#اخبار غزه و فلسطین #تعطیلی مدارس و ادارات #آلودگی هوا #هواشناسی #انتخابات مجلس #پرسپولیس #استقلال #اخبار فرهنگیان و آموزش و پرورش

راهنما سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان szf.ir, آموزش ثبت کد بورس فرهنگیان


راهنمای سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان

فیلم راهنمای ورود به سامانه صورت وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان و ثبت کد بورسی فرهنگیان mb.szf.ir

 


کد بورسی ندارم چطور آن را تهیه کنم؟
اگر دسترسی به اینترنت دارید، میتوانید به صورت آنلاین از سامانۀ سجام sejam.ir استفاده کنید و پس از آن از کارگزاری هایی که امکان ثبت کد بورسی دارند استفاده کنید؛ در غیر اینصورت می توانید به صورت حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک یا کافینت ها مراجعه کنید.


نحوه عضویت فرهنگیان در سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان szf.ir

عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان اختیاری است. کلیه کارکنان شاغل وزارت آموزش و پرورش در صورت تمایل در هر زمانی می توانند با مراجعه به اداره آموزش و پرورش منطقه محل خدمت نسبت به تکمیل فرم عضویت در مؤسسه اقدام کنند. متقاضیان عضویت در مؤسسه با تأیید و ارائه فرم “درخواست عضویت در مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان”، به امور مالی منطقه مربوط اجازه می‌دهند ماهیانه تا سقف پنج درصد از مجموع حقوق و فوق العاده شغل آنها را به عنوان حق عضویت ماهیانه کسر و به حساب مؤسسه واریز کند. 


 • تور چابهار لحظه آخری از 5,235,000 تومان
 • تور مشهد لحظه آخری از 780,000 تومان
 • 9 تا از باشکوه ‌ترین مساجد دبی که حتما باید ببنید.
 • عیدی کارگران| مبلغ نهایی عیدی کارگران در سال ۱۴۰۳ تعیین شد + جدول جزییات عیدی کارگران
 • لیست قیمت خودروهای وارداتی دست دوم + جدول آذر ۱۴۰۲ (لندکروز، تویوتا، هوندا، پرادو، ماکسیما و...)
 • کاهش درآمد ماینرها با وجود افزایش قیمت بیت‌کوین! علت چیست؟
 • پروانه معصومی درگذشت؛ آه از غمی که تازه شود با غمی دگر
 • واریز پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته؛ به زودی!
 • خرید تور استانبول لحظه آخری از 7,700,000 تومان
 • نخستین تصویر از فصل سوم «زخم کاری»
 • لحظه درگیری خونین در قدس اشغالی؛ تصاویر دوربین مداربسته + فیلم
 • اطلاعیه زمان دریافت کارت و برگزاری آزمون شرکت های حمل و نقل بین المللی کالا

 •  بر اساس تبصره ٦٣ برنامه دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، دولت موظف است همه ساله معادل مجموع مبالغ واریزی اعضا به موسسه را که به همین منظور در بودجه سالانه منظور می شود، به حساب این موسسه واریز کند. 

  سهم‌الشرکه فرهنگیان شامل پرداختی عضو و سودهای سالانه متعلقه و پرداختی دولت بعلاوه سود های سالانه متعلقه، در هنگام بازنشستگی و از کارافتادگی و یا بازخریدی به آنان و در صورت فوت به وراث آنها مسترد می شود. 

  با تکمیل فرم عضویت توسط متقاضی و ثبت مشخصات فرد مورد نظر در سیستم عملیات اعضاء صندوق ذخیره فرهنگیان، متقاضی به عنوان عضو صندوق شناخته می شود.

  اعضای انصرافی موسسه نیز در صورت تمایل در هر زمانی می توانند نسبت به عضویت مجدد در صندوق ذخیره فرهنگیان اقدام کنند.

  در پایان سال مالی 1399، حدود 82 درصد از فرهنگیان عضو موسسه بوده اند.

