#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

قطره چکان کشاورزی چیست و دارای چه کاربردهایی است؟

امروزه در حوزه کشاورزی و باغداری میل به استفاده از آبیاری قطره‌ای بسیار افزایش پیدا کرده است. این امر دلایل بسیار مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را نیز بررسی خواهیم کرد.

به هرحال برای پیاده سازی یک سیستم آبیاری قطره‌ای باید موارد بسیار زیادی رعایت شده و وسایل مختلفی خریداری شود. یکی از اجزای مهم و کاربردی در سیستم آبیاری قطره‌ای دریپر یا همان قطره چکان‌هایی هستند که خروجی آب را تشکیل می‌دهند و نتیجه تمام طراحی‌ها، لوله کشی‌ها و زحمات توسط قطره چکان‌ها به نمایش گذاشته می‌شود. سوالات بسیار زیادی در هنگام خرید قطره چکان پیش می‌آید که در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم.

انواع قطره چکان و کاربردهای آن در آبیاری زمین‌های کشاورزی

آبیاری زمین‌های کشاورزی

به نقل از مجله صورتی‌ها ، کاهش منابع آبی و مشکل کمبود آب باعث شد که آبیاری قطره‌ای بسیار ترند شده و مورد توجه قرار بگیرد اما این فقط یکی از مزیت‌های این مدل از سیستم آبیاری بود، کاهش هزینه‌ها و راحتی کار با این سیستم نیز در محبوب شدن آن تاثیر بسیار زیادی داشت. در حالی که سیستم‌های آبیاری قطره‌ای از آب کمتری نسبت به سایر سیستم‌های آبیاری استفاده می‌کنند، ممکن است در برخی مناطق محدودیت‌هایی برای اجرای آن وجود داشته باشد.

یکی از اصلی‌ترین اجزای یک سیستم آبیاری قطره‌ای ،  قطره چکان آن است که باید به درستی و دقت زیاد، نوع مناسب آن انتخاب شده و مورد استفاده قرار گیرد.

تعریف کوتاه قطره چکان

دریپر یا همان قطره چکان ها قطعات کوچکی هستند که از پلیمرهایی با کیفیت بالا و دیافراگم های سیلیکونی ساخته می شوند و وظیفه آبرسانی به محصولات را دارند. مزایای استفاده از دریپرها مواردی نظیر صرفه جویی در مصرف آب، کاهش شوری، کم شدن هزینه نیروی کارگری، افزایش راندمان و رشد بهتر محصولات و در نهایت مقاوم بودن در برابر کود و مواد شیمیایی است که بر همگان آشکار است.

در خرید قطره چکان باید به چه نکاتی توجه کرد؟

سه نکته بسیار مهم وجود دارد که باید در انتخاب قطره چکان به آن‌ها دقت کنید. این سه مورد بسیار ساده هستند ولی اگر بدون توجه به آن‌ها خرید انجام دهید قطعا با مشکلات مختلفی روبه رو خواهید شد. این سه مورد عبارت‌اند از:

سعی کردیم در این مقاله اطلاعات کوتاه و مفیدی در مورد قطره چکان در اختیار شما قرار دهیم. البته برخی افراد ترجیح می‌دهند که از نوار تیپ آبیاری استفاده کنند که این نوع نوارها نیز معایب و مزایای خاص خودشان را دارند.

اگر شما نیز قصد خرید قطره چکان و یا دیگر محصولات حوزه کشاورزی را دارید همین حالا می‌توانید به سایت سناپالیز به آدرس Sanapaliz.com مراجعه کرده و به صورت آنلاین کالای مورد نظر خود را سفارش دهید. پیش از خرید هم می‌توانید با مشاوران این مجموعه تماس برقرار کرده و در موارد مختلف این حوزه مشاوره رایگان دریافت کنید.

همچنین شما به راحتی می‌توانید همین حالا نسبت به خرید تجهیزات آبیاری تحت فشار و تجهیزات آبیاری قطره‌ای از سناپالیز اقدام نمایید. لازم به ذکر است که این امکان برای شما فراهم شده تا بتوانید در صورت نیاز با مشاوران متخصص سناپالیز ارتباط برقرار نمایید و محصولاتی مناسب با نیاز خود را شناسایی و خریداری کنید.


۱۷:۰۰:۴۶ | دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ | Monday 18 / 01 January / 2021