#ویژه ماه رمضان #اوقات شرعی #ثبت نام خودرو داخلی esalecar.ir #وضعیت راه ها #سکه و طلا #دلار #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

برای پاک کردن آرایش از کدام محصولات آرایشی باید استفاده کرد؟

اهمیت پاک کردن آرایش و استفاده از لوازم بهداشتی مناسب به اندازه‌ای است که پاک کردن آرایش صورت را می‌توان از ضروری‌ترین مراحل روتین مراقبتی پوست در نظر گرفت.

بی‌توجهی به پاکسازی مواد آرایشی از روی پوست جزء حائز اهمیت‌ترین عواملی است که سلامت و زیبایی پوست صورت را تهدید می‌کند‌‌‌. بنابراین لازم است برای پاک کردن صورت بعد از انجام آرایش از آرایش پاک کن‌های مناسب با کارایی و کیفیت بالا استفاده کنید. در این مطلب تعدادی از بهترین و کارآمدترین آرایش پاک کن‌های مناسب برای پاکسازی کامل صورت را به شما معرفی نموده و ویژگی هر یک از این مواد را عنوان می‌کنیم. شما نیز برای داشتن پوست طبیعی بعد از آرایش باید از آرایش پاک کن متناسب با نوع پوست خود استفاده کرده و از این طریق نیازهای پوست خود به مواد پاک کننده را استاندارد برنمایید.

محصولات لازم برای پاک کردن آرایش

از این محصولات می‌توانید برای پاک کردن آرایش خود استفاده کنید:

 

پد آرایش پاک کن

این محصولات پدهایی از جنس الیافی لطیف مانند پنبه و کتان هستند و به شکل دایره و بیضی به تولید می‌رسند‌. شکل و مواد تشکیل دهنده این نوع پدهای آرایشی به گونه‌ای است که در تماس با پوست حساس و آسیب پذیر صورت ایجاد التهاب، خارش و قرمزی نخواهد کرد. به همین دلیل این پدها بهترین محصولاتی هستند که می‌توان از آن‌ها برای پاک کردن آرایش استفاده نمود. پدهای دایره‌ای شکل به منظور پاک کردن آرایش اطراف چشم و صورت گزینه‌ مناسبی هستند و پدهای بیضی شکل نیز قابلیت پاک کردن غلظت مواد آرایشی از روی صورت را دارند‌. این پدها در انواع دور دوخت و ساده به تولید می‌رسند و بسته به شرایط استفاده ویژگی‌های مختلفی دارند. پدهای دور دوخت در اطراف خود دوختی دارند که مانع از ریزش و خارج شدن الیاف داخل پد در اثر کشیدگی می‌شود.

پدهای آرایش پاک کنی که به صورت روزانه از آن‌ها برای پاکسازی مواد آرایشی از روی صورت خود استفاده می‌کنید، در دو نوع یک بار مصرف و چند بار مصرف به تولید و عرضه می‌رسند‌. پدهای یک بار مصرف از جنس الیاف و پنبه هستند و بعد از آغشته شدن به محلول آرایش پاک کن و جذب مواد آرایشی پوست بلااستفاده می‌شوند و باید آن‌ها را دور انداخت. این در حالی است که پدهای چند بار مصرف آرایشی قابلیت استفاده مجدد را دارند و می‌توان بعد از هر بار پاک کردن آرایش آن‌ها را شسته و خشک کرد تا برای استفاده‌های بعدی آماده باشند‌.

شیر پاک‌‌کن

شیر پاک کن از جمله کاربردی‌ترین محصولات آرایش پاک کن است که بافتی کرم مانند دارد و می‌تواند آلودگی‌ها و چربی اضافی پوست را بدون ایجاد آسیب و التهاب در پوست به طور کامل پاکسازی کند. این مواد در هنگام پاک کردن آرایش کف نمی‌کنند و با وجود این که از فرمولاسیونی قوی برای پاک کردن مواد آرایشی بهره دارند اما به شکل ملایم در پاک کردن پوست صورت اثر دارند‌. وجود انواع ویتامین در ساختار شیر پاک‌کن‌ها باعث می‌شود این مواد ضمن تمیز کردن پوست صورت آن را آبرسانی کرده و مواد مغذی را به سلول‌های پوستی برسانند‌.

تونر

از دیگر محصولات آرایشی که برای پاک کردن مواد آرایشی از روی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند، تونرها هستند که علاوه بر پاک کردن مواد و ذرات ریز آرایشی از روی پوست، به تنظیم PH پوست صورت نیز کمک می‌کنند. این مواد منافذ باز پوستی را کاهش داده و با ایجاد رطوبت کافی در پوست آن را آبرسانی می‌کنند. این مواد مانع از ایجاد موهای ریز زیر پوستی شده و قشری از مواد مراقبتی را بر روی پوست ایجاد می‌کنند تا شادابی و نشاط پوست صورت حفظ شود‌.

محلول چشم پاک‌کن تک فاز و دو فاز

این محلول‌های آرایش پاک کن به شکل اختصاصی برای پاک کردن مواد آرایشی از سطح پوست نازک و حساس اطراف چشم‌ها طراحی شده‌اند. این مواد بر پایه آب و چربی فرموله شده‌اند و می‌توان از آن‌ها برای پاک کردن انواع مواد آرایشی از روی چشم‌ها و پلک‌ها استفاده نمود. محلول‌های چشم پاک کن در دو نوع تک فاز و دو فاز به تولید می‌رسند که محلول‌های تک فاز برای پاک کردن آرایش‌هایی با بافت سبک مناسب هستند و محلول‌های دو فاز می‌توانند مواد آرایشی سنگین و ضد آب را نیز از بین ببرند.

 

میسلار واتر

این محصولات آرایش پاک کن پرفروش با فرمولاسیونی غنی، به پاکسازی چربی و سبوم از روی پوست و حذف آلاینده‌های پوست صورت کمک‌ می‌کنند‌. این مواد دارای میسل‌ها یا ذرات روغنی هستند که آلودگی‌ها را جذب کرده و در خود حل می‌کند تا پوست صورت به طور کامل تمیز شود‌. ساختار سبک و ملایم میسلار واترها باعث می‌شود بتوان از آن‌ها برای پاک کردن پوست اطراف چشم‌ها نیز استفاده کرد.

معرفی 5 میسلار واتر معروف ایرانی

در زیر به معرفی 5 میسلار واتر معروف ایرانی می‌پردازیم:

میسلار واتر شون

میسلارواتر شون دارای ویژگی‌های زیر است:

میسلار واتر سینره

ویژگی‌های این میسلارواتر سبب محبوبیت زیاد آن شده است:

 

میسلار واتر سی گل

میسلارواتر سی گل ویژگی‌های مختلفی نظیر موارد زیر دارد:

میسلار واتر هیدرودرم

ویژگی‌های این میسلارواتر شامل موارد زیر می‌شود:

میسلار واتر کامان

ویژگی‌های میسلارواتر کامل به شرح زیر است:

کلام پایانی

در این مطلب تعدادی از بهترین و موثرترین لوازم آرایشی برای پاک کردن آرایش پوست صورت به شما معرفی شد. پیش از انتخاب و خرید محصول آرایش پاک کن مورد نظر خود لازم است تناسب جنس و نوع نیازهای پوست خود را با فرمولاسیون این محصولات آرایش پاک‌کن مد نظر قرار دهید.

 


۱۲:۱۳:۴۷ | دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ | Monday 06 / 02 February / 2023