  >>دانلود فرم عضویت<<


  نحوه خروج و تسویه حساب اعضا موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان

  فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان پس از بازنشستگی، سرمایه خود شامل مجموع واریزی عضو، واریزی دولت، سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی واریزی عضو و دولت و همچنین سهم عضو از ارزش افزوده دارایی های موسسه را دریافت می کنند.این روند به صورت سیستمی انجام شده و نیاز به هیچ گونه اقدام خاصی از سوی بازنشستگان ندارد.


 • خرید اسپیکر ایستاده ارزان از نیکالا زیر قیمت بازار
 • مرگ دل‌خراش و غم‌انگیز زوج جوان به‌خاطر بی‌مبالاتی
 • حملات دوگانه نیروهای مسلح روسیه به یک کابوس واقعی برای نیروهای اوکراین تبدیل شده است
 • در صورت این اتفاق، "پرسپولیس" حتی با بردن الدحیل به مرحله بعد صعود نمی‌کند!
 • ثبت نام ۲ خودروی داخلی در سامانه یکپارچه از فردا + قیمت ها
 • واردات خودرو برای فرهنگیان هم انجام می‌شود؟
 • روانشناسی رابطه | ایجاد صمیمت عمیق در زندگی زناشویی با این ترفند طلایی
 • چرا ماشین آب کم می‌کند؟
 • در دهک بندی درآمدی جدید شما عضو کدام دهک هستید ؟
 • یارانه این خانوارها قطع می شود

 • با این حال با توجه به چشم انداز سودآوری سالانه چند هزار میلیارد تومانی موسسه در سال های آینده به واسطه سرمایه گذاری های عظیم در حوزه پتروشیمی، به فرهنگیان عزیز توصیه می شود در صورت عدم نیاز مبرم به سهم الشرکه خود، در صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یکی از سودآور ترین صندوق های سرمایه گذاری در کشور، استمرار عضویت داده و از سودهای آتی موسسه برخوردار شوند. طبق قانون، سهم دولت به بازنشستگان تعلق نمی گیرد و افرادی که استمرار عضویت می دهند صرفا از سود ناشی از فعالیت های اقتصادی موسسه برخوردار می شوند.

  همچنین فرهنگیانی که خواستار انصراف از عضویت در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان باشند، می توانند با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش منطقه خود و با پر کردن یک فرم، انصراف خود از عضویت را اعلام کنند. انصراف دهندگان، سرمایه خود شامل مجموع واریزی عضو و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی آن را دریافت می کنند. تذکر بسیار مهم اینکه، طبق قانون، سهم دولت به انصراف دهندگان از عضویت در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تعلق نمی گیرد.

  افرادی که از عضویت موسسه انصراف می دهند اگر حداکثر تا سه ماه پس از انصراف نسبت به عضویت مجدد اقدام کنند، عضویت آنها منقطع نخواهد شد اما عضویت مجدد اعضای انصرافی پس از گذشت سه ماه، همانند عضویت جدید در موسسه است که تاثیر بسیار زیادی بر میزان سود تعلق گرفته دارد.

  چنانچه فردی بخواهد به دلیل بازنشستگی و یا انصراف از عضویت موسسه خارج شود و سرمایه خود را دریافت نماید ضمن دارا بودن یکی از وضعیت های مندرج در بخشنامه ٨٠٠ باید نسبت به تعیین تکلیف چگونگی بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی اقدام نماید.


