#اخبار کرونا #نمایشگاه مجازی کتاب تهران tehranbookfair.ir #ارز دیجیتال #آلودگی هوا #لایحه بودجه 1400 #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

تصمیم آموزش و پرورش برای برگزاری امتحانات مدارس

وزیر آموزش و پرورش گفت: امتحانات حضوری برگزار خواهد شد چون باید میزان فراگیری دانش‌آموزان برای ما مشخص شود.

كرونا-مدرسه

به گزارش همشهری‌آنلاین، تا امتحانات ترم اول مدارس کمتر از یک ‌ماه باقی مانده است. محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش روز گذشته گفت که امتحانات حضوری برگزار خواهد شد چون باید میزان فراگیری دانش‌آموزان برای ما مشخص شود. 

دومین نکته‌ای که محسن حاجی‌میرزایی در صحبت‌هایش روی آن تأکید داشت، حضور کلاس‌اولی‌ها در مدرسه است. 

او گفت: «به محض خارج شدن از این تعطیلی دوهفته‌ای به خانواده‌ها توصیه آموزش حضوری به‌ویژه برای کلاس‌اولی‌ها را داریم و اطمینان‌خاطر می‌دهم که خود ما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تأکید می‌کنیم.»

 
این اصرار وزیر آموزش و پرورش برای آموزش حضوری اتفاق تازه‌ای نیست. او چندین بار دیگر گفته که آموزش حضوری برای وزارت آموزش و پرورش در اولویت است و می‌خواهد که دانش‌آموز و معلم را سر کلاس درس ببیند. 

اما این بار حاجی‌میرزایی در حالی تأکید شدید روی این موضوع دارد که آمار روزانه مربوط به ابتلای ویروس کرونا در ایران همچنان بالای ۱۳ هزار نفر و جان‌باختگان این بیماری حدود ۴۰۰ نفر در روز است و دولت مجبور شده برای مهار این بیماری، محدودیت‌های شدید رفت‌وآمد را اعمال کند و فعالیت ادارات، مراکز تجاری و خدماتی را به حداقل ممکن برساند. 

درباره این گفته‌های وزیر آموزش و پرورش دو سؤال دیگر هم پیش می‌آید، اول اینکه مگر ستاد ملی مبارزه با کرونا مرجع تصمیم‌گیری برای موضوعاتی همچون نحوه فعالیت مدارس و دانشگاه‌ها نیست،

پس چرا شخص وزیر در این‌باره صحبت می‌کند و نظرش را به‌عنوان تصمیم قطعی مطرح می‌کند؟ دوم اینکه چرا امتحانات دانشجویان که نسبت به دانش‌آموزان بهتر می‌توانند پروتکل‌های بهداشتی را اجرا کنند، غیرحضوری است. اما دانش‌آموزان برای امتحان باید به مدرسه بروند؟ 

نکته مهم‌تر اینکه یک‌بار دیگر وزیر آموزش و پرورش با اعلام زودهنگام خبر بازگشایی مدارس و لزوم حضور دانش‌آموزان در کلاس درس، جامعه را دچار التهاب و نگرانی کرد و بعد مجبور به عقب‌نشینی شد. بهتر نیست وزیر آموزش و پرورش بعد از تصمیم‌گیری در ستاد ملی کرونا خبر قطعی را اعلام کنند؟

سایت شاد shad.ir, سامانه شاد آموزش و پرورش, شبکه آموزش دانش آموزی شاد

دانلود اپلیکیشن شاد shad برای موبایل های اندروید (Andriod), شبکه آموزش دانش آموزی برای اندروید

نسخه ios اپلیکیشن شاد web.shad.ir برای موبایل های آیفون (ios)

نسخه وب و کامپیوتر یا لپ تاپ اپلیکیشن شاد web.shad.ir, آموزش مجازی دانش آموزان


پویشگر: خبرپو     منبع: همشهری

۱۳:۴۹:۰۹ | یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Sunday 29 / 11 November / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon
آخرین اخبار روز