#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

هدف نهایی هر کسب و کاری فروش است

اگر هدف شما پیدا کردن راه حل های اصولی برای به حداکثر رساندن فروش خدمات و کالا هاست ما در این بخش برای دست یابی به این مهم در کنار شماییم.

https://khabarpu.com/img/post/1612353792.jpg

بازاریابی مبتنی بر برندینگ تمام آن چیزی است که شما را به فروش اصولی نزدیک می کند. خدمات و یا کالای ما باید با ارزش گزاری مناسب بفروش برسد و این علت اصلی درهم تنیده شدن بحث اساسی بازاریابی و برندینگ است.

اگر هدف شما پیدا کردن راه حل های اصولی برای به حداکثر رساندن فروش خدمات و کالا هاست ما در این بخش برای دست یابی به این مهم در کنار شماییم.

خدمات ما در بخش بازاریابی و برندینگ:

چرا بازاریابی و برندینگ با مثلث:

مثلث، مجموعه ای است که از مهندسین خلاق،هنرمندان ایده پرداز و مجریان متخصص در این حوزه بهره می برد.

این اجماع که با دانش روز برندینگ و بازاریابی، تجربه، حضور و مطالعه مستمر بازار همراه است، به ما این توان را داده تا بتوانیم بهترین راهکارهای اجرایی را برای افزایش فروش و ارتقاع جایگاه  شرکت های حوزه صنعت ساختمان ارائه دهیم.

https://khabarpu.com/img/post/1612353802.jpg

امروزه بازاریابی و برندینگ دو اصل جدایی ناپذیر درکسب و کار تلقی می شوند دو بازوی اصلی جهت بدست آوردن مشتری است.

شناسایی، پیش بینی و بدست آوردن بازار از خدمات اصلی  ماست.نگاه ما در خدماتی که ارائه می دهیم نگاهی اجرایی و نتیجه بخش است و برگرفته از فضای آکادمیک، فضای بازار است.

ما در مثلث با تجمیع دانش در حوزه های مهندسی، هنر، بازاریابی و برندینگ شرایطی را فراهم کرده ایم که مشتریان خود را رهنمود سازیم.

امروزه سوال بسیاری از کسب و کارها این است که:

تفاوت بازاریابی سنتی و بازاریابی نوین چیست؟

ارتباط برندینگ و بازاریابی چیست؟

بدون برندینگ بازاریابی مسیر است و برعکس؟

ما فروش خوبی داریم؟برندینگ بر فروش ما چه تاثیری دارد؟

ما شناخته شده هستیم ولی نمیفروشیم از چه روشی می شود میزان فروش را افزایش داد؟

ما در حال راه اندازی کسب و کار جدید هستیم،چه زمانی برای شروع برندینگ مناسب است؟

ما کسب و کاری سنتی با فروش و شناخته شده ایم،برندینگ و بازاریابی اصولی بر کسب و کار ما چه تاثیری دارد؟آیا فقط باعث افزایش فروش می شود؟

https://khabarpu.com/img/post/1612353810.jpg

وقتی شما در حال راه اندازی یک کسب و کار هستید یا به افزایش فروش کسب و کارتان فکر می کنید و یا حتی در حال تغییر و تحول در کسب و کار سنتی خود هستید، فروش جزو مسائلی است که ذهن شمارا به خود درگیر کرده است و فروش خدمات یا محصول به مولفه های بسیار زیادی از قبیل خدمت ارائه شده، مخاطب هدف، بازار هدف، مزیت های رقابتی، در جای درست دیده شدن، جایگاه درست داشتن، توزیع صحیح و .....

میتوان به سادگی نتیجه گرفت برای راه اندازی و یا ارتقاء یک کسب و کار توجه به بخش مهم بازاریابی و برندینگ به طور جدایی ناپذیر انتخاب درستی است و میتواند راه را برای موفقیت هموار سازد

آسیب شناسی در تمام علوم اجتناب ناپذیر است اما کمتر مدلی دیده ایم که این بخش را که تشکیل شده از دو جزء اصلی است به صورت مدون و متابق برنامه ریخته شده پیش برند و با شکست رو به رو شوند.

بسیاری از چالش های ما، در تفاوت نگاهمان به مفهوم ارزش آفرینی است.

دست آورد اصلی بخش بازاریابی و برندسازی ارزش آفرینی است و جایگاه،موفقیت و حتی ثروت محصول جانبی این ارزش آفرینی هستند.

 تقریبا می شود در جواب کسب و کارهای سنتی که در شک به سر می برند و هنوز مطمئن به اثر بخش بودن این حوزه نیستند گفت : کسب و کاری که تنها دست آوردش پول است را در دنیای امروز کسب و کار شکسته خورده و فانی می نامنند.

بازاریابی چیست؟

بازاریابی، علم و هنر یافتن، آفریدن و ارائه‌ی ارزش مورد نیاز مخاطب،

 هم‌زمان با کسب درآمد است.

بازاریابی، نیازها و خواسته‌های تأمین نشده یا ضعیف تامین شده را تشخیص می‌دهد؛

بازار مناسب آن‌ها را تعریف کرده، میزان این بازار را محاسبه و سود بالقوه‌اش را برآورد می‌کند.

تایین می‌کند که کدام بخش از بازار را می‌تواند بهتر تأمین کند؛

و سپس خدمات و یا محصولات را مناسب را طراحی و ترویج می‌کند.

برندینگ چیست؟

برند یعنی یک قول، برند یعنی وعده، یعنی تداعی، برند یعنی تصویر در ذهن مشتری.

تفاوت یک برند با یک کلمه یا نام تجاری ساده در این است که هنگامی با یک برند روبرو می‌شوید، مجموعه‌ای از سخن ها و مفهوم ها برایتان تداعی می‌شود. در حالی که یک کسب و کار معمولی، تداعی‌کننده‌ی هیچ چیزی فراتر از خودش نیست.

برند یعنی همه‌ی تصویرها و تجربه‌هاییکه در ذهن یک مشتری نسبت به یک نام یا نماد تجاری شکل می‌گیرد.

بنابراین، شما نمی‌توانید از مدیر یک برند یا مدیرعامل یک سازمان بپرسید که «هویت برند» شما چیست؟ یا «وعده‌ی برند» شما چیست؟ یا «تداعی‌های برند» شما چیست؟

بلکه این مشتری و مخاطب است که حق دارد به این سوال‌ها پاسخ دهد.

فعالیت ها، سعی و کوشش ها، برنامه‌ریزی‌ها، پخش و پروموت و همه‌ی آن‌چه که یک کسب و کار انجام می‌دهد، فقط ورودی فرایند برندسازی است. اما خروجی برندسازی یعنی همان چیزی که برند نامیده می‌شود، در ذهن مشتری شکل می‌گیرد.

  1. برندسازی زیر مجموعه مدیریت بازاریابی است.
  2. برندسازی و بازاریابی را هیچگاه جدا از هم نپذیرید.

ما در مثلث:

ما در مثلث معتقدیم خدمات مبتنی بر رضایت، منجر به مشتریان بیشتر و تعاملی در رونق کسب و کار مشتریان و خودمان است. بازاریابی و برندینگ ما در اصل با موفقیت شما در کسب و کار تان تعریف می شود.

در این راه،  همراهی ما با شما در واقع همراه ما با خودمان است و ارتقاء کسب و کار شما، جایگاه شما و هر ارزشی که برای شما بیافرینیم در اصل بخشی از برنامه برندینگ و ارزش آفرینی برای مثلث است.

همراه شماییم .


۹:۵۸:۲۴ | چهارشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ | Wednesday 03 / 02 February / 2021