#ماه محرم #یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #پرسپولیس #استقلال

تحصیل در نیوزیلند | آشنایی با شرایط تحصیل و موقعیت‌های استثنایی تحصیلی در این کشور

سیستم آموزشی کشور نیوزیلند یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا است. همچنین سیستم آموزشی این کشور طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی را در زمینه‌های گوناگون و در نقاط مختلف نیوزیلند به متقاضیان تحصیل در این کشور ارائه می‌دهد.

تحصیل در نیوزیلند؛ راهی برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌ها!

سیستم آموزشی کشور نیوزیلند یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا است. همچنین سیستم آموزشی این کشور طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی را در زمینه‌های گوناگون و در نقاط مختلف نیوزیلند به متقاضیان تحصیل در این کشور ارائه می‌دهد. با تحصیل در این کشور فرصت‌های شغلی زیادی برای شما وجود خواهد داشت و به همین خاطر تحصیل در نیوزیلند گزینه‌ای بسیار مناسب برای دانشجویانی است که به دنبال آینده‌ای درخشان و زندگی آسوده در یک کشور پیشرفته هستند. در این مطلب قصد داریم شرایط تحصیل در کشور نیوزیلند را بررسی کنیم.

 

چه چیزی تحصیل در نیوزیلند را متمایز می‌کند

به دلایل متفاوتی تحصیل در نیوزیلند متفاوت از تحصیل در کشورهای دیگر است. نیوزیلند یک مقصد برتر برای تحصیل در خارج از کشور است. کشور نیوزیلند با یک سیستم آموزشی عالی، مدارک معتبر بین المللی، فرصت های تحقیقاتی فراوان و کیفیت زندگی بی نظیر چیزهای زیادی برای ارائه دارد. با تحصیل در این کشور می‌توانید از مزایای سیستم پشتیبانی عالی برای دانشجویان بین‌المللی بهره‌مند شوید.  در ادامه برخی از مزایای تحصیل در نیوزیلند را برایتان شرح می‌دهیم.

سیستم آموزشی عالی

 هشت دانشگاه به همراه 18 موسسه فناوری و بیش از 600 مدرسه آموزشی در سراسر کشور نیوزیلند وجود دارد که به یادگیری مهارت‌های تخصصی کمک می‌کنند. پنج دانشگاه نیوزیلند در بین 50 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. نیوزیلند به خاطر تجارت وکسب و کار، فناوری، مهندسی، پزشکی و علوم زیستی شناخته شده است و در این زمینه‌ها دارای دانشگاه‌هایی در سطح بین‌المللی است.

 

دریافت مدارک معتبر جهانی از دانشگاه‌های نیوزیلند

همه هشت دانشگاه نیوزیلند همیشه در رتبه‌بندی جهانی و تحصیلات عالی به رتبه بالایی دست پیدا می‌کنند. مدارک تحصیلی هر یک از این دانشگاه‌ها در سراسر جهان معتبر هستند و با داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های نیوزیلند درهای موفقیت به روی افرادی که به دنبال موقعیت‌های بهتر در زندگی هستند باز می‌شود. همچنین سازمان صلاحیت نیوزیلند (NZQA) از دانشجویان بین‌المللی هنگام ثبت‌نام حمایت می‌کند که یکی از دلایل مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند همین حمایت دولتی است

نوآوری و تحقیق؛ فرصت عالی برای رشد و پیشرفت

از شرایط تحصیل در نیوزیلند می‌توان به فرصت های بسیار زیادی در زمینه تحقیق برای دانشجویان اشاره کرد. دانشگاه‌های این کشور دارای اساتید با تجربه، آزمایشگاه‌های مجهز به آخرین فناوری و تجهیزات فراوان هستند. داشتن خلاقیت و روحیه نوآورانه این کشور را به قطب تحقیق و توسعه و فناوری های جدید، در رشته‌های مختلف مانند بهداشت و درمان، فیزیک، زمین شناسی، مهندسی، نجوم، علوم کامپیوتر، کشاورزی و رشته‌های دیگر تبدیل کرده است.

 

کار کردن هنگام تحصیل

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در نیوزیلند، می توانید در طول ترم تحصیلی خود 20 ساعت در هفته و در زمان تعطیلی دانشگاه‌ها به صورت تمام وقت کار کنید. اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا باشید، به شما اجازه کار تمام وقت داده خواهد شد.

فرصتی استثنایی برای دانش پژوهان دکترا

از مزایای مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند می‌توان به فرصت‌های تحقیقاتی گسترده اشاره کرد. به عنوان یک دانشجوی دکترا می‌توان از مزایای بیشتری نیز برخوردار شد. برای مثال شهریه‌ای که دانشجویان دکتری باید پرداخت کنند تقریبا با شهریه افراد بومی برابر است و برخلاف سایر دانشجویان تحصیلات تکمیلی، می‌توانند در طول تحصیل خود به صورت تمام وقت کار کنند.

