#پاسخ موشکی و پهپادی ایران علیه اسرائیل #کالابرگ الکترونیک #غزه #پرسپولیس #استقلال #اخبار آموزش و پرورش

معرفی شرایط مهاجرت به آلمان و پرتغال دو کشور محبوب اروپایی در سال 2023

کشورهای اروپایی به دلیل نزدیکی به ایران همواره برای مهاجرت گزینه‌های محبوبی هستند. یکی از نکات جذابی که درباره این کشورها وجود دارد، تنوع فرهنگی، سبک زندگی و روش‌های مهاجرت در بین آن‌ها است.

به همین دلیل شما با هر هدفی که بخواهید مهاجرت کنید، کشورهای اروپایی گزینه مناسبی خواهند بود. آلمان و پرتغال دو مقصد مهاجرتی محبوب در اروپا هستند که هر یک شرایط خاص خود را برای پذیرش مهاجران دارند. در ادامه با بررسی شرایط مهاجرت به هر یک از این دو کشور، می‌بینیم که کدام یک می‌تواند مقصد مهاجرتی مناسب‌تری باشد.

 

چرا مهاجرت به اروپا؟

افرادی که آینده‌‌نگرتر بوده و برای مهاجرت خود برنامه طولانی مدت‌تری را در نظر می‌گیرند، کشورهای اروپایی را گزینه بهتری برای مهاجرت می‌دانند. مهم‌ترین دلایل مهاجرت به اروپا شامل:

زمانی که شهروندی یکی از کشورهای اروپایی را دریافت کنید، می‌توانید بدون نیاز به ویزا به کشورهای متعدد سفر کنید. همچنین از نظر پیشرفت کاری، اقتصادی، بهینه بودن مالیات و ... نیز این کشورها شرایط مطلوب‌تری دارند. این که کدام کشورها شرایط بهتری داشته و روش‌های مهاجرت به آن‌ها چیست، در مهاجرت به اروپا به طور کامل بررسی شده‌اند. اروپا از بیش از 50 کشور مستقل تشکیل شده و هر یک از آن‌ها شرای خاص خود را برای پذیرش مهاجران خارجی دارند.

مهاجرت به آلمان و شرایط آن

عملکرد خوب اقتصادی، سیستم آموزشی کارآمد و فرصت‌های متنوع شغلی، همگی از مزایای اصلی مهاجرت به آلمان هستند. انواع روش‌های مهاجرت کاری، تحصیلی، کارآفرینی و ... برای رفتن به آلمان وجود دارد. انتخاب هر مسیر به هدف شما از مهاجرت و شرایطی که می‌توانید برآورده کنید، بستگی دارد.

قدم اولِ مهاجرت به کشور آلمان، تعیین هدفتان از مهاجرت است. قدم دوم، بررسی شرایطتان و پیداکردن بهترینِ روش مهاجرتی متناسب با این شرایط است. قدم سوم شامل تکمیل مدارک، پرداخت هزینه‌ها و درخواست برای ویزاست. در این مرحله، درخواستتان بررسی شده و در صورت تایید، ویزایتان صادر می‌شود. اگرچه شرایط اخذ هر یک از انواع ویزای آلمان متفاوت است، اما برخی شرایط عمومی وجود دارد که در بین اغلب روش‌های مهاجرتی یکسان است.

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان

برای آن که واجد شرایط مهاجرت به آلمان باشید، باید الزامات اولیه زیر را برآورده کنید:

هر یک از روش‌های مهاجرتی نیازمند اثبات تمکن مالی در یک محدوده مشخص هستند. اما علاوه‌بر سقف تمکن مالی مورد نیاز برای روش مهاجرتی، متقاضیان باید اثبات کنند که توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود در این کشور را دارند.

بدون تحت پوشش قرار گرفتن در یک بیمه درمانی، نمی‌توانید به آلمان مهاجرت کنید. از آنجایی که نمی‌توانیم مطمئن باشیم که مقامات آلمانی بیمه کشور مبدأ را می‌پذیرند، باید برای دریافت یک بیمه خدمات درمانی در آلمان اقدام کنیم.

برای زندگی و برآورده کردن نیازهای روزمره خود، باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید. برای مهاجرت به تسلط در سطح A1 یا B1 نیاز دارید. در صورتی که می‌خواهید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید، حداقل مهارت لازم در سطح C1 یا C2 نیاز دارید. 

برای ورود به آلمان و زندگی در این کشور، به ویزا نیاز دارید. در مهاجرت به آلمان می‌توانید انواع ویزا و شرایط اخذ آن را بررسی کنید. به‌طور کلی، برای رفتن به آلمان باید برای اخذ یکی از انواع ویزای زیر اقدام کنید.

 

مهاجرت به پرتغال

پرتغال نیز یکی دیگر از کشورهای اروپایی محبوب برای مهاجرت است. اکثر کسانی که برای زندگی و کار به این کشور می‌روند، در شهرهای بزرگتر مانند لیسبون (Lisbon)، فارو (Faro)، ستوبال (Setúbal) و پورتو (Porto) ساکن می‌شوند. زندگی در پرتغال امکان بهره‌مندی از امکانات رفاهی، اقامتی و آموزش استاندارد را فراهم می‌کند.

سیستم مهاجرتی پرتغال شبیه به بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. یعنی امکان سفر بدون محدودیت برای شهروندان اتحادیه اروپا وجود دارد اما اتباع خارجی، به ویزا نیاز دارند. روش‌های مهاجرتی مختلفی برای رفتن به این کشور وجود دارد که در مهاجرت به پرتغال بررسی شده‌اند. یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور، اخذ ویزای طلایی (Golden Visa) و سرمایه‌گذاری در پرتغال است.

شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا در صورتی که به پرتغال سفر کرده و بیش از سه ماه در این کشور ساکن باشند، باید از طریق اداره مهاجرت این کشور یا SEF (Servico de Estrangeiros e Fronteiras) برای دریافت اجازه اقامت درخواست دهند. این مجوزهای اقامت موقت بوده و تنها برای یک سال اعتبار دارند. در صورتی که پنج سال به شکل مداوم در این کشور زندگی کنید، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. در برخی شرایط، از جمله ازدواج با یک شهروند پرتغالی، روند دریافت شهروندی سرعت بیشتری پیدا می‌کند.

جمع‌بندی نهایی

کشورهای اروپایی جمعیت قابل توجهی از ایرانیان را در خود جای داده‌اند. آلمان و پرتغال دو کشور محبوب برای مهاجرت در اروپا هستند که هر یک شرایط خاص خود را برای مهاجرت و اخذ اقامت یا شهروندی دارند. در این مطلب با نگاهی به دلایل محبوبیت مهاجرت به اروپا، شرایط کلی مهاجرت به آلمان و پرتغال را نیز بررسی کردیم.


۱۵:۲۴:۲۲ | سه شنبه ۹ اسفند ۱۴۰۱ | Tuesday 28 / 02 February / 2023