#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #تراکتورسازی تبریز #استقلال #پرسپولیس

نکات مهم در نقاشی با مداد رنگی

نقاشی با مداد رنگی تحت عنوان یک هنر مستقل دارای ارزش و کاربری است که در بسیاری از فیلدها قابل استفاده است.

یکی از پرطرفدارترین و محبوب‌ترین نقاشی‌ها، نقاشی با مدادرنگی است. به علاوه به دلیل شاخصه‌های متنوع مداد رنگی مثل پاک کردن راحت، حمل و نقل آسان، کاربرد بی دردسرتر و ... میزان استفاده از مداد رنگی برای نقاشی بیشتر است. یکی دیگر مزایای نقاشی با مداد رنگی این است استفاده از مداد رنگی این توانایی را به ما می‌دهد که بر انواع کاغذ به جز کاغذ گلاسه طرح‌هایی را ترسیم کنیم. همچنین نقاشی با مدادرنگی را می‌توان در رشته‌هایی چون گرافیک، معماری، طراحی مد، طراحی دکوراسیون و ... به کار برد. در این مطلب ما شما را با نکات مهم در نقاشی با مدادرنگی بیشتر آشنا می‌کنیم.

نقاشی با مداد رنگی

چگونه با مداد رنگی نقاشی زیبا و جذابی را بکشیم؟

در آموزش گام به گام نقاشی با مدادرنگی براساس مضامین زیر روبرو می‌شوید:  

مداد رنگی چیست؟

مداد رنگی به نوعی از مداد گفته می‌شود که نقشی رنگی بر روی کاغد ایجاد می‌کند. مغز داخل استوانه مداد رنگی متشکل از انواع رنگ‌هایی که از تلفیق رنگدانه‌ها، موم و خاک رس کائولین به وجود آمده است، می‌باشد.

مداد رنگی‌ها برای نقاشی کودکان نیز کاربرد فراوانی دارد. اکثر کودکان برای شروع نقاشی خود از انواع متنوع مداد رنگی‌ها استفاده می‌کنند.

گفتنی است که نقاشی با مداد رنگی به خاطر ویژگی منحصر به فرد و کاربرد راحتی که دارد به عنوان پرطرفدارترین و ساده‌ترین حرفه نقاشی شناخته می‌شود. مداد رنگی‌ها با انواع رنگی که در آن‌ها به کار برده می‌شود در مقایسه با مداد سیاه دارای دسته بندی ویژه‌ای است. شما در فروشگاه لوازم تحریر گاج مارکت می‌توانید انواع مداد رنگی را بیابید.

انواع مداد رنگی‌ها

 دو نوع اصلی مداد رنگی وجود دارد: مداد رنگی خشک و مداد رنگی چرب. ویژگی بسیار مهم و با اهمیت استفاده از مداد رنگی این است که می‌توان آن‌ها را به اسانی حمل کرد، دارای کاربرد آسان هستند، به راحتی قابل پاک شدن هستند و بسیار مزایای دیگر که استفاده از مداد رنگی را برای نقاشی را در بین افراد افزایش می‌دهد و محبوب‌تر می‌کند. از مهم تر اینکه می‌توان آن را بر روی انواع کاغذ کشید و نقاشی‌های متنوع و جذابی ایجاد کرد.

چه کاغذی برای مداد رنگی مناسب است؟

بهترین نوع کاغذ برای نقاشی با مداد رنگی تحت عنوان کاغذ بوچز، کاغذ اشتنباخِ، فابریانو، کانسون و انواع دیگر شناخته می‌شود که با در نظر گرفتن طرح انتخابی مورد استفاده قرار می‌گیرند. شما می‌توانید برای خرید مداد رنگی و انواع کاغذها به فروشگاه اینترنتی و لوازم تحریر گاج مارکت مراجعه کنید.