  امکان ادامه عضویت بازنشستگان و برخورداری از سودآوری‌ها

  با توجه به چشم انداز سودآوری سالانه چند هزار میلیارد تومانی موسسه در سال‌های آینده به واسطه سرمایه‌گذاری‌های عظیم در حوزه پتروشیمی، به فرهنگیان عزیز توصیه می شود در صورت عدم نیاز مبرم به سهم‌الشرکه خود، در صندوق ذخیره فرهنگیان به عنوان یکی از سودآورترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در کشور، استمرار عضویت داده و از سودهای آتی موسسه برخوردار شوند.
  طبق قانون، سهم دولت به بازنشستگان تعلق نمی‌گیرد و افرادی که ادامه عضویت می‌دهند صرفا از سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه برخوردار می‌شوند.
  بنابراین فرهنگیان در شرف بازنشستگی با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش منطقه خود و با پر کردن فرم ادامه عضویت، می‌توانند همچنان عضو خانواده بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان باقی بمانند.
  لازم به ذکر است که فرهنگیانی که ادامه عضویت می‌دهند می‌توانند در هر زمان نسبت به تسویه حساب و دریافت سهم‌الشرکه خود اقدام کنند و هیچ گونه محدودیتی در این باره وجود ندارد.

  >>مشاهده فرم ادامه عضویت<<


  سوالات متداول:

  نحوه عضویت در موسسه به چه صورت است؟
  همه فرهنگیان محترم که از سیستم آموزش و پرورش حقوق دریافت می‌نمایند، می‌توانند عضو موسسه شوند با این تفاوت که به اعضای رسمی و پیمانی سهم دولت تعلق می‌گیرد.
   
  محاسن عضویت در موسسه چیست؟
  بهره مندی از سهم دولت به میزان سهم واریزی عضو، سود سهم عضو، سود سهم دولت و همچنین تسهیلات ارائه شده از طریق موسسه و شرکت های تابعه از قبیل کالا و خودرو لیزینگی، بیمه شخص ثالث اقساطی، تورهای مسافرتی اقساطی و …
   
  نحوه اطلاع اعضا از صورتحساب خود به چه صورت است؟
  اعضا محترم می توانند از طریق وب سایت صندوق ذخیره فرهنگیان به آدرس www.szf.ir و یا تلفن گویا (در هر زمان) با دریافت صورتحساب، از وضعیت حساب خود اطلاع حاصل کنند.
   
  آیا می توانیم پس از بازنشستگی به عضویت خود در موسسه ادامه دهیم؟
  بله، اعضا می توانند یک ماه قبل از بازنشستگی نسبت به تکمیل فرم شماره ٤ درخواست استمرار عضویت داده و آن را به موسسه ارسال کنند.
  در دوره استمرار عضویت واریز سهم عضو و سهم دولت امکان پذیر نبوده و اعضا صرفا از سود سالانه فعالیت‌های اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان بهره مند می شوند که با توجه به سرمایه گذاری های گستده موسسه به ویژه در حوزه پتروشیمی و انرژی، این میزان سودآوری در سال های آتی چشمگیر است.
   
  زمان دریافت سهم‌الشرکه چه مدت بعد از خروج از موسسه است؟
  تسویه با کل اعضای خروجی ( انصرافی، بازنشسته، فوتی، از کار افتاده و بازخرید) بعد از گذشت حدود سه ماه انجام می‌شود.
   
  آیا در زمان اشتغال می‌توان بعد از خروج از موسسه مجددا به عضویت موسسه در آمد؟
  فرهنگیان شاغلی که به هر دلیل از عضویت در موسسه انصراف می‌دهند، می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به عضویت مجدد در موسسه اقدام کنند.
  از آنجایی که سابقه عضویت در موسسه بر میزان دریافتی فرهنگیان تاثیرگذار است، از فرهنگیان عزیز تقاضا می‌شود حتی‌الامکان تا زمان بازنشستگی از عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان انصراف ندهند.

  ورود به سایت صندوق ذخیره فرهنگیان www.szf.ir
  ورود به سایت صورت وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان mb.szf.ir, ثبت کد بورسی و استعلام صورتحساب
  ورود به سایت سامانه سجام برای دریافت کد بورسی www.sejam.ir +راهنما

  خرید رپورتاژ آگهی در خبرپو
  آخرین اخبار روز