#غزه #سایت حمایت hemayat.mcls.gov.ir, مشاهده دهک و درخواست بررسی دهک بندی خانوار #تعطیلی مدارس #اخبار انتخابات مجلس #وضعیت راه ها #هواشناسی #یارانه و کالابرگ الکترونیک #نقل و انتقال فوتبال #استقلال #پرسپولیس #اخبار آموزش و پرورش

روش های آزادسازی و مدیریت سهام عدالت + راهنما

معرفی و راهنمای روش های آزادسازی سهام عدالت در سایت سهام عدالت samanse.ir, آموزش مدیریت سهام عدالت در سامانه سهام عدالت


 • تور کیش لحظه آخری از 3,500,000 تومان
 • تور آنتالیا لحظه آخری از 12,400,000 تومان
 • بهترین هتل‌ های 3ستاره⭐ استانبول که در سفر به استانبول میتوانید بروید!
 • حقوق معلم ابتدایی چقدر است؟| صفر تا صد حقوق معلم ابتدایی
 • بیت‌ کوین هر روز کمیاب‌تر از دیروز؛ ۵۴۰ میلیون دلار BTC از صرافی‌ها برداشت شد!
 • افشین پیروانی در حال مذاکره با ارسلان مطهری
 • استخدام های جدید سال 1402 (دولتی و مهم)
 • وضعیت پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته مهرماه ۱۴۰۰ + جزئیات
 • قیمت روز انواع تلفن همراه در ۱۷ دی ۱۴۰۲
 • خرید تور چابهار لحظه آخری از 8,490,000 تومان

 • در راستای اجرای فرمان مقام معظم رهبری و موافقت ایشان با درخواست ریاست محترم جمهوری مبنی بر آزادسازی سهام عدالت، سازمان خصوصی‌سازی با همکاری و مشارکت سازمان بورس و اوراق بهادار و سایر نهادها در بازار سرمایه، اقدام به فراهم نمودن تمهیدات و اقدامات عملی لازم برای تحقق این امر نموده است تا با توجه به موارد سه‌گانه مورد تأکید معظم له، شرایط بهره‌مندی هرچه سریع‌تر مردم از منافع و مدیریت سهام مذکور فراهم گردد. در همین ارتباط، هریک از سهام‌داران محترم سهام عدالت می‌توانند با انتخاب یکی از دو روش مطروحه در ادامه آمده نسبت به تعیین نحوه مدیریت سهام عدالت samanese.ir متعلق به خود تصمیم‌گیری نمایند.

   

  * توجه: انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تنها یک بار امکان پذیر است.

   
  استفاده از روش سهام داری مستقیم
  سهام‌دار محترم سهام‌عدالت، در صورت انتخاب آزادسازی سهام عدالت به روش مستقیم، مالکیت و مدیریت سهام‌عدالت به‌صورت مستقیم و بدون واسطه با لحاظ مراتب ذیل به شما تخصیص و انتقال می‌یابد:

  به میزان سهام تخصیص‌یافته به هر فرد در شرکت‌های سرمایه پذیر سهام‌عدالت و به‌تناسب ارزش مقطع واگذاری، تعدادی از سهام 36 شرکت بورسی به شما تخصیص خواهد یافت. علاوه بر آن، این دسته از سهام‌داران سهام عدالت، به ازای سهام شرکت‌های غیر بورسی سرمایه‌پذیر سهام عدالت، سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را نیز دریافت خواهند نمود.

  در این حالت مسئولیت حفظ، نگهداری و مدیریت سهام عدالت اختصاص‌یافته به عهده سهامدار بوده و در راستای حفظ ارزش سهام تخصیص‌یافته، قابلیت نقل‌وانتقال سهام مزبور به غیر و فروش آن بر اساس محدودیت‌های زمانی و مقداری تعیین‌شده توسط شورای عالی بورس صورت خواهد گرفت.

  مطابق قانون تجارت شما سهامدار محسوب شده و از مزایای سهام تخصیص‌یافته ازجمله سود و ... بهره‌مند خواهید شد.

  خاطرنشان می‌سازد دو ماه پس از تاریخ انتخاب روش مذکور می‌توانید با مراجعه به سامانه سجام بورس www.sejam.ir سامانه جامع اطلاعات مشتریان از تعداد سهام تخصیص‌یافته نزد شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت مطلع شوید.

  شایان‌ذکر است بهره‌مندی از خدمات قابل‌ارائه ازجمله ایجاد امکان معامله پذیری سهام تخصیص‌یافته در آینده منوط به مراجعه به سامانه سجام، ثبت‌نام و احراز هویت در مراکز تعیین‌شده می‌باشد.

   

  استفاده از روش سهام داری غیر مستقیم

  سهام‌دار محترم سهام‌عدالت، در صورت انتخاب آزادسازی به روش غیرمستقیم، مالکیت و مدیریت سهام‌عدالت شما با لحاظ مراتب ذیل از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد و شما حق انتقال به غیر و دخل و تصرف در آن را نخواهید داشت.

  با این تفویض اختیار، سهام شرکت‌های سرمایه پذیر سهام‌عدالت متعلق به شما توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی ساماندهی خواهد شد.

  سهام مزبور در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (70%) و صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه استانی (30%) ساماندهی خواهد شد.  پویشگر: خبرپو     منبع: سازمان خصوصی سازی

  ۱۱:۵۶:۳۳ | چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | Wednesday 29 / 04 April / 2020
  خرید رپورتاژ آگهی در خبرپو
  آخرین اخبار روز