مشاهده دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
اخبار کرونا
اخبار مجلس
قیمت خودرو
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
سامانه سجام بورس sejam.ir
سامانه فروش ایران خودرو esale.ikco.ir
سامانه فروش سایپا saipa.iranecar.com
سامانه امتا ecsw.ir
اخبار فرهنگیان

اطلاعیه مهم ستاد مبارزه با کرونا در مورد محدودیت‌ها

اطلاعيه شماره ۵ كميته امنيتي، ‌اجتماعي و انتظامي ستاد ملي مديريت بيماري كرونا صادر شد/ اعلام ترتیبات ۱۲ گانه ادامه طرح كاهش زنجيره انتقال بيماري كرونا

کمیته امنیتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا طی اطلاعیه شماره 5، ترتیبات 12گانه کمیته امنیتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا را اعلام کرد.

اطلاعیه شماره 5 كمیته امنیتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا صادر شد/ اعلام ترتیبات 12 گانه ادامه طرح كاهش زنجیره انتقال بیماری كرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

باسمه تعالی
اطلاعیه شماره ۵ كمیته امنیتی، ‌اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا
ضمن تقدیر و سپاسگزاری مجدد از همراهی و همکاری عموم مردم در سراسر کشور که تا کنون، منجر به اجرای موفق مراحل مختلف مقابله با بیماری کرونا شده است و با عنایت به تصمیمات چهاردهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری كرونا در حضور ریاست محترم جمهوری، به استحضار ملت شریف و عزیز ایران می رساند؛ اجرای طرح كاهش زنجیره انتقال بیماری كرونا (فاصله گذاری اجتماعی) كه از روز هشتم فروردین ماه آغاز شد به ترتیب ذیل الذکر، تا پایان فروردین ماه سال جاری ادامه دارد:


۱-    صرفاً افراد بومی ساكن (مقیم) هر شهر مجاز به ورود به آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساكن، ممنوع است.
۲-    خروج افراد غیر ساكن برای رفتن به محل سكونت خود بلامانع است. این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را ندارند و از كنار گذرها عبور خواهند کرد.
۳-    مدارس و دانشگاه ها كماكان تعطیل است.
۴-    پارك ها، ‌بوستان ها،‌ تفرجگاه ها،‌ مراكز تفریحی،‌ استخرها و اماکن مشابه كه محل تجمع افراد هستند كماكان تعطیل است.
۵-    فعالیت ادارات دولتی از ۲۳ فروردین ماه با ترتیبات جدید برابر بخشنامه سازمان اداری و استخدامی در خصوص میزان نیروی انسانی و ساعات كاری ادامه می یابد.
۶-    برگزاری هرگونه تجمع و مراسم رسمی،‌ غیر رسمی و مذهبی همچنان ممنوع است.
۷-    برگزاری اعیاد شعبانیه در قالب برپایی ایستگاه های صلواتی، برپایی مراسم، جشن های مولودی خوانی و نظائر آن ممنوع است.
۸-    تردد خودروهای امدادی،‌ درمانی،‌ پلیس، حمل بار، كالاها‌ و مایحتاج مردم‌ و همچنین سوخت، کماکان، مشمول ممنوعیت های این طرح نخواهد بود.
۹-    تردد كارمندان و ‌كارگرانی كه محل سكونت آنها با محل كارشان در نقاط مختلف قرار دارد، با ارائه مدارك شناسایی معتبر بلامانع است.
۱۰-    تردد دانشجویان رشته های علوم پزشکی و سایر مصادیق مورد نیاز، تكنسین های مخابراتی و دیگر مواردی كه بنا به ضرورت از طریق مراجع ذیربط، هماهنگ می شود، با ارائه مدارك شناسایی معتبر امكانپذیر است.
۱۱-    درمورد فعالیت اصناف و مشاغل:
الف) مشاغل گروه اول، مطابق اطلاعیه های قبلی به فعالیت خود ادامه می دهند.
ب) فعالیت مشاغل و ‌صنوف دارای ریسك كم و متوسط که فهرست جدید آن از سوی وزارت صنعت،معدن و تجارت اعلام خواهد شد، در استان ها از تاریخ ۲۳-۱-۱۳۹۹ و در استان تهران از تاریخ ۳۱-۱-۱۳۹۹ مطابق پروتکل ها و شرایطی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ و جزئیات آن از سوی وزارت صمت اعلام می شود، به صورت تدریجی آغاز خواهد شد.
۱۲-    به منظور پیشگیری از بروز مشکلات و سردرگمی برای عموم مردم، تأکید می شود؛ هرگونه اعلام ممنوعیت و یا محدودیت خارج از ترتیبات اعلام شده در اطلاعیه کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی، برخلاف مصوبات این ستاد و فاقد هرگونه اعتبار قانونی است و همه دستگاههای مسئول در سطوح ملی و در استانها، باید صرفاً در حدود مصوبات ابلاغی کمیته، اطلاع رسانی و اعمال قانون کنند.
۱۳-    درصورت عدم رعایت هر یک از موارد دوازده گانه فوق الذكر، برابر قانون با متخلفین برخورد خواهد شد.
در خاتمه با تقدیر مجدد از همراهی صمیمانه آحاد مردم در این امر خطیر و برهه حساس، و با اعلام اینکه، هرگونه تصمیم گیری جدید متناسب با شرایط پیش رو، رسماً و از طریق صدا و سیما و سایر رسانه های رسمی، به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید، توجه جدی به رعایت پویش در خانه می مانیم (مگر برای امور واقعاً ضروری) از سوی عموم هموطنان عزیز، مورد تأکید قرار می گیرد.
امید است با همت عالی همگانی و در ایام مبارك ماه پرفضیلت و پربرکت شعبان، ‌خداوند متعال، رحمت خاص خود را به همه مردم و خدمتگزاران علی الخصوص فعالان بخش درمان و یاوران و پشتیبانان بهداشت و سلامت کشور عنایت فرماید./

کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا
مستقر در وزارت کشور


ورود به سایت سامانه سلامت کرونا salamat.gov.ir, سامانه خودمراقبتی کرونا ویروس

ورود به سامانه سلامت کرونا salamat.gov.ir, سایت خودمراقبتی کروناپویشگر: خبرپو     منبع: وزارت کشور

۱۷:۱۴:۱۲ | سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ | Tuesday 07 / 04 April / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon