#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

خرید اینترنتی بیمه خودرو با صدور لحظه‌ای در بیمه بازار

بیمه شخص ثالث و بدنه از انواع بیمه خودرو به حساب می‌آیند که هر کدام پوشش‌های مخصوص به خود را دارند؛ شما تا چه حد بیمه‌ها را می‌شناسید؟ لازم به ذکر است که در رابطه با بیمه خودرو، موضوعات گوناگونی وجود دارد که دانستن آن‌ها به شما کمک بسیاری می‌کند.

https://khabarpu.com/img/post/1610261718.jpg

برای مثال می‌توان به قیمت بیمه شخص ثالث و بدنه اشاره کرد. به همین منظور تصمیم گرفتیم در رابطه با استعلام بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم تا به خوبی با چنین موضوعی آشنا شوید. بنابراین اگر از علاقه‌مندان این دست از موضوعات هستید، ادامه متن را از دست ندهید.

بیمه شخص ثالث چه بیمه‌ای است؟

قبل از آنکه در رابطه با استعلام و خرید بیمه شخص ثالث و بدنه به صحبت بپردازیم، باید بدانید که این بیمه‌ها چه بیمه‌ای هستند و هر کدام چه ویژگی‌هایی دارند؟ از همین جهت تصمیم گرفتیم در این بخش از مقاله به توضیح مختصر و کامل از این بیمه‌ها بپردازیم. توجه داشته باشید چنین موضوعی از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که شما برای انجام خرید بیمه و طی کردن مراحل استعلام آن، به چنین اطلاعاتی نیاز دارید.

در ابتدا بپردازیم به پاسخ سوال بیمه شخص ثالث چیست؟ در رابطه با این سوال باید گفت که این بیمه یکی از انواع بیمه‌های اجباری برای دارندگان وسیله نقلیه است که در جهت جبران خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به شخص ثالث استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که شخص اول که مالک خودرو  است، بیمه‌گزار، شخص دوم شرکت بیمه مورد نظر به حساب می‌آید که تحت نام بیمه‌گر شناخته می‌شود و شخص ثالث نیز در واقع شخص آسیب‌دیده در یک حادثه رانندگی است.

اکنون با توجه به آنچه گفته شد، اگر شخص ثالث در زمان حادثه دچار خسارت‌های جانی و مالی شود، دیگر نگرانی برای شخص دوم وجود نخواهد داشت؛ البته اگر فرد بیمه شخص ثالث را داشته باشد! بنابراین می‌توان گفت این بیمه در واقع بیمه‌ای به حساب می‌آید که خسارت‌های ناشی از فوت یا حادثه را پشتیبانی و جبران می‌کند؛ اما خسارت‌های تحت پوشش بیمه شخص ثالث شامل چه مواردی است؟

پوشش‌های بیمه شخص ثالث چیست؟

طبق آنچه در متن گفته شد، بیمه شخص ثالث به طور کلی دو دسته از خسارات را پوشش می‌دهد که این دو دسته را می‌توان خسارت‌های جانی و مالی در نظر گرفت.

به نوعی باید گفت بیمه‌گر در چنین شرایطی متعهد می‌شد که خسارت‌های پیش‌آمده را جبران کند. البته لازم به ذکر است که در رابطه با هر یک از انواع خسارت نیز نکاتی وجود دارد که باید از آن‌ها نیز مطلع شوید.

https://khabarpu.com/img/post/1610261730.jpg

خسارت‌های مالی تحت پوشش بیمه: در بسیاری از مواقع که حادثه‌ای رخ می‌دهد، امکان دارد به وسیله نقلیه فرد یا دیگر اموالی که دارد، آسیب وارد شود.

در چنین شرایطی بیمه موظف است که خسارت‌های وارد شده برای شخص ثالث را جبران کند؛ البته در رابطه با این بیمه باید بدانید که بیمه هیچ وظیفه‌ای در جهت جبران خسارت‌های وارده بر خودرو مقصر ندارد و فرد باید برای چنین شرایطی از بیمه بدنه خودرو کمک بگیرد؛ توجه داشته باشید که این بیمه می‌تواند خسارت‌های وارده بر خودرو مسبب حادثه را نیز پرداخت کند.

خسارت‌های جانی و بدنی تحت پوشش بیمه: دسته دوم از خسارت‌ها که تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند را می‌توان خسارت‌های جانی و بدنی در نظر گرفت.

