#حادثه متروپل #ثبت نام یارانه my.gov.ir #سامانه فروش خودرو sale.iranecar.com #ثبت اعتراض یارانه hemayat.mcls.gov.ir #آلودگی هوا #هواشناسی #دلار #کرونا #جنگ روسیه و اوکراین #مذاکرات وین #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

فاطمی امین: شرایط واردات خودرو به زودی اعلام می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرایط واردات خودرو به زودی اعلام می شود.

آزادسازی یارانه کمک معیشتی ، همزمان با اعلام قیمت های جدید

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای فاطمی امین در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه در سال 97 به دلیل بهم ریختگی طراز ارزی کشور ، واردات خودرو در مصوبه ای ممنوع شد افزود: پایان زمان این مصوبه اردیبهشت امسال بود و بر این اساس در دولت واردات خودرو مطرح و کلیات آن تصویب شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ا ینکه اکنون تراز ارزی کشور در وضع خوبی قرار دارد و فشار به منابع ارزی کشور به گونه ای نخواهد بود که برای قیمت ارز مشکل ایجاد کند گفت : در طرحی که درباره وارادات خودرو آماده و در مراحل نهایی است بر واردات خودروهای اقتصادی تمرکز شده است.
وی ادامه داد: سال های گذشته خودروهای گران قیمت، لوکس و تجملی وارد می شد که یک بخش خاصی از آن بهره مند می شدند، در حالی که اکنون تمرکز ما بر واردات خودروهایی است که همه ی مردم بتوانند استفاده کنند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروهایی که به عنوان خودروهای اقتصادی در کشور تولید می کنیم، کیفیت مطلوبی ندارد و باید تولید آنها متوقف شود.
آقای فاطمی امین در پاسخ به اینکه چه تعداد خودرو وارد کشور خواهد شد، افزود : تعداد خودروها متناسب با روند تنظیم بازار خواهد بود، ما پنج روش را برای واردات طراحی کرده ایم که به زودی اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وی گفت: محدودیتی برای واردات نخواهیم داشت و متناسب با تقاضای بازار واردات انجام خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به شکاف عرضه و تقاضای خودرو در کشور افزود: در سال گذشته کمتر از 900 هزار خودرو تولید شد که نسبت به تقاضا عدد بسیار پایین و موجب ایجاد بازار آزاد خودرو شده است.
وی گفت : از ابتدای سال تا 18 اردیبهشت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 18 درصد عرضه خودرو افزایش یافته و تعهدات معوق خودروسازان از 60 هزار دستگاه به 10 هزار دستگاه رسیده است.
فاطمی امین اضافه کرد : مصوبات طرح واردات خودرو هفته آینده نهایی خواهد شد و با دستگاه ها برای تسریع در واردات هماهنگی می شود.
وی افزود: ما به عنوان دولت وارد کننده نخواهیم بود و فقط شرایط را تسهیل می کنیم ، البته خودروهایی که وارد می شود باید خدمات پس از فروش داشته باشد.
فاطمی امین اضافه کرد : روش های تامین مالی واردات خودرو متنوع است و بخش قابل توجهی از منابع از طریق منابع خارجی تامین خواهد شد که به تراز ارزی کشور کمک می کند.
آقای فاطمی امین درباره زمان برداشت یارانه ها از حساب نیز گفت: طبق اطلاعیه شماره 2 ستاد تنظیم بازار ، بخشی از یارانه واریز شده قابل برداشت است.
وی اضافه کرد : در باره تخم مرغ، مرغ، روغن و لبنیات با تشکل های تولیدی جلسات متعددی داشتیم و مذاکراتی انجام و سقف قیمت ها مشخص شده است که از فردا این قیمت ها اعمال خواهد شد.
او گفت: در ماه های گذشته مواد اولیه به اندازه کافی وارد کشور شد و هیچ کمبودی در تامین کالا وجود ندارد.
آقای فاطمی امین با بیان اینکه سقف قیمت ها به تولید کنندگان ابلاغ شده است افزود: اگر مردم رفتارهای هیجانی نداشته باشند، بازار مدیریت می شود.
وی گفت : بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت محصولات باید با هماهنگی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان باشد.
آقای فاطمی امین افزود : تولیدکنندگان باید افزایش قیمت را بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و تایید سازمان حمایت انجام دهند و فروشندگان با قیمت مصوب کالاها را عرضه کنند.
وی افزود: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و وزارت دادگستری در روزهای آینده بر بازار به طور کامل نظارت می کنیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اصلاح جرائم تعزیرات ، شرایط بازدارندگی از تخلفات بازار ایجاد شده است.


 • قیمت خودرو‌های جک و لیفان شرکت کرمان موتور امروز + جدول
 • قدیمی ترین شهرهای جهان
 • این آش ۱۲۰ ساله است و تنها عید فطر پخته می‌شود + عکس
 • آبله میمونی به ایران رسید؟ + عکس
 • ایرانیان و قرن جدید پر از گرد و خاک؛ چطور زندگی کنیم؟
 • مسیر یارانه ها عوض شد
 • آغاز مذاکرات استقلال با مهم ترین گزینه داخلی نقل و انتقالات
 • یارانه جدید خرداد قابل برداشت شد؟ | تصمیم جدید دولت برای یارانه خرداد ماه
 • قتل فقط بخاطر چشم تو چشم شدن
 • خودروی جدید میتسوبیشی eK X با چهره تورفته و کاربرد شهری
 • دولت هر چه سریعتر قانون رتبه‌بندی معلمان را تعیین تکلیف کند
 • وریا غفوری و یک استوری جنجالی جدید
 • استقلال همچنان نمی بازد/ مس رفسنجان ۰ - استقلال ۲

 • پویشگر: خبرپو     منبع: صدا و سیما

  ۸:۰۸:۳۳ | پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | Thursday 12 / 05 May / 2022
  آخرین اخبار روز