#انتخابات ریاست جمهوری #شهید رئیسی #غزه #پرسپولیس #استقلال #اخبار آموزش پرورش و فرهنگیان

راه تشخیص لوازم آرایشی اصل از فیک

آرایش‌کردن به همان اندازه که به زیباترشدن شما کمک می‌کند تاثیراتی نیز روی سلامت دارد، پس با علم به این موضوع باید به‌خوبی با نحوه تشخیص لوازم آرایش فیک و اصل آشنا باشید تا از بروز هرگونه آسیب برای خود جلوگیری کنید.

How to distinguish original cosmetics from fake ones

 

آرایش‌کردن به همان اندازه که به زیباترشدن شما کمک می‌کند تاثیراتی نیز روی سلامت دارد، پس با علم به این موضوع باید به‌خوبی با نحوه تشخیص لوازم آرایش فیک و اصل آشنا باشید تا از بروز هرگونه آسیب برای خود جلوگیری کنید.

دنیای لوازم آرایشی شامل محصولات متنوعی می‌شود که شما برای پوشش عیب‌های پوست، جلوه‌دادن به چشم‌ها و زیباترکردن لب‌های خود استفاده می‌کنید که درصورت عدم‌توجه به کیفیت آن‌ها احتمال دارد بعداز مدتی با مشکلات جدی مواجه شوید.

عواقب استفاده از لوازم آرایش فیک که باید بدانید

خرید محصولات آرایشی فیک که معمولا بدون هیچ نظارت خاصی تولید می‌شوند، نه‌تنها منجر به خسارت مالی شما خواهد شد بلکه در ایجاد مشکلات مربوط به سلامت نیز تاثیر زیادی دارند که برخی از عواقب انجام این کار عبارت‌اند از:

با روش های مختلف لوازم آرایش فیک و اصل را تشخیص دهید

حتی اگر شما به‌صورت روزانه هم علاقه‌ای به آرایش‌کردن نداشته باشید به‌طور معمول در مهمانی‌ها و قرارهای مهم ترجیح می‌دهید تا با کمی آرایش، چهره‌ای جذاب و دوست‌داشتنی برای خود بسازید.

با این حساب تفاوتی ندارد که تنها در موقعیت‌های خاص از لوازم آرایش استفاده می‌کنید یا اینکه این کار به یکی از فعالیت‌های روزمره شما تبدیل شده، در هر صورت خرید لوازم آرایشی اصل اقدامی مهم برای شما خواهد بود.

برای اینکه بتوانید لوازم آرایش فیک و اصل را از یکدیگر تمایز دهید و با تهیه محصولات باکیفیت مانع از هدررفت پول خود شوید، بهتر است به نکاتی که در ادامه بررسی می‌کنیم توجه زیادی داشته باشید.

بررسی بسته بندی لوازم آرایشی

برخی از ویژگی‌های ظاهری در بسته‌بندی لوازم آرایشی مانند نوع فونت، غلط‌های املایی، کیفیت بسته‌بندی، شکل لوگو و دیگر موارد را می‌توان در هنگام خرید این محصولات بررسی کرد.

شما برای اینکه لوازم آرایش فیک و اصل را از هم تشخیص دهید باید تمامی این اطلاعات را در نظر بگیرید که می‌توان گفت حتی یک تفاوت نیز نشان‌دهنده تقلبی‌بودن محصول است و باید از خرید آن خودداری کنید.

درصورتی‌که محصول خاصی از یک برند را در نظر دارید باید قبل ‌از اقدام به خرید، در سایت اصلی شرکت جست‌وجو کنید تا به‌خوبی درباره مشخصات روی بسته‌بندی اطلاعات کافی را به‌دست آورید.

شماره سریال لوازم آرایشی را چک کنید

روی تمامی محصولات یک کد درج می‌شود که به‌ معنی اصالت کالا است و درصورتی‌که اشتباه باشد شما نمی‌توانید به اطلاعات مربوط به برند، تاریخ تولید و دیگر مشخصات پی ببرید.

بر همین اساس یکی دیگر از راه‌هایی که شما می‌توانید برای بررسی لوازم آرایش فیک و اصل در نظر بگیرید، چک‌کردن این کد است که درصورت مغابرت با مشخصات اصلی برند سازنده باید به اصالت کالا شک کنید.

بررسی بافت و بوی مواد آرایشی

محصولات آرایشی و بهداشتی تقلبی به‌طور معمول توسط شرکت‌هایی تولید می‌شود که در ساخت این کالاها از مواد اولیه بی‌کیفیت و نامرغوب استفاده می‌کنند که ظاهر و بوی نامناسبی را در بیشتر مواقع به‌وجود می‌آورد.