این دسته شامل مواردی چون خسارت‌های ناشی از فوت شخص ثالث، نقص‌ عضو و هزینه‌های درمان بیمار در بیمارستان می‌شود. بیمه در چنین شرایطی و با رخداد هر یک از این اتفاق‌ها، باید مبلغ تعیین‌شده‌ای را متناسب با نوع خسارت، به فرد آسیب‌دیده و یا خانواده او بپردازد.

استعلام قیمت بیمه

در این متن دو مورد از بیمه‌هایی که لازم و ضروری هستند را خدمت شما معرفی کردیم؛ البته توجه داشته باشید که بیمه شخص ثالث یک بیماری اجباری به حساب می‌آید که تمام خودروها موظف هستند آن را تهیه کنند؛ اما بیمه بدنه ماشین بیمه اجباری نیست و شما می‌توانید در صورت تمایل نسبت به خرید آن اقدام کنید.

اکنون که با بیمه‌های لازم خودرو آشنا شدید، توصیه می‌شود به کسب دیگر اطلاعات مربوط به آن‌ها نیز بپردازید. یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید، اطلاعات مربوط به استعلام قیمت بیمه است. این موضوع اهمیت بسیاری دارد و از همین جهت توصیه می‌شود که آن را نادیده نگیرید.

استعلام قیمت بیمه در گذشته به صورت حضوری انجام می‌شده و سختی‌های بسیاری را به همراه داشته؛ چرا که این کار به نسبت زمان زیادی را از فرد می‌گرفته و همچنین هزینه بیشتری را نیز رقم می‌زده است.

امروزه در رابطه با این موضوع تدابیری صورت گرفته و شما می‌توانید بدون حضور در مراکز، از قیمت بیمه بدنه و شخص ثالث مطلع شوید.

البته توجه داشته باشید که استعلام اینترنتی بیمه بدنه و شخص ثالث، مزیت‌های بسیاری را به همراه دارد که در این راستا می‌توان به‌صرفه جویی در زمان و به سرعت پیش رفتن کارها را در نظر گرفت.

شاید با توجه به آنچه در این متن گفته شد، تصمیم گرفته باشید به خرید بیمه بدنه یا شخص ثالث بپردازید. اگر این‌چنین است، باید بدانید که نیازی به حضور در هیچ مرکزی نیست و می‌توانید تنها با استفاده از اینترنت و به صورت آنلاین به این کار بپردازید.

https://khabarpu.com/img/post/1610261739.jpg

محاسبه، قیمت دهی، استعلام و خرید بیمه را از کجا انجام دهیم؟

شاید این سوال بارها برای شما پیش‌ آمده باشد، اما جواب مناسبی برای آن ندانید. جواب ما برای این سوال، استفاده از یکی از سایت‌های شناخته شده یعنی سایت بیمه بازار است؛ چرا که این سایت شرایط را به گونه‌ای برای متقاضیان فراهم آورده که می‌توانند با مراجعه به سایت بیمه بازار به آدرس bimebazar.com از هر آنچه می‌خواهند مطلع شوند و بررسی‌های لازم را انجام دهند و سپس در صورت مناسب بودن شرایط، خرید یا دیگر امور مورد نظر را به ثبت برسانند.

دقت داشته باشید که می‌توانید از همین سایت از قیمت بیمه بدنه خودرو، قیمت بیمه شخص ثالث و ... نیز مطلع شوید و دیگر به مراکز بیمه مراجعه نکنید.

چنین موضوعی با مزیت‌های بسیاری روبرو است که می‌توان به‌صرفه جویی در زمان، صدور سریع‌تر بیمه و پرداخت هزینه‌های کمتر اشاره کرد. همچنین بیمه بازار تخفیف‌های گوناگونی را نیز برای کاربران خود در نظر می‌گیرد و با این کار به آن‌ها کمک می‌کند تا خرید مناسبی را داشته باشند و همچنین به صورت کامل از موضوعات مربوط به بیمه خود مطلع شوند.

همان‌طور که می‌دانید، بیماری کرونا امروزه به همه‌گیری بالایی رسیده و مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است؛ از همین جهت توصیه می‌شود کمتر در مراکز عمومی قرار گیرید تا از خطر مبتلا شدن در امان بمانید. در نتیجه در رابطه با انجام امور مربوط بیمه مانند خرید یا استعلام قیمت، بهتر است بصورت اینترنتی اقدام کنید.

 


۱۹:۲۱:۰۷ | یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ | Sunday 10 / 01 January / 2021