اخبار کرونا
اخبار تعطیلی ها
تعطیلی مدارس
قیمت کالاهای اساسی بازار
سهام عدالت samanese.ir
برجام
پرسپولیس
استقلال
حمایت معیشتی
اخبار فرهنگیان

رسم و رسوم عجیب مردم استانبول ترکیه

شهر استانبول به عنوان یکی از مقاصد گردشگری بسیار محبوب و پر طرفدار در میان گردشگران ایرانی به شمار می آید، مردم این کشور رسم و رسومات بسیار عجیبی دارند که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن ها بپردازیم، اگر قصد سفر به استانبول را دارید و یا از علاقمندان به کسب اطلاعات در این زمینه هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.


رسم و رسوم عجیب مردم استانبول

رفتن به چایخانه ممنوع

یکی از آداب و رسوم عجیب مردم شهر استانبول ممنوعیت ورود بانوان به چایخانه های این کشور می باشد، طبق یک قانون نانوشته بسیار قدیمی هیچ یک از بانوان شهر استانبول و همچنین زنان گردشگر حق ورود به چایخانه ها را ندارند. برای کسب اطلاع از قیمت و هزینه های سفر با تور های گردشگری یا تور ارزان قیمت استانبول میتوانید به وبسایت لحظه آخری مراجعه فرمایید.


هنگام خرید چانه بزنید

هنگام خرید چانه بزنید

شاید برایتان عجیب باشد اما چانه زنی یکی از مرسوم ترین آداب مردم استانبول می باشد، بنابراین هنگام خرید از فروشنده های ترکیه ای چانه زدن را فراموش نکنید، شک نکنید با چانه زدن می توانید تا حد چشم گیری از فروشندگان تخفیف بگیرید، لازم به ذکر است که گردشگران تور استانبول می توانند در تمامی خرید های خود از تکنیک چانه زدن بهره ببرند، از خرید ها کوچک تا معاملات کلان! تور ترکیه


شما هم دعوتید

شما هم دعوتید

مردم شهر استانبول به مهمان نوازی معروف اند و یکی از عجیب ترین رسم و رسوماتت این مردم، در رابطه با عروسی های آن ها می باشد، اگر در سفر با تور استانبول به جایی رفتید و دیدید که مردم در حال رقص، پایکوبی و برگزاری مراسم عروسی هستند شما نیز می توانید در جشن شرکت کنید، مردم استانبول معتقد اند که تمامی افراد می توانند در مراسم عروسی شرکت کنند، به همین جهت نیز رفتار بسیار دوستانه و مودبانه ای با غریبه های حاضر در عروسی هایشان دارند. برای رزرو تور لحظه آخری آنتالیا کلیک کنید


رفتار عاشقانه در خیابان های شهر ممنوع!

رفتار عاشقانه در خیابان های شهر ممنوع!

بسیاری از مردم شهر استانبول افرادی سنتی و مذهبی می باشند، به همین جهت نیز بهتر است در محله های قدیمی استانبول، زن و مرد با فاصله از هم راه بروند و از رفتار های عاشقانه در خیابان پرهیز کنند، البته در نظر داشته باشید در صورتی که این قانون نا نوشته را رعایت نکنید، رفتار بدی با شما نخواهد شد اما نگاه های مردم ممکن است کمی آزار دهنده باشد.
با تشکر از همراهی شما دوست عزیز، امیدواریم با مطالعه این مقاله تا حدودی با رسم و رسومات عجیب مردم استانبول آشنا شده باشید و این اطلاعات در سفر با تور استانبول برایتان مفید واقع شود.

آخرین اخبار روز