نرخ ارز
کرونا
آلودگی هوا
انتخابات آمریکا
اخبار قره باغ
قیمت سکه و طلا
بورس
سهام عدالت samanese.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

8 مورد از مهمترین عوامل در طراحی دکوراسیون

دکوراسیون داخلی چیست؟ منظور از دکوراسیون داخلی خانه نحوه چیدمان و قرار گرفتن اشیا و وسایل در قسمت‌های مختلف مکان مورد نظر است.

وسایل باید بگونه‌ای چیده شوند که بهترین چیدمان و فضاسازی در محل ایجاد گردد. از طرفی باید تناسب رنگ رعایت گشته و رنگ‌هایی به کار برده شوند که فضایی گرم و دلچسب را ایجاد کند. به طور مثال شاید شما وارد داروخانه هایی شده باشید که هر قسمت داروخانه به راحتی از هم تفکیک شده اند و دسترسی به هر قسمت راحت می باشد. در چنین داروخانه هایی از طراحی داروخانه استفاده شده است که این چیدمان باعث ایجاد یک طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه گشته است و این امر باعث افزایش فروش و موفقیت در بازاریابی داروخانه می گردد.

طراحی داروخانه

چرا طراحی داخلی؟ طراحی داخلی از ترکیب هنر و دانش فنی ایجاد می‌شود. با استفاده از این متد فضای داخلی ساختمان به بهترین حالت بهینه و زیباسازی می‌گردد. طراحی دکوراسیون باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر ایجاد فضای مناسب در ساختمان بر روی مخاطب و بیننده اثرگذار باشد.

برای موفقیت در امر بازاریابی و همچنین داشتن یک طراحی و دکوراسیون عالی برای فضای فیزیکی کسب و کار خود، بهتر است، طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه را به یک شرکت باتجربه بسپارید تا در این امر موفق و سربلند باشید. گروه معماران شهرآرا با استفاده از کارشناسان حرفه ای و پر انرژی توانسته در این امر موفیقت های بسیاری کسب کند.

درباره گروه معماران شهرآرا

جهت دریافت مشاوره در مورد طراحی داروخانه و یا طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید. همچنین جهت اطلاع از هزینه ها و یا مشاهده نمونه کارها می توانید از طریق وب سایت ما اقدام نمایید.

شماره تماس‌  : 03132648849
شماره همراه : 09136992614

آدرس سایت: theshahrara.ir

انواع سبک طراحی دکوراسیون داخلی

به طور کلی طراحی دکوراسیون داخلی به دو دسته مدرن و کلاسیک تقسیم می‌شود. شما باید بدانید به کدامیک از انواع طراحی دکوراسیون علاقمند هستید. بر اساس سلیقه و علاقه خود می‌توانید یکی از این دو سبک را برای طراحی محل مورد نظر خود استفاده نمایید.

دکوراسیون داخلی مدرن: دکوراسیون مدرن برای خانه‌های کوچک بسیار مناسب است. در این نوع طراحی از رنگ‌های خنثی برای زیباسازی استفاده می‌شود که فضا را بزرگ‌تر نشان دهد. در دکوراسیون مدرن از تجملات خبری نیست و در عین سادگی فضایی شیک و جذاب برای شما رقم می‌خورد.

دکوراسیون داخلی کلاسیک: در این دسته از طراحی دکوراسیون از تزیینات و اشیا تجملاتی برای دکوراسیون استفاده می‌کنند. به طور مثال مبلمان استفاده شده حالت سلطنتی داشته و تابلوهای لوکس و گران قیمت تجملاتی برای تزیین به کار برده می‌شوند.

دکوراسیون داخلی داروخانه

8 عامل تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون

برای هر ساختمانی بر اساس شرایط و عوامل مختلف طراحی دکوراسیون متفاوتی در نظر گرفته می‌شود. در زیر به برخی از عواملی که در انتخاب و طراحی دکوراسیون مورد توجه قرار می‌گیرند، خواهیم پرداخت.

1-نقشه ساختمان

نقشه داخلی و فضای ساختمان در تقسیم بندی پلان‌ها بسیار مهم است. فضا در میزان انعطاف پذیری چیدمان بسیار موثر است. هرچقدر شما فضای بازتری داشته باشید در نوع چیدمان و اشیا مورد استفاده راحت‌تر عمل کرده و می‌توانید از فضا به نحو احسنت استفاده نمایید.

2-رنگ‌ها:

رنگ از مهمترین عوامل تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون داخلی است. چرا که از لحاظ روانشناسی بیشترین تاثیر را بر روح و روان بیننده دارد. از طرفی با استفاده از رنگ‌هایی با هارمونی مناسب می‌توانید فضایی زیبا توام با آرامش را رقم بزنید. فضای آرام استرس را از افرادی که در آن فضا قرار می‌گیرند دور می‌کند. برای این منظور باید با رنگ‌ها کاملا آشنا بود در غیر این صورت نمی‌توانید به طور صحیح و بجا از آن استفاده کنید. به طور کلی رنگ‌ها دو دسته هستند. رنگ سرد و رنگ گرم این دو دسته هستند. رنگ‌های گرم موجب افزایش آدرنالین و گرم شدن بدن خواهد شد. در مقابل رنگ سرد ضربان و دمای بدن را کاهش می‌دهد.

