کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سامانه سجام sejam.ir
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

احتمال موکول شدن طرح رتبه‌بندی معلمان به مجلس بعد

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس را فرآیندی زمان‌بر دانست و احتمال داد که در این صورت کار به مجلس آینده کشیده شود.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان به مجلس را فرآیندی زمان‌بر دانست و احتمال داد که در این صورت کار به مجلس آینده کشیده شود لذا دولت نباید بیش از این معلمان را منتظر بگذارد.

محمد بیرانوندی


بیشتر بخوانید:

کدام گروه از فرهنگیان, مشمول طرح رتبه بندی نمی‌شوند؟

ارائه وام‌های ثانویه حمایتی خرید مسکن به فرهنگیان


محمد بیرانوندی درباره نحوه اجرای نظام رتبه بندی و لزوم ارائه لایحه‌ای در این خصوص به مجلس، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه قید شده که لایحه رتبه بندی باید به مجلس ارائه شود و به تعبیر دولت رتبه بندی در لایحه بودجه سالیانه گنجانده شده است.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون تبلیغات رسانه‌ای گسترده‌ای از سوی دولت در خصوص اجرای رتبه بندی معلمان صورت گرفته و معلمان سال‌ها است که منتظر اجرای این هستند، افزود: هرچند با ارائه لایحه جداگانه "نظام رتبه بندی معلمان" به مجلس اجرای طرح شفاف‌تر خواهد شد ولی ارائه لایحه و بررسی آن در مجلس زمان بر است و به اعتقاد من نباید بیش از این معلمان را منتظر گذاشت.

احتمال موکول شدن طرح رتبه‌بندی معلمان به مجلس بعد

علت اصرار برخی نمایندگان برای ارائه لایحه رتبه بندی به مجلس چیست؟

وی درباره اصرار برخی از نمایندگان برای ارائه لایحه رتبه بندی به مجلس پیش از اجرای آن، گفت: علت اصرار این است که پیشینه ذهنی خوبی از اجرای نظام رتبه بندی وجود ندارد؛ چندی قبل که عنوان شد فاز نخست نظام رتبه بندی اجرایی می‌شود، فقط مبلغی به عنوان "کمک معیشتی" به همه معلمان پرداخت شد که حتی عنوان آن را هم نمی‌توان رتبه بندی گذاشت لذا به همین دلیل نمایندگان بر ارائه لایحه به مجلس اصرار می‌ورزند تا بتوانند بر آن نظارت داشته باشند.


ورود به سایت سامانه حمایت معیشتی hemayat.mcls.gov.ir, برای ثبت اعتراض به حذف یارانه معیشتی و یارانه بنزین


بیرانوندی تأکید کرد: کار اصولی برای اجرای نظام رتبه بندی این است که این لایحه از کانال مجلس چکش کاری و محکم شود ولی به دلیل انتظار طولانی مدتی که در معلمان ایجاد شده در مقطع کنونی مصلحت این است که دولت مستقلاً عمل کند البته شیوه نامه اجرایی این قانون با نظر نمایندگان تهیه شود.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر با توجه به اینکه مجلس دهم در ماه‌های پایانی کار خود به سر می‎‌برد، ممکن است فرصت کافی برای بررسی لایحه مذکور را نداشته باشد و این مهم به مجلس آینده موکول و به طور کلی سرنوشت مبهمی در انتظار نظام رتبه بندی باشد.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز معلمان عزیز کشورمان در شرایط سختی به سر می‌‎برند و نظام رتبه بندی یا به تعبیری افزایش حقوق 200 تا 700 هزار تومانی حقوق معلمان می‌‎تواند برای معلمان بسیار اثرگذار باشد.


جدیدترین و پربیننده ترین اطلاعیه ها و اخبار آموزش و پرورش, آخرین اخبار رتبه بندی

پویشگر: خبرپو     منبع: خانه ملت

۱۸:۲۰:۵۸ | شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ | Saturday 07 / 12 December / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon