#سامانه یکپارچه فروش خودرو sale.iranecar.com #ثبت اعتراض یارانه در سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir #هواشناسی #آلودگی هوا #دلار #یارانه #اخبار کرونا #جنگ روسیه و اوکراین #مذاکرات وین #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

سه مورد از اعتیاد آور ترین مواد مخدر جهان

تمامی مواد مخدر در دو نوع دسته بندی کلی مواد مخدر صنعتی و سنتی قرار می‌گیرند. مخدرهای سنتی عموما از برگ، گل یا شیره‌ی گیاهان به وجود می‌آیند و مواد مخدر صنعتی از طریق تغییرات مواد شیمیایی در آزمایشگاه‌ها تولید می‌شوند.

https://khabarpu.com/img/post/1652299031.jpg

سه مورد از مواد مخدر اعتیاد آور در این مقاله معرفی شده‌اند و عوارض و روش ترک هر کدام گفته شده است.

  1. تریاک

یکی از آشناترین مواد مخدری که شاید اسم آن به گوش هر کسی رسیده باشد مواد مخدر تریاک می باشد. این ماده‌ی مخدر از گیاه خشخاش استخراج می شود و از طریق تدخین، تزریق و خوردن مصرف می شود.

علائم مصرف تریاک بسیار آشکار می باشد و خانواده ها می توانند از روی علائمی مانند گشاد شدن مردمک ها، تغییر رنگ پوست به رنگ قهوه ای، تیره شدن رنگ پوست لب ها، خرابی دندان ها و حالت تهوع به اعتیاد فرد مصرف کننده پی ببرند.

احساس خوشایندی که مواد مخدر تریاک به وجود می آورد تنها 4 ساعت ماندگار است اما خود ماده‌ی تریاک 24 تا 48 ساعت در بدن باقی می‌ماند و عوارض جانبی آن بسیار زیان بار است.

 

عوارض تریاک در بلند مدت شامل :

سوء تغذیه

عدم تعادل

کاهش سلامت عمومی

احتمال ابتلا به ایدز، هپاتیت، عفونت های پوستی

ایست قلبی

اختلال در خواب

 

روش های ترک تریاک

در مراکز ترک اعتیاد و تحت نظر پزشک، فرد مصرف کننده تحت درمان قرار می گیرد. پزشک براساس اطلاعات بیمار برنامه دقیقی را برای ترک اعتیاد او آماده می‌کند. و مهم ترین قسمت این نوع ترک بخش روان درمانی آن می باشد که اطمینان حاصل می کند فرد دوباره به دام اعتیاد گرفتار نشود و بتواند زندگی سالمی را در پیش گیرد. اگر برای شما سوال هست که ترک تریاک چند روز طول می کشد؟ باید بدانید که تعیین این موضوع به شرایط و سابقه‌ی مصرف شما بر‌میگردد و عوامل مختلفی را باید سنجید تا بتوان به این سوال پاسخ داد.

 

  1. کوکائین :

https://khabarpu.com/img/post/1652299040.jpg

 

کوکائین یا کوک از برگ‌های درخت کوکا استخراج می‌شود. این ماده به عنوان مسکن استفاده میشده ولی اکنون با توجه به عوارضی که دارد مصرف آن غیر قانونی می‌باشد.

مصرف کوکائین به این صورت است که از طریق بافت بینی وارد جریان خون می‌شود. این ماده باعث احساس انرژی و هوشیاری بالا می‌شود.

مردمک های گشاده، از دست دادن اشتها، هیجان زیاد، اختلال در خواب و اعتماد به نفس بیش از حد می‌تواند پاسخگوی سوالاتی از قبیل نشانه‌های اعتیاد به کوکائین چیست باشد.

 

عوارض مصرف آن شامل موارد زیر می باشد:

سردردهای شدید

مشکلات خلقی

نارسایی تنفسی

خونریزی بینی

مشکلاتی در عملکرد روده

آسیب ریه

 

ترک کوکائین :

اعتیاد به کوکائین بیشتر از آن که جسم فرد را درگیر کند بر روی بعد روانی وی تاثیرگذار است بنابراین مشاوره و استفاده از روش‌های روان درمانی برای درمان آن بسیار تاثیر گذار است.

استفاده از یک برنامه ترک به همراه جلسات مشاوره با روان درمان می تواند درمان و ترک کوکائین را بسیار راحت کند.

 

  1. مرفین :

https://khabarpu.com/img/post/1652299048.jpg

 

مورفین نیز یک ماده مخدر است که از گیاه خشخاش استخراج می شود و مصرف آن باعث ایجاد احساس سرخوشی می‌شود. این ماده پیش از آن که مصرف مخدر داشته باشد برای مصارف پزشکی و در درمان دردهای زیاد مانند درد جراحی های بزرگ و درمان درد ناشی از سرطان کاربرد دارد. اما ایراد بزرگ مورفین چیست؟ عیب بسیار بزرگی که مصرف این ماده دارد آن است که بسیار اعتیاد آور می‌باشد.

تشخیص علائم مرفین نسبتا ساده است؛ اختلال در گفتار، خواب آلودگی شدید، تورم در صورت یا اندام ها، گرفتگی عضلات، اسپاسم‌های عصبی و تب از نشانه‌هایی هستند که میتوان برای تشخیص از آن استفاده کرد.

 

عوارض مصرف مورفین :

مشکلات گوارشی

یبوست

سرگیجه های شدید

بدن  درد

افسردگی

ایست قلبی

اختلال در گردش خون

 

 ترک مورفین :

ترک مورفین به دلیل وابستگی جسمی و روانی که خیلی زود در فرد به وجود می آورد بسیار سخت و دشوار است و کنار گذاشتن ناگهانی آن به دلیل بروز علائم ترک برای فرد بیمار می تواند بسیار ناخوشایند باشد و حتی او را به سمت مصرف مجدد سوق دهد به همین دلیل اگر از متخصصان این حوزه برای ترک کمک بگیرید درصد لفزش و بازگشت به دام اعتیاد را بسیار کمتر کرده اید.

متخصصان ترک نوروکمپ - بهترین مرکز ترک اعتیاد در تهران - آماده خدمت رسانی و ارائه مشاوره به افرادی که تمایل به ترک کوکائین یا هر ماده‌ی مخدر دیگری را دارند هستند.

 


۰:۲۸:۵۴ | پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | Thursday 12 / 05 May / 2022