به کدام نامزد انتخابات 1403 رأی می دهید؟
سعید جلیلی
محمدباقر قالیباف
قاضی‌زاده هاشمی
علیرضا زاکانی
مسعود پزشکیان
مصطفی پورمحمدی
رای سفید می دهم
نتایج
#اخبار انتخابات ریاست جمهوری #نظرسنجی انتخابات #یورو 2024 #نقل و انتقالات فوتبال #غزه #پرسپولیس #استقلال #اخبار آموزش و پرورش

مهد کودک‌های مسجدی در مشهد

متجدد شدن مساجد در دنیای امروز نه تنها تصور و کاری اشتباه نیست بلکه گام نهادن به مرحله ای خاص از ترویج سنت ها، اسلام واقعی و در نتیجه تحول شایان فرهنگ همراه با مدرنیته است.

درباره مساجد

متجدد شدن مساجد در دنیای امروز نه تنها تصور و کاری اشتباه نیست بلکه گام نهادن به مرحله ای خاص از ترویج سنت ها، اسلام واقعی و در نتیجه تحول شایان فرهنگ همراه با مدرنیته است. نتیجه این امر آن است که دیدگاه بخش بزرگی از جامعه نسبت به مسائل مذهبی دستخوش تغییرات فراوان خواهد شد.

مهد کودک

مهد کودک خانه دوم فرزندان شما بوده که برای نگهداری و آموزش کودکان 3 تا 5 سال مناسب می‌باشد. این محیط کودک شما را برای رفتن به مدرسه آماده خواهد کرد و از ترس و اضطراب رفتن به مدرسه می‌کاهد.

به طورکلی به دلیل اینکه شخصیت کودک در همان 5 سال اول شکل می‌گیرد در این سن باید کودک را برای زندگی صحیح در اجتماع آماده کرد. در این راستا مهدهای کودک در کنار کانون خانواده می‌تواند نقش به سزایی در شکل گیری شخصیت فرزندان ایفا کند.

در سنین بالاتر به مرور نقش خانواده کمرنگ شده و مهدکودک‌ها برای الگودهی کودکان بیشتر تلاش خواهند کرد. طبق تحقیقات کودکان 2 تا 4 ساله ای که در مهد کودک آموزش می‌بینند نسبت به همسالان خود از حافظه و قدرت بیان بالاتری برخوردار خواهند بود. همچنین این کودکان دارای روحیه استقلال طلبی بیشتری خواهند بود.

تاثیر مهد بر تربیت فکری کودکان

مهدهای کودک محیط کوچکی از جامعه بوده که سبب رشد عاطفی، بلوغ فکری، مستقل شدن واجتماعی بودن کودک خواهد شد.

در این مکان کودک می‌تواند استعدادهای نهفته خود را شکوفا کند و مهارت‌های مختلفی را کسب نماید. به طور کلی مهد کودک نقش موثری در شکل گیری شخصیت کودک ایفا خواهد کرد.

در مهد کودک با قرارگرفتن کودک در بازی‌های گروهی، روحیه همکاری و همیاری در او تقویت شده و به افزایش اعتماد به نفس کودک کمک خواهد کرد.

یادگیری نظم و انضباط در این مکان به طور صحیح به کودک شما آموزش داده خواهد شد. مهدهای کودک انواع مختلفی یکی از انواع آن‌ها مهد کودک مسجدی یا قرآنی می‌باشد.

در مهد کودک مسجدی، کودک از امکانات مسجد استفاده کرده و در قالب شعر، قصه و نمایش مفاهیم دینی را به کودکان آموزش خواهد داد. هدف اصلی تاسیس مهد کودک‌های مسجدی، انس کودکان با قرآن، تکالیف شرعی و آشنایی بیشتر با فرهنگ دینداری می‌باشد.

در مساجد علاوه بر برگزاری مهدهای قرانی می‌توان به برگزاری مراسم ترحیم، یادبود، عید اول و سالگرد اشاره کرد. همچنین در این مکان مقدس نماز جماعت و نماز میت نیز انجام خواهد شد. انواع جشن‌های مذهبی در اعیاد مختلف مانند اعیاد شعبانیه و جشن تکلیف برای دختران و پسران نیز برگزار خواهد شد.

برخی مساجد دارای کانون فرهنگی بوده که در آن به امورات مختلف از جمله تبلیغات دینی و تشویق جوانان به اسلام با روش‌های مختلف خواهد بود ( انواع خاصی از مهد کودک مسجدی!)

کارهای عام المنفعه و خداپسندانه مانند ایجاد خیریه برای مستمندین نیز از دیگر برنامه‌‌های مساجد خواهد بود.

مساجدی که دارای کتابخانه نیز هستند مکانی مناسب برای مطالعه دانشجویان، دانش آموزان و علاقه مندان به علم خواهد بود.

