برنامه اکسپرس انتری (Express Entry)

برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری، برای نیروی کار متخصص زیر 40 سال با سوابق تحصیلی مناسب، رزومه کاری مرتبط و سطح زبان انگلیسی (یا فرانسوی) ترتیب داده شده است. پذیرش داوطلبان در این برنامه، مبتنی بر یک سیستم امتیازبندی بوده و بر اساس مؤلفه‌هایی مثل سن، مدرک تحصیلی، سطح دانش زبانی و سوابق کاری، محاسبه می‌شود. بنابراین در صورت دریافت حدأقل امتیاز مورد نیاز، می‌توانید نسبت به دریافت ویزای کار و اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

2) برنامه مهاجرت استانی (Provincial Nominee Program)

جالب است بدانید که قوانین کشور کانادا، توسط ایالت‌های مختلف آن تصویب می‌شوند. بنابراین شرایط اقامت در هر یک از استان‌های مختلف این کشور، با یکدیگر متفاوت خواهد بود. هر کدام از این مناطق به طور سالانه نیازهای بازار کار خود را بررسی و بر اساس نیروهای متخصص مورد نیاز، نسبت به جذب کارکنان ماهر بین‌المللی اقدام می‌کنند.

این سیستم مهاجرتی می‌تواند برای دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، سرمایه‌گذاران، تاجران، نیروی کار متخصص و نیمه‌ماهر مناسب باشد. جهت دریافت ویزای کار کشور کانادا از طریق این روش، می‌توانید درخواست خود را به دو شیوه زیر ارائه کنید:

3) برنامه مهاجرتی استان کبک

سیستم امتیازبندی و شرایط برنامه مهاجرتی استان کبک، با مناطق دیگر کانادا متفاوت است. به عنوان مثال، از آنجا که زبان رسمی این استان فرانسوی است، شما با تسلط به این زبان امتیاز بیشتری نسبت به زبان انگلیسی کسب خواهید کرد. بنابراین اگر قصد اشتغال و سکونت در کبک را دارید، باید از یک وکیل مهاجرت به کانادا در این خصوص کمک بگیرید.

4) برنامه مهاجرتی آتلانتیک

برای مهاجرت کاری به استان‌های نیوبرانزویک (New Brunswick)، جزیره پرنس ادوارد (Prince Edward Island)، نوا اسکوشیا (Nova Scotia) یا نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)، می‌توانید از طریق برنامه مهاجرتی آتلانتیک اقدام کنید.

 

 

5) برنامه مهاجرتی مناطق روستایی و شمالی

این سیستم مهاجرتی برای جبران کمبود نیروی کار و رشد اقتصادی جوامع کوچک و محلی کانادا ترتیب داده شده است. دریافت ویزای کار این کشور توسط برنامه مهاجرتی مناطق روستایی نیز شرایط و الزامات منحصر به فرد خود را دارد. یازده منطقه برای این سیستم تعریف شده‌‌اند که عبارتند از:

برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، مقصد مورد نظر باید در فاصله 75 کیلومتری از شهر بوده، جمعیتی 50 هزار نفره یا کمتری داشته یا شهری دورافتاده با جمعیت 200 هزارنفری باشد.

6) مشاغل مراقبتی (Caregiver)

اگر در یکی از حوزه‌های مرتبط با مراقبت از سالمندان، کودکان و افراد نیازمند مراقبت‌های پزشکی کار می‌کنید، می‌توانید از این برنامه برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

7) پیشنهاد کارفرما (Job Offer)

یکی از روش‌های رایج مهاجرت به کشور کانادا، دریافت ویزای جاب آفر است. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به طور موقت در کانادا اقامت داشته و مشغول به کار شوید. برای اخذ ویزای جاب آفر، لازم است که یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای کانادایی داشته باشید.

سپس باید نسبت به دریافت اجازه کار (work permit) از اداره کار کانادا اقدام کنید که دو نوع است:

مهمترین نکات در انتخاب روش دریافت ویزای کاری کانادا

اولین و مهم‌ترین گام در فرآیند مهاجرت به کشور کانادا این است که در رابطه با ویزای مناسب با شرایط، علایق و اهداف خود، تصمیمی مناسب بگیرید. وجود گزینه‌های زیاد ویزای اقامت موقت و دائم، می‌تواند برای بسیاری از افراد سردرگم ‌کننده باشد. برای بهتر کردن شرایط، لازم است تا درباره الزامات هر یک از این ویزاها تحقیق کرده و تمامی جزئیات مربوط به آن‌ها را بدانید.

البته این فرآیند، به زمان و تجربه زیادی نیاز دارد و به راحتی برای هر کس در دسترس نیست. از این رو، توصیه می‌شود تا برای اخذ انواع ویزای کانادا، از خدمات مؤسسه‌های مهاجرتی و کارشناسان مربوطه استفاده کنید. یکی از گزینه‌های مناسب در این راستا، دفتر حقوقی مهاجرت پلاس است.

متخصصان این مجموعه با ارزیابی شرایط شما، راهکاری مناسب برای مهاجرت و رسیدن به اهدافتان پیشنهاد می‌کنند. برای جلوگیری از وقوع مشکلاتی همچون رد صلاحیت پرونده و درخواست دریافت ویزا، می‌توانید از مشاوران مهاجرت پلاس مشورت گرفته و از رعایت تمامی شرایط لازم، مطمئن شوید.


۱۱:۰۸:۰۱ | چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۱ | Wednesday 13 / 04 April / 2022