#اخبار و نتایج انتخابات 1400 ریاست جمهوری, مجلس و شوراها #سامانه مردم ناظر mardomnazer.shora-gc.ir, گزارش تخلف انتخاباتی #نظرسنجی انتخابات 1400 #اخبار کرونا #یورو2020 #ثبت نام واکسن کرونا salamat.gov.ir #بیت کوین - ارز دیجیتال #اخبار فرهنگیان

گلدان سفالی بخرم یا گلدان پلاستیکی؟

در زمان خرید گلدان ممکن است از خودتان بپرسید، کدام گلدان برای خانه من بهتر و مناسب‌تر است و برای چه گیاهی باید چه گلدانی را انتخاب کنم؟ برای پیدا کردن جواب این سوالات و چند سوال دیگر که به انتخاب گلدان مربوط می‌شود، به سراغ مجموعه گل و گیاه بنیس فلاور رفته‌ایم.

بنیس ارائه کننده انواع گل شاخه بریده، گیاه آپارتمانی، باکس گل و... است. در این مطلب بیشتر درباره انتخاب گلدان بخوانید.

https://khabarpu.com/img/post/1622010046.jpg

کدام گلدان را بخرم؟

برای مخاطبان خبرپو انتخاب یک گلدان مناسب، می‌تواند دغدغه‌ای مهم و اساسی باشد به همین دلیل بنیس فلاور که از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین گل فروشی‌های ایران است تلاش کرده تا با توجه به ویژگی‌های گلدان‌های سفالی و پلاستیکی به شما راهنمایی‌های مناسبی ارائه کند. در نهایت اینکه چه گلدانی را انتخاب می‌کنید کاملا به نظر و رای شما بستگی دارد.

کدام گلدان سبک‌تر است؟

گلدان پلاستکی! این گلدان‌ها از پلیمرهای سبک آماده می‌شوند و استحکام‌شان را از بافت متراکم به دست می‌آورند. با این حال وزن زیادی ندارند و می‌توانند به راحتی قابل نقل و انتقال باشند. در نتیجه اگر لازم است که گلدان‌تان را جا به جا کنید و یا به دنبال یک گلدان با وزن کمتر هستید، گلدان پلاستکی بهتر است.

اما یادتان باشد این وزن کم ممکن است مشکل ساز هم باشد. چرا که اگر گلدان سبک باشد و سر راه‌تان هم باشد، ممکن است با یک برخورد کوچک بریزد و برگردد. پس اگر می‌خواهید گلدان‌تان کمتر جا به جا شود و یا در مسیر رفت و آمد و عبور و مرور است، گلدان سفالی انتخاب بهتری است.

https://khabarpu.com/img/post/1622010054.jpg

 

کدام در برابر نور آفتاب مقاوم‌تر است.

گلدان سفالی! خبرپو به نقل از بنیس فلاور می‌گوید، سفال از قدیمی‌ترین موادی است که بشر برای ساخت ظروف گوناگون از آن استفاده کرده است. سفال با پخته شدن در کوره و بعد هم لعاب دار شدن، کاملا محکم می‌شود. در نتیجه در برابر آفتاب کاملا مقاوم است. پس اگر می‌خواهید گلدانی را پشت پنجره بگذارید و یا گیاه‌تان به تابش مستقیم نور خورشید نیاز دارد، گلدان سفالی انتخاب بهتری است. گلدان پلاستیکی در برابر نور آفتاب مقاوم نیست و به مرور زمان ممکن است تغییر رنگ بدهد. پس با توجه به این دلیل شاید بدانید گلدان سفالی یا گلدان پلاستیکی