اخبار ترور و شهادت پدر هسته ای ایران + انتقام ایران
اخبار تعطیلی ها و محدودیت های کرونایی
اخبار کرونا
یارانه
نرخ ارز
بورس
سامانه سجام sejam.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
سهام عدالت samanese.ir
هواشناسی
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
سامانه شاد shad.ir
اخبار فرهنگیان

شرایط جدید جذب معلم در آموزش و پرورش + فیلم

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی شرایط جدید جذب معلم برای آموزش و پرورش را تشریح کرد.

سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش خبری ٢١ در تشریح جزئیات استخدام معلمان حق التدریس بیان کرد: حق التدریسی ها براساس تبصره ٢ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی شرایط مساوی در یک رقابت ملی که جذب آموزش و پرورش شوند، دارند؛ البته باید شرایط صلاحیت عمومی و تخصصی آنها احراز شود تا سوابق‌شان هم از بدو استخدام اعمال شود و اگر شرایط را احراز نکنند امکان جذب نخواهند داشت.

او افزود: برای جذب حق التدریسی ها یک محور این است که حتما از محل زندگی وارد شوند و دوم آنکه برای محل بومی جذب به کار گرفته شوند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: مصوبه شورای عالی تاکید دارد که معلمان برای محل مورد نیاز از دانشگاه فرهنگیان جذب شوند یعنی اگر فرد از سایر استان‌ها برای استخدام اقدام کرد حتما در آن محل جذب شود؛ مثلا اگر یک نفر از استان تهران برای سیستان و بلوچستان اقدام کرد باید در آنجا بماند و خوبی آن به این معنا است که چرخش استعداد‌ها در کشور اتفاق بیفتد و جابجایی معلمان را تامین کنیم؛ در عین حال نیرو باید بومی باشد و تا پایان خدمت در همان استان ادامه خدمت دهد.

او اظهار کرد: متاسفانه به دلیل اینکه نظام مشخصی در جذب آموزش و پرورش وجود نداشته است تناسبی میان دانش آموزان و معلمان نیست و اکنون ۴٨ درصد دانش آموزان را دختران و ۵٢ درصد را پسران شامل می‌شوند، ولی در جذب معلمان ۶٠ درصد را خانم‌ها و ۴٠ درصد را آقایان شامل می‌شوند.

عاملی تصریح کرد: تناسب بین رشته فارغ التحصیلی و حوزه تدریس هم در آموزش و پرورش اختلال دارد، ٣٠ درصد معلمان که جذب آموزش و پرورش شده اند تناسب تخصصی ندارند که این موضوع حتما باید رعایت شود.


۱۰:۱۵:۲۹ | چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹ | Wednesday 18 / 11 November / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon