انتخاب رشته کنکور sanjesh.org
کرونا
بورس
برجام
نرخ ارز
لیگ قهرمانان آسیا
انتخابات 2020 آمریکا
قیمت سکه و طلا
خودرو
سهام عدالت samanese.ir
نقل و انتقالات فوتبال
پرسپولیس
استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

پادشاه سابق اسپانیا کشورش را ترک می‌کند!

پادشاه سابق اسپانیا که به فسادهای جنسی و مالی متعدد متهم است، به پسر بزرگ خود (پادشاه کنونی اسپانیا) اطلاع داده است که تصمیم گرفته از این پس در کشور دیگری زندگی کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دفتر رسانه‌ای کاخ سلطنتی اسپانیا روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «خوان کارلوس اول» پادشاه سابق این کشور به پسر خود «فیلیپه ششم» پادشاه فعلی اسپانیا اطلاع داده است که قصد دارد به‌زودی از این کشور خارج شده و در کشور دیگری اقامت گزیند.

پادشاه سابق اسپانیا کشورش را ترک می‌کند

چندی پیش یک روزنامه سوئیسی اطلاعاتی را درباره اینکه خوان کارلوس در جریان یک قرارداد ساخت قطار سریع‌السیر بین اسپانیا و عربستان 100 میلیون دلار رشوه از ملک عبدالله پادشاه سابق عربستان دریافت کرده است، فاش کرد و این افشاگری باعث شد که در ماه ژوئن (حدود دو ماه قبل) دادگاه عالی اسپانیا تحقیقاتی را درباره این رسوایی مالی که قبلاً نیز خبرهای در موردش منتشر شده بود، آغاز کند.

رسانه‌های اسپانیایی در سال 2018 محتوای یک گفتگوی صوتی را منتشر کردند که در آن صدای زنی شنیده می‌شد که به گفته کارشناسان، معشوقه پیشین خوان کارلوس بوده است.

در فایل صوتی که رسانه‌های اسپانیایی منتشر کردند، معشوقه سابق خوان کارلوس از رشوه‌خواری و پول‌شویی خوان کارلوس می‌گفت. او اعلام کرد که خوان کارلوس مبلغ کلانی به حساب یکی از اقوامش در سوئیس واریز کرده و به نام این زن املاکی در موناکو و مراکش خریده است.

این زن همچنین فاش کرد که خوان کارلوس از بودجه قراردادی که برای ساخت یک قطار سریع‌السیر میان عربستان و اسپانیا امضا شده بود، برداشت کرده است.

خوان کارلوس اول در سال 2014 به‌منظور حفظ آبروی خاندان سلطنتی از دست رسوایی‌های متعدد جنسی و مالی به نفع پسرش از تاج و تخت کناره‌گیری کرد.

 


پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۰:۵۸:۲۶ | سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ | Tuesday 04 / 08 August / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon