#اخبار غزه و فلسطین #تعطیلی مدارس و ادارات #آلودگی هوا #هواشناسی #انتخابات مجلس #پرسپولیس #استقلال #اخبار فرهنگیان و آموزش و پرورش

کدام مشاغل پردرآمد آلمان برای مهاجرت مناسبترند؟

کشور آلمان یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت کاری است. در این کشور فرصت‌های شغلی متعددی وجود دارد که به دلیل کمبود نیروی متخصص، افراد خارجی به راحتی می‌توانند آن‌ها را دریافت کنند.

به همین دلیل، افراد متخصصی که در حوزه کاری خود از دانش و مهارت کافی برخوردار هستند، به راحتی می‌توانند مشاغل پردرآمدی در آلمان داشته باشند. به‌طور کلی، وضعیت حقوق و درآمد در این کشور از شرایط مطلوبی برخوردار بوده و اغلب مشاغل، از حقوق‌های مناسب نسبت به کار خود برخوردار هستند. اما برخی مشاغل، درآمد بیشتری را برای شما به همراه دارند. در ادامه این مطلب مشاغل پردرآمد آلمان برای مهاجرت را بررسی می‌کنیم.

مشاغل پر در آمد آلمان

لیست مشاغل پردرآمد آلمان برای مهاجران

اغلب مشاغل در آلمان از حقوق عادلانه برخوردار بوده و میزان درآمد در سطح بالایی قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشاغل پردرآمد کشور آلمان و همچنین مشاغل مورد تقاضا در این کشور، باید از طریق منابع معتبر به خوبی تحقیق کنید. برای این کار، می‌توانید مطالب کاربردی و معتبر وب سایت موسسه پارسی کانادا (parsicanada.com) را بررسی کنید. در ادامه، مشاغل پردرآمد آلمان را به شما معرفی می‌کنیم که مهاجران می‌توانند برای کار در این کشور، آن‌ها را انتخاب کنند. این مشاغل عبارت است از:

مهندسی

موقعیت‌های شغلی خالی بسیار عالی در آلمان برای مهندسان وجود دارد. همانطور که می‌دانید، مشاغل حوزه مهندسی بسیار متنوع بوده و در آلمان، اغلب آن‌ها با کمبود نیروی داخلی متخصص روبرو هستند. مهندسان علوم کامپیوتر، مهندسی سازه، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی خودرو، و مخابرات می‌توانند در آلمان مشاغل پردرآمدی داشته باشند. این مهندسان با داشتن حداقل مدرک لیسانس، می‌توانند یک موقعیت کاری و اجتماعی در این کشور داشته و درآمد بالایی کسب کنند.

مشاغل حوزه فروش و بازاریابی

مدیران فروش می‌توانند در آلمان به سرعت کار پیدا کرده و از درآمد خوبی نیز برخوردار شوند. افراد با داشتن مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت، بازاریابی یا زمینه‌های مرتبط، می‌توانند به عنوان مدیر فروش در آلمان مشغول به کار شوند.

متخصصان بازاریابی نیز در کشورهای با اقتصاد پررونقی مانند آلمان که صنایع مختلف برای ورود به بازار نیاز به معرفی دارند، همواره مورد تقاضا هستند. در واقع متخصصان حوزه مارکتینگ و بازاریابی نه تنها به افزایش فروش و درآمد مشاغل دیگر کمک می‌کنند، بلکه خود نیز از درآمد خوبی در آلمان برخوردار هستند. اگر مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی و سابقه کار در این حوزه را دارید، می‌توانید در مشاغل بازاریابی به عنوان یکی از مشاغل پردرآمد آلمان مشغول به کار شوید.

 

فناوری اطلاعات (IT)

با توجه به اهمیت گسترش خدمات و تکنولوژی در حوزه فناوری اطلاعات، مشاغل متعددی در این زمینه به متخصصان بیشتری نیاز دارند تا به نیاز بازار کار، پاسخ دهند. علاوه‌بر فناوری اطلاعات، دانشمندان داده نیز در آلمان مورد تقاضا بوده و متخصصان این رشته‌ها، از حقوق سالانه بالاتر از میانگین کل برخوردار هستند. داشتن مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر، علوم داده یا مهندسی برای کار کردن در این مشاغل کافی است اما ارائه مدرک کارشناسی ارشد نه تنها به یافتن موقعیت‌های کاری بهتر کمک می‌کند، بلکه روی میزان درآمد نیز تأثیر خواهد داشت.