مساجد زیر دارای مهدالرضا در شهر مقدس مشهد می‌باشد، برای رزرو مسجد در مشهد می توانید از اسامی و آدرس های جدول زیر استفاده کنید:

1

مسجد قمر بنی هاشم

انتهای هاشمیه 62، بهاران 14

2

مسجد امام علی

دلاوران 46، نبش خیابان زیتون

3

مسجد فاطیمه

امام خمینی، عدل خمینی 79

4

مسجد امام رضا

وکیل آباد 59، شریف 9

5

مسجد سلمان فارسی

پنج تن 3، سلمان فارسی 8

6

مسجد امام حسین

شاهنامه، بین شاهنامه 42 و 44

7

مسجد عمار یاسر

بلوار وکیل آباد، دانش آموز 17

8

مسجد المهدی

سیدی، خیابان المهدی، قائم 8

9

مسجد پنج تن

شهید بهشتی 40، رودکی

10

مسجد توفیق

احمد آباد، ملاصدرای 7، طالقانی 9

11

مسجد جواد الائمه

طلاب، وحید 5

12

مسجد طالقانی

بابا نظر 18، بین محراب 30 و 32

13

مسجد ولی عصر

توس 85، بین انفرادی 3 و5

14

مسجد حضرت زینب

میثاق 22، بین امیریه 11 و 13

15

مسجد امام خمینی

جاهد شهر، بوستان 16

16

مسجد الزهراء

شهید آوینی 45، امیرالمومنین 3

17

مسجد الرضا

کوهسنگی 19، بین رضا 34 و 36

18

مسجد امیرالمومنین

خیابان رسالت، رسالت 36

19

مسجد مهدیه

شهرک باهنر، حر 82، مهدیه 12

20

مسجد شجره

هفده شهریور6، بین صدوقی 4 و 6

از مساجد خوب شهر مشهد می توان به

مسجد الزهرا:

که در بلوار شهید آوینی و در محله امیرالمومنین شهر مشهد واقع شده است. این مسجد از نظر امکانات رفاهی و مکاتب آموزشی محلی بسیار مناسب است. این مسجد از لحاظ نزدیکی در شرکت خدمات مهندسی گیتی سیستم ، بوستان کوثر و فروشگاه مواد غذایی قرار دارد. طبق نظر کاربران این مسجد از مساجد معروف و خوب مشهد است. این مسجد از لحاظ امکانات فرهنگی، کتابخانه و مدرسین محیطی عالی برای رشد فرهنگی و فکری فرزند شماست.

مسجد امیرالمومنین :

از دیگر مساجد مهم شهر مشهد است که در محله سیس آباد و جاده کارخانه سیمان واقع شده است. این مسجد در نزدیکی شهر مسکونی، سوپر مارکت کوروش و جایگاه سوخت واقع شده است. از نظر نزدیکی به سیستم حمل و نقل عمومی در موقعیت بسیار مناسبی دارد و از ظرفیت مناسب برای پذیرایی مهمانان برخوردار است.

مسجد توفیق:

مسجد توفیق مشهد دارای ظرفیت حدود 1000 نفر بوده که در تمام روزهای هفته در سه نوبت صبح، ظهر و شب برای خدمت رسانی به شما شهروندان آماده می‌باشد. مسجد توفیق از نظر موقعیت مکانی در مرکز شهر قرار داشته و دارای آسانسور، تهویه مناسب و خدمه آبدارخانه می‌باشد. این مسجد علاوه بر مهد کودک قرآنی، برگزارکننده جشن‌های مذهبی در اعیاد مختلف ، مدیحه سرایی، شب‌های احیا و انواع مراسم ختم و ترحیم خواهد بود.

این مساجد علاوه بر داشتن محیط فرهنگی تربیتی برای اجرای انواع مراسم مذهبی، محافل انس با قرآن، مجالس ختم و یاد بود و همچنین اعیاد و مراسم های مفرح مذهبی نیز مناسب اند.

البته در این بین مراکز و موسساتی نیز وجود دارند که در اجرای کلیه مراسم در مساجد با میزبانان مشارکت و همکاری دارند. تعدادی از معروفترین موسسات نیز در زیر آورده شده اند:

برگزاری مراسم ترحیم تشریفات شریف ، تشریفات بهشت ، تشریفات VIP که هرکدام بهترین برگزارکننده مراسم در مشهد هستند می توانند شما را در برپایی مراسمی آبرومند یاری کنند.

گروه های حرفه ای برگزاری مراسم در مساجد معمولا دارای سوابق طولانی خدمت هستند و خدماتی نظیر :

را به میزبانان ارائه می دهند. جهت انتخاب یک مسجد مناسب برای برطرف کردن نیازهای خود اولین و مهم ترین موارد بعد از هدف شما امکانات آن مسجد است. با توجه به تغییرات فرهنگی و سنتی شدید در شیوه های آموزشی مساجد اگر هدف شما تربیت فرزندان از دوران طفولیت است مساجد مهد عنوان شده بهترین موارد آموزشی هستند .

 


۱۶:۰۳:۴۱ | دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ | Monday 02 / 10 October / 2023