#تیم ملی فوتبال #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

روکش درب ضد سرقت و تعمیر آن

طی گذر زمان ممکن است روکش درب ضد سرقت دچار تغییراتی شود که به تعمیر و یا تعویض نیاز پیدا کند. روکش و یا رویه یک درب شکل و شمایل آن را تشکیل می دهد و در صورتی که دچار فرسودگی شود زیبایی درب را از بین می برد.

طی گذر زمان ممکن است روکش درب ضد سرقت دچار تغییراتی شود که به تعمیر و یا تعویض نیاز پیدا کند. برای درب هایی که روکش آن ها طی گذر زمان دچار فرسودگی شده و یا به دلیل آسیب فیزیکی دچار خرابی گشته است تعویض رویه درب راه حل بسیار مناسب و خوبی تلقی می شود.

در صورتی که بخواهیم از بعد زیبایی و جلوه درب ضد سرقت این موضوع را بررسی کنیم مهم ترین بخش یک درب رویه آن می باشد. روکش و یا رویه یک درب شکل و شمایل آن را تشکیل می دهد و در صورتی که دچار فرسودگی شود زیبایی درب را از بین می برد.

درب ضد سرقت

تعمیر روکش درب ضد سرقت

روکش درب ضد سرقت خارجی ترین بخش آن است و در معرض عوامل مخرب زیادی قرار می گیرد. گاهی ممکن است روکش درب با وجود مراقبت باز هم دچار خرابی شود و زیبایی خود را از دست بدهد.

در ساختمان ها می توان درب ضد سرقت را به عنوان درب ورودی خانه نصب نمود. چون درب ورودی در بخش بیرونی خانه نصب می شود با عوامل محیطی و طبیعی نظیر نور خورشید، تغییر دما و رطوبت در ارتباط قرار می گیرد. در نتیجه می‌توان گفت خرابی روکش درب یک امر کاملا طبیعی است. شاید این سوال در ذهن شکل بگیرد که اگر درب آسیب ببیند و دچار خرابی شود لازم است یک درب نو خریداری نمود؟ 

روکش درب ضد سرقت از جمله بخش هایی است که قابل تعمیر می باشد. اگر بخواهیم به طور کلی صحبت کنیم و تمام جوانب را در نظر بگیریم تعمیر درب ضد سرقت مقرون به صرفه تر از خرید یک درب جدید خواهد بود.

 شایان ذکر است که تعمیر روکش درب ضد سرقت باید حتماً توسط یک فرد متخصص صورت پذیرد در غیر اینصورت طول عمر روکش کاهش پیدا می‌ کند.

اگر بخواهیم روکش درب را تعمیر کنیم لازم است در مرحله اول روکش قدیمی که هنوز روی درب متصل است را از نظر جنس و شرایط فیزیکی بررسی کنیم. بعد از اتمام این مرحله باید روکش جدیدی که قرار است جایگزین روکش قدیمی شود با توجه به نیاز مشتری انتخاب گردد. کیفیت روکش هایی که در بازار وجود دارند با یکدیگر متفاوت است به همین دلیل باید هنگام انتخاب روکش علاوه بر بودجه، به کیفیت روکش نیز توجه کافی را داشت. بعد از اینکه نوع روکش و رنگ آن انتخاب شد به مرحله تعمیر درب وارد می شویم که همان طور که گفتیم لازم است توسط یک فرد متخصص انجام پذیرد.

شما می توانید به منظور استفاده از خدمات تعمیر رویه درب ضد سرقت با کارشناسان دژ درب ارتباط حاصل نمایید.

انواع روکش درب ضد سرقت

 

انواع روکش درب ضد سرقت

روکش طبیعی راش: می توان گفت یکی از محبوب ترین روکش هایی که در بازار وجود دارد روکش راش می باشد. چرا که رگه های چوب روی این نوع روکش به طور کامل مشهود است. استفاده از روکش طبیعی راش برای کسانی توصیه می شود که به زیبایی درب ضد سرقت اهمیت می دهند.

روکش طبیعی گردو: از باکیفیت ترین روکش های موجود در بازار، روکش طبیعی گردو می باشد که به دلیل مرغوبیت بالا مورد استقبال قرار گرفته است. زیبایی فوق العاده ای که رنگ های خاص این روکش به درب می دهد یکی دیگر از دلایل پرطرفدار بودن این روکش می باشد.

روکش لمینیت: روکش لمینت از همان جنسی که به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می‌ گیرد، ساخته شده است. شایان ذکر است که روکش لمینت یک فرآورده چوبی است یعنی به طور مستقیم از چوب تهیه نمی گردد. یکی از مهم ترین مزایای روکش لمینت آن است که در برابر اشعه های مضر خورشید که باعث تغییر رنگ روکش می شوند مقاومت بالایی دارد.

روکش هایگلاس: هایگلاس نوعی از MDF است که رویه آن با استفاده از پلکسی گلاس پوشیده شده است. یکی از انواع پلی کربنات شفاف نیز پلکسی گلاس می باشد که مقاوم تر و سبک تر از شیشه می باشد. روکش هایگلاس اصلا ظاهر طبیعی ندارد و برای تعمیر روکش درب ضد سرقت توصیه نمی شود.

روکش هات پرس: می توان گفت یکی از بی کیفیت ترین و ضعیف ترین روکش هایی که در بازار وجود دارد روکش هات پرس می باشد. این روکش معمولاً به شکل پتینه به منظور پوشاندن درب اتاق HDF مورد استفاده قرار می‌ گیرد و قیمت بسیار ارزانی دارد.

روکش پرینت: روکش پرینت روکشی است که روی ام دی اف چاپ می گردد. روکش پرینت مانند روکش هایگلاس ظاهر مصنوعی دارد و مانند روکش هات پرس ارزان قیمت می باشد.

 

دژ درب

نگهداری از درب بعد از تعمیر

بعد از اینکه تعمیر رویه درب ضد سرقت به طور کامل انجام شد لازم است به نکات زیر توجه کنید:


۱۰:۱۵:۱۸ | پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ | Thursday 11 / 08 August / 2022