پزشکی و مشاغل حوزه بهداشت و درمان

پزشکان در کشور آلمان می‌توانند به راحتی کار پیدا کرده و از درآمد و موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار شوند. به‌عنوان یک پزشک یا دندان‌پزشک در آلمان، می‌توانید در چندین مرکز درمانی مختلف کار کرده و متوسط درآمد 79,568 یورو در سال داشته باشید. همچنین مهاجرت پزشکان به آلمان مورد تقاضا است. نیاز به جبران کمبود مهارت در زمینه‌های مختلف تخصصی به این معنی است که فرصت‌های زیادی برای پزشکان واجد شرایط برای یافتن کار در آلمان، به‌ویژه در شهرهای کوچکتر وجود دارد.

میزان درآمد پزشکان بسته به صلاحیت و تخصص آن‌ها کاملاً متفاوت است. در میان متخصصان حوزه بهداشت و درمان، پردرآمدترین متخصصان جراحان هستند که به دلیل ماهیت پرخطر شغلشان، درآمد بالاتری دارند. جراحی نیازمند دانش گسترده و مهارت و تجربه کافی بوده و کار در این حوزه مسئولیت خطیری برای این افراد ایجاد می‌کند. دندانپزشکان و به خصوص ارتودنتیست‌ها نیز جزو مشاغل پردرآمد آلمان محسوب می‌شوند.

حسابداری و امور مالی

مشاغل مرتبط با حسابداری و امور مالی نیز یکی دیگر از مشاغل پردرآمد آلمان هستند که مهاجران می‌توانند با داشتن تخصص و رزومه قوی، موقعیت‌های شغلی عالی در این زمینه پیدا کنند. در میان تمام مشاغل مرتبط با این حوزه، مدیران بانکی بیشترین میزان درآمد را در آلمان دارند. پس از آن، پردرآمدترین شغل مربوط به متخصصان حسابداری است که مسئولیت برنامه‌ریزی و مدیریت امور مالی کسب و کارهای مختلف را برعهده دارند.

مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری

کشور آلمان به دلیل تاریخ غنی و مکان‌های توریستی متعدد، گردشگران خارجی زیادی را به خود جذب می‌کند. به همین دلیل، میزان درآمد افرادی که در بخش گردشگری فعالیت می‌کنند، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. اگر در این حوزه تحصیل کرده و از تخصص و تجربه کافی برخوردار هستید، کشور آلمان می‌تواند یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی برای شما باشد.

یکی از مشاغل پردرآمد آلمان در این بخش، مدیریت هتل است. مسئولیت‌های شغلی یک مدیر هتل شامل مدیریت تمام جنبه‌ها و کارهای روزانه یک هتل است. مدیران همچنین استانداردهایی را برای مدیریت و عملکرد کارکنان، خدمات مشتریان، نرخ اتاق‌ها، تبلیغات، انتخاب غذا و نوشیدنی و خدمات و موارد دیگر تعیین می‌کنند.

جمع‌بندی نهایی

کشور آلمان یکی از بسیاری جهات از جمله جنبه‌های اقتصادی، یکی از بهترین کشورهای اروپا بوده و به همین دلیل می‌تواند برای مقاصد مهاجرت کاری، یک گزینه عالی باشد. کسانی که این کشور را انتخاب می‌کنند، باید درباره مشاغل پردرآمد آلمان تحقیق کرده و بررسی کنند که کدام مشاغل بیشتر مورد تقاضا هستند. به همین دلیل، در این مطلب سعی کردیم تا با بررسی برخی از پردرآمدترین مشاغل در این کشور، به شما در انتخاب شغل مورد نظرتان کمک کنیم.

فراموش نکنید که تنها بحث درآمد در مهاجرت کاری مطرح نیست؛ بلکه باید شغلی را انتخاب کنید که در آن تخصص و مهارت کافی داشته و به آن علاقمند باشید. وکلای مهاجرتی می‌توانند شما را در انتخاب بهترین شغل متناسب با نیازها و مهارت‌هایی که دارید، کمک کنند. برای این کار، می‌توانید از تیم وکلای باتجربه موسسه پارسی کانادا کمک بگیرید.


۸:۱۷:۰۳ | سه شنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ | Tuesday 06 / 09 September / 2022