مناسب ‌ترین تجهیزات برای نقاشای با مداد رنگی

بهترین تجهیزات در نقاشی با مداد رنگی شامل تخته شاسی متناسب، کاغذ یا مقوای درخور و مورد نیاز، انواع مداد رنگی با رنگ‌های متنوع، پاکن و تراش با کیفیت و مناسب، مدل نقاشی خوب می‌شود. یکی از مزایای نقاشی با مداد رنگی در این است که این مدل نقاشی با وجود کاربرد و تجهیزات ساده‌ای که دارد، اگز به صورت پیشرفته انجام شود بسیار زیبا و جذاب به نظر می‌رسد.

چه کاغذی برای مداد رنگی مناسب است

نقاشی با مداد رنگی چه کاربردهایی دارد؟

نقاشی با مداد رنگی هم به عنوان یک هنر مستقل و منحصر به فرد به شمار می‌آید و هم در اکثر رشته‌هایی جون طراحی لباس و مد، دکوراسیون داخلی، معماری، طراحی گرافیک و ... کاربرد دارد. طراحان لباس با مداد رنگی طرح‌های ویژه‌ای را رسم می‌کنند. تمامی رشته‌هایی که با رنگ سروکار دارند از مزایای فراوان نقاشی با مداد رنگی می‌توانند بهره‌مند شوند.

در نقاشی با مداد رنگی از چه سبک‌هایی استفاده می‌شود؟

دو سبک ویژه در نقاشی با مداد رنگی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

۱= سبک خطی: با استفاده و کاربرد یک سری خطوط که در جهات گوناگون رسم می‌شود، می‌توان سبک خطی را ایجاد کرد. خطوط در سبک خطی  ممکن است به شکل مورب، روی هم، متقاطع، موازی و ... کشیده شوند. این خطوط به دلیل تشکیل یک طرح ویژه و اصلی که دربرگیرنده سبک و سلیقه نقاش باشد، رسم می‌شوند.

۲= سبک سایه‌پردازی؛ در روش سایه پردازی خطوط که مداد ایجاد می‌کند به شکلی در کنار هم رسم می‌شوند که به صورت محو درآیند و اثری از آنها دیده نمی‌شود. در این روش مضامینی جون بعد، حجم و غیره را مد نظر می‌گیرند. این مضامین شدت رنگ و نور کم و زیاد می‌شود و حالت سایه و محو را به نقاشی شما می‌بخشد.

نقش رنگ‌ها در نقاشی با مداد رنگی

از دیگر موضوعات درخور توجه در نقاشی با مداد رنگی آشنایی کامل با رنگ‌های مورد استفاده است. رنگ‌هایی مثل رنگ آبی، سبز و فیروزه‌ای از دسته رنگ‌های سرد هستند که دارای ویژگی آرامش‌بخشی هستند. رنگ‌های گرم نیز شامل رنگ‌هایی مثل قرمز، زرد و نارنجی هستند که نمادی از نشاط و شور و هیجان در متن کار شما هستند. رنگ‌های سیاه وسفید و خاکستری که زیرمجموعه دسته سوم رنگ‌ها هستند را رنگ‌های خنثی می‌نامند. این سه دسته رنگ در ترکیب با یکدیگر رنگ های منحصر به فرد و زیبایی را ایجاد می‌کنند.

انواع مداد رنگی

با استفاده از انواع مداد رنگی و انواع کاغذ مناسب نقاشی که از فروشگاه لوازم‌ تحریر گاج مارکت تهیه می‌کنید، بهترین و با کیفیت‌ترین نقاشی را می‌توانید به سهولت بکشید و از آن لذت ببرید. کیفیت مداد رنگی و کاغذی که برای آن استفاده می‌کنید در فرایند نقاشی شما بسیار حائز اهمیت است. برای نقاشی با مداد رنگی بهتر است حتما با  با نکات مهم در نقاشی با مداد رنگی از قبل آشنا بوده و این نکات را در فرایند نقاشی خود به کار ببرید تا نقاشی جذاب و مورد نظر خود را به راحتی بکشید.


۱۰:۳۰:۵۹ | دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ | Monday 25 / 01 January / 2021