مواد اصل و باکیفیت دارای بافت یکنواخت، فاقد ناخالصی، بدون بو یا همراه با اسانس بی‌خطر هستند که این مسئله به شما کمک می‌کند تا خیلی راحت‌تر بتوانید لوازم آرایش فیک و اصل را تشخیص دهید.

 

Checking the texture and smell of cosmetics

 

تست کردن لوازم آرایشی را از یاد نبرید

در رابطه با اینکه یک محصول اصل است یا تقلبی باید قبل ‌از خرید آن را روی پوست تست کرده تا بتوانید با اطمینان خاطر بیشتری نوع تشخیص خود را تایید کنید.

باید به این نکته اشاره کرد که لوازم آرایش مختلف هنگام استفاده از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که درصورت توجه به این موارد امکان تشخیص اصالت کالا برای شما فراهم می‌شود.

با این حساب بهتر است بدانید که محصولاتی همچون سایه چشم یا رژگونه بعداز استفاده روی پوست هیچ‌گونه ریزشی ندارند بنابراین، مشاهده چنین حالتی برای یک محصول تا حد زیادی به شما ثابت می‌کند که کالای مورد نظر تقلبی است.

درباره بررسی دیگر لوازم آرایش فیک و اصل نیز می‌توان چنین مشخصه‌هایی را مشاهده کرد، به‌طوری که معمولا رژلب‌های مرغوب و باکیفیت بدون حالت خشکی، به‌نرمی روی لب‌ها کشیده می‌شوند. درخصوص انواع کرم‌ها نیز باید به بافت سبک و جذب بالای آن‌ها توجه کنید.

ازسوی‌دیگر ریمل‌های اصل باعث چسبندگی مژه‌ها نمی‌شوند و موهای موجود روی برس آن‌ها نیز به‌راحتی کنده نخواهد شد، با توجه به این موارد می‌توان گفت تست‌کردن راهی مناسب برای تشخیص اصالت است.

بررسی قیمت لوازم آرایشی

شکی نیست که معمولا محصولات تقلبی به این دلیل که با استفاده از مواد اولیه بی‌کیفیت ساخته می‌شوند و بدون هیچ‌گونه نظارت خاصی در دسترس خریداران قرار می‌گیرند، قیمت پایین‌تری دارند.

زمانی که می‌خواهید نسبت به انتخاب لوازم آرایش فیک و اصل مطمئن شوید، باید این را بدانید که برندهای معتبر و اورجینال قیمت بالاتری را برای محصولات خود در نظر می‌گیرند.

می‌توانید با بررسی قیمت اصلی کالا با استفاده از سایت برند سازنده متوجه شوید که لوازم آرایشی مورد نظر اصل است یا تقلبی، البته برخی از افراد سودجو در مواردی کالاهای فیک را به قیمت اورجینال عرضه می‌کنند پس تنها به این معیار بسنده نکنید.

فروشگاه معتبری را برای خرید لوازم آرایشی انتخاب کنید

می‌توان این‌طور گفت که انتخاب یک فروشگاه معتبر و شناخته‌شده تا حد زیادی می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که تمامی معیارها اساسی برای تایید اصالت کالا به‌طور کامل رعایت می‌شود و شما قادر به خرید  لوازم آرایشی باکیفیت و اصل هستید.

در واقع این مراکز به‌دنبال این هستند که برای جلب رضایت مشتری بهترین لوازم آرایشی را با تایید اصالت کالا عرضه کنند و حاضر نمی‌شوند تا با فروش محصولات بی‌کیفیت، اعتبار خود را زیر سوال ببرند. با این حساب یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که به شما در تشخیص لوازم آرایش فیک و اصل کمک می‌کند، مراجعه به فروشگاهی معتبر است.

 

Choose a reputable store to buy cosmetics

 

جمع‌بندی

در اختیار داشتن اطلاعاتی درباره نحوه تشخیص لوازم آرایش فیک و اصل به شما این امکان را می‌دهد تا با خیال راحت از این محصولات استفاده کنید و نسبت به ‌بروز نکردن مشکلات پوستی و مسائل مربوط به سلامت اطمینان کافی به‌دست آورید.

برخی از روش‌هایی که به شما در این ‌زمینه کمک می‌کند شامل بررسی بسته‌بندی محصول، مشاهده شماره سریال، تست‌کردن، بافت و بو، مراجعه به یک فروشگاه معتبر و قیمت است.


۲۳:۰۶:۳۲ | دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ | Monday 15 / 04 April / 2024