گرفتن ویزای کار پس از تمام شدن دوره تحصیل

با تمام شدن دوره تحصیلی و در صورتی که موفق به دریافت مدرک تحصیلی معتبری شده باشید، می‌توانید نسبت به دریافت ویزای کار اقدام کنید. با گرفتن ویزای کار می‌توانید به مدت یک تا سه سال در نیوزیلند اقامت داشته و کار کنید که فرصت بسیار خوبی است.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند

اگر قصد دارید بیشتر از سه ماه در نیوزیلند به تحصیل بپردازید باید ویزای دانشجویی دریافت کنید. جهت دریافت ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند باید از طرف یک موسسه مورد تایید آموزش و پروش در نیوزیلند پذیرش شوید. برای گرفتن پذیرش نیز باید واجد شرایط زیر باشید:

 

دریافت ویزاهای تحصیلی متفاوت نیوزیلند

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند را دارید باید بدانید ویزاهای تحصیلی نیوزیلند متفاوت هستند. از رایج‌ترین ویزاهای نیوزیلند می‌توان به سه نوع ویزای تحصیلی اشاره کرد که هرکدام شرایط خاصی دارند. در ادامه به معرفی هر یک از این ویزاهای تحصیلی نیوزیلند می‌پردازیم.

ویزای دانشجویی pathway

PSV یا ویزای دانشجویی pathway در سال 2015 معرفی شد تا به وسیله آن دانشجویان بتوانند سه دوره تحصیلی پشت سر هم را با یک ویزای تحصیلی در مدت زمان پنج سال به پایان برسانند. این ویزا فقط برای تحصیل، و برای کسانی که شرایط دریافت ویزا را دارند و همچنین جهت گذراندن برخی دوره‌های تحصیلی در دسترس است.

دریافت ویزای دانشجویی با پرداخت هزینه

ویزای دانشجویی که برای آن باید هزینه پرداخت کنید برای کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند را دارند و تحصیل آن‌ها بیشتر از سه ماه طول می‌کشد. پس از آن که رشته تحصیلی شما تایید شد می‌توانید تا چهار سال با این ویزا به تحصیل بپردازید. در واقع این نوع ویزای تحصیلی مهم‌ترین در میان دیگر ویزاها است.

ویزای فرزند تحت تکفل

فرزندان تحت تکفل دارندگان برخی از ویزاهای دانشجویی یا کاری می توانند نسبت به دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنند. این افراد می‌توانند تا زمانی که والدینشان مشغول کار یا تحصیل در نیوزیلند هستند به مدرسه بروند. همچنین با این فرزندان مانند دانش آموزان بومی رفتار می‌شود، و مجبور نیستند برای رفتن به مدرسه ابتدایی یا متوسطه شهریه بپردازند.

بررسی ویزای تحصیلی نیوزیلند چقدر زمان می‌برد

مدت زمان تعریف شده برای بررسی ویزای تحصیلی توسط دولت نیوزیلند سه ماه است که گاهی امکان دارد کمتر یا بیشتر باشد. اگر مدارک فرد متقاضی برای مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند کافی نباشد یا ناقص باشد افسر سفارت باید مدارک را بیشتر بررسی کند و به زمان بیشتری برای این کار نیاز دارد که ممکن است شش ماه هم طول بکشد. به همین دلیل بهتر است حد اقل شش ماه مانده به شروع دوره تحصیلی نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کرده و شرایط تحصیل در نیوزیلند را بررسی کنید.

 

تحصیل در نیوزیلند؛ زندگی در آرامش به همراه فرصت‌های شغلی بی‌نظیر

سیستم آموزشی دولتی از نظر هزینه مالی، یکی از بهترین سیستم‌ها در دنیا است و نیوزیلند بالاترین درصد بودجه عمومی در آموزش و پرورش را در جهان دارد. چندین ویژگی جذاب دیگر، نیوزیلند را در رتبه اول دنیا در زمینه آموزش قرار می‌دهد.

هزینه تحصیل در کشور نیوزیلند کمتر از کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس است؛ در حالی که دانشگاه‌های نیوزیلند همیشه در رتبه‌بندی‌ها جزو بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند. با دریافت مدرک از دانشگاه‌های این کشور فرصت‌های بزرگی در زندگی به دست خواهید آورد و آینده‌ای عالی در انتظارتان خواهد بود. به همین خاطر فرصت را غنیمت شمارید و با آماده‌کردن مدارک و شرایط خود، مسیر مهاجرت تحصیلی به این کشور زیبا و پیشرفته را انتخاب کنید.


۱۲:۰۱:۳۴ | چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ | Wednesday 10 / 08 August / 2022