3-استفاده بهینه و موثر از فضاهای موجود

باید بتوانید برنامه مشخصی برای فضاهای موجود در نظر بگیرید. به طور مثال اگر فضای شما در آشپزخانه زیاد است می‌توانید قسمتی را به قرار دادن میز ناهارخوری اختصاص دهید. یا برخی از قسمت‌های خانه را با پارتیشن جداسازی کنید.

4-انتخاب مبلمان

در دکوراسیون باید به نوع مدرن یا کلاسیک بودن دکوراسیون دقت کنید. اگر دکوراسیون کلاسیک انتخاب می‌کنید باید دقت داشته باشید که مبلمان در رو به روی هم قرار گرفته و از طرح‌های منبت کاری شده و سلطنتی استفاده کنید. در مبلمان مدرن این شرایط متفاوت خواهد بود. مبلمان شما باید در اطراف چیده شده و معمولا رنگ‌های روشن گزینه مناسبی برای فضاهای کوچک هستند. در سبک مدرن مانند سبک کلاسیک نیازی به متقارن سازی نیست.

5-نحوه چیدمان

چه تجاری چه اداری و چه مسکونی در تمام این مکان‌ها باید از چیدمانی استفاده کنید که مخل آسایش و رفت و آمد اعضای خانواده نباشد.

6-اهمیت نور در طراحی

بدون نور هیچ چیزی از دید بیننده هویت ندارد. بنابراین باید در دکوراسیون از نورپردازی صحیح متناسب با چیدمان و نوع طراحی استفاده شود. تمام زیبایی‌هایی که در محیط اطراف خود می‌بینیم بدون نور معنا و مفهومی ندارند. در فضای داخلی ساختمان تنها وجود نور مورد توجه نیست. بلکه باید نورپردازی به شیوه صحیح اتفاق بیفتد. از طرفی المان‌ها باید در جای مناسب قرار گیرند. اگر نورپردازی به طور صحیح انجام گیرد شما می‌توانید فضا را بزرگتر یا کوچکتر از آن‌چه که هست نشان دهید. اهمیت نور در خانه‌هایی بیشتر مورد توجه است که یا نور طبیعی ندارند یا بسیار کم است. به همین علت برای جبران کمبود نور می‌بایست از نور مصنوعی استفاده شود. نورپردازی به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شود. نورپردازی عمومی که همان لامپ‌های استفاده شده در سقف است و نور را در محیط پراکنده می‌کند. نورپردازی محدود متعلق به قسمتی از اتاق است که در زمان تاریک بودن آن قسمت مورد نظر روشن گردد. نورپردازی متمرکز بر روی بخش خاصی تمرکز دارد. به طور مثال در ویترین در جایگاه قرار گرفتن اشیا از نورپردازی متمرکز استفاده می‌شود تا جلوه اشیا بیشتر گردد.

7-انتخاب نقطه کانونی

در خانه قبل از چیدمان نقطه کانونی در نظر گرفته و چیدمان خود را متناسب با این نقطه کانونی انجام دهید. مبلمان و سایر اجسام باید متناسب با آن چیده شود. نقطه کانونی شما می‌تواند یک پنجره و یا حتی تلویزیون باشد. معمولا در چیدمان‌ها مبلمان در اطراف نقطه کانونی چیده می‌شود. هدف از نقطه کانونی جلب توجه افراد به آن نقطه خاص است.

8-پوشش سطوح مختلف

برای سقف، دیوارها و کف از مواد مختلفی استفاده می‌شود. فضا در انتخاب نوع مواد بسیار تاثیرگذار است. برای سقف می‌توان از کناف برای دیوار می‌توان از کاغذ دیواری و برای کف می‌توان از پارکت یا انواع سنگ‌ها استفاده کرد.

چگونه فضایی متعادل ایجاد کنیم؟ برخی تصور می‌کنند تعادل همان ایجاد تقارن در خانه است. در صورتی که ممکن است خانه تعادل داشته باشد اما تقارن نداشته باشد. برای تعادل سازی می‌توانید از تقارن یا عدم تقارن استفاده کنید. ممکن است طول و عرض خانه شما با هم همخوانی نداشته باشد. با ایجاد تعادل می‌توانید مشکلات فضا را برطرف نمایید. برخی‌ها تصور می‌کنند که باید برای ایجاد فضا مبلمان را به دیوارها بچسبانند. این تصور که با چسباندن مبل‌ها فضا بازتر خواهد شد اشتباه است.

تزییناتی مانند چوب، فلز، شیشه و سنگ در دکوراسیون نقش مهمی دارد. چیدمان یک هنر است که با بکارگیری صحیح رنگ‌ها و نورپردازی می‌توانید محیطی متفاوت ایجاد نمایید.


۱۰:۲۹:۴۱ | دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ | Monday 12 / 10 October / 2020