#کنکور 1401 #لیگ ملت‌های والیبال #دلار #برجام #نقل و انتقالات فوتبال #اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال #تیم ملی فوتبال #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

مهم ترین نکات ثبت شرکت و برند که باید به آن ها توجه کنید!

یکی از اولین و مهمترین اقدامات در جهت رشد و توسعه کسب و کار، ثبت شرکت و برند است.

به طور کلی در صورتی که قصد داشته باشید تا جامعه هدف و مشتریان کسب و کار خودتان را افزایش داده و همچنین به صورت قانونی در سطح گسترده در زمینه فعالیتی خود مشغول به ارائه خدمات و فروش محصولات مختلف شوید، قطعاً ثبت برند و ثبت شرکت دو اقدام ضروری به حساب می‌آیند. در این مطلب قصد داریم دلایل اهمیت و مزایای ثبت انواع شرکت و برند را مورد بررسی قرار دهیم و همچنین در آخر قوانین جدید ثبت شرکت‌ها و علائم تجاری که در سال جدید یعنی ۱۴۰۱ تصویب شده‌اند را مرور خواهیم کرد.  

 

ثبت شرکت چه اهمیت و مزایایی دارد؟

ثبت شرکت همواره اهمیت زیادی داشته و مزیت‌های بسیاری را به همراه دارد که شاخص‌ترین آن‌ها عبارتند از:  

 

 

 

اهمیت ثبت برند برای کسب و کارها:  

دلایل اهمیت و مزایای ثبت برند شباهت زیادی به ثبت شرکت دارد؛ اما به طور کلی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:  

 

 

 

 

انواع شرکت‌ های قابل ثبت:  

به طور کلی در ایران ۸ نوع شرکت قابل ثبت است و شما باید بر اساس سطح نیاز و زمینه فعالیت خود هر یک از آن‌ها را برای ثبت انتخاب کنید.  

 این شرکت‌ها عبارتند از:  

 

 

 

همچنین به عنوان انواع شرکت‌های قابل ثبت می‌توانیم به شرکت‌های موضوعی نیز اشاره کنیم که در یک حوزه مشخص و واحد فعالیت کرده و قوانین خاص خود را دارند. شرکت‌های دارویی، تبلیغاتی، گردشگری و رایانه‌ای و مواردی از این قبیل همگی در دسته شرکت‌های موضوعی قرار می‌گیرند.  

 

انواع طبقات برندها:   

به طور کلی برند‌ها یا علائم تجاری دارای طبقات مختلفی هستند که هر کسب و کار باید بر اساس حوزه فعالیتی و سطح نیاز خود در هر یک از آن‌ها اقدام به ثبت برند خود نماید. هر یک از این طبقات شامل کسب و کار‌ها و صنایع مختلفی هستند که با یک سرچ ساده می‌توانید آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید و متوجه شوید که چه طبقه‌ای مناسب کسب و کار شما است.

برای مشاوره رایگان ثبت برند و ثبت شرکت چه باید کرد؟

به طور کلی فرآیند ثبت برند و ثبت شرکت می‌تواند پیچیده و با چالش‌های زیادی همراه باشد. شما باید تجربه و دانش کافی را در این زمینه داشته باشید و سپس اقدامات لازم را در جهت ثبت انواع شرکت‌ها و برند‌ها به عمل‌آورید. در صورتی که با این فرآیند آشنایی کافی ندارید و یا به دلیل محدودیت‌های زمانی و مواردی از این قبیل نمی‌توانید خودتان اقدامات مربوط به ثبت را انجام دهید، می‌توانید از خدمات مجموعه هایی که این خدمات را ارائه می‌دهند استفاده کنید.  

مجموعه ثبت اریکه یکی از شرکت هایی است که این ادعا را دارد انواع خدمات مربوط به ثبت شرکت، ثبت برند، دریافت کد اقتصادی و خدمات دیگر مرتبط با کسب و کارها را از صفر تا صد و در سریع‌ترین زمان به آن‌ها ارائه دهد! برای آشنایی بیشتر با ثبت اریکه و همینطور پاسخگویی به سوالات در مورد ثبت شرکت، ثبت برند و دریافت کد اقتصادی می‌توانید به وبسایت این مجموعه با ادرس  https://sabtarikeh.com مراجعه نمایید. نکته جالب در مورد ثبت اریکه این است که غیر از هزینه‌های رایج و ‌واریزی‌های دولتی به سامانه‌های مربوط به ثبت شرکت و برند که باید انجام شود، دستمزد ارائه خدمات مربوطه پس از اتمام فرآیند و در صورت رضایت کامل مشتری دریافت خواهد شد!

 

ثبت اریکه

 

قوانین جدید ثبت برند در سال 1401: 

قوانین مربوط به ثبت انواع برند‌ها در سال ۱۴۰۱ تغییر محسوس و اساسی نداشته؛ اما با این حال در ادامه به قوانین کلی و مهم در ثبت برند اشاره می‌کنیم.  

 

مراحل ثبت برند

مراحل ثبت برند در اریکه

 

 

قوانین جدید ثبت شرکت در 1401: 

به طور معمول هر ساله قوانین جدیدی برای ثبت انواع شرکت‌ها وضع شده و همچنین قوانینی از مفاد مربوطه حذف می‌شوند. در ادامه به مهمترین قوانین جدید و تغییر یافته برای ثبت شرکت اشاره می‌کنیم.  

 

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت در اریکه

 


۱۱:۳۸:۰۶ | سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ | Tuesday 21 / 06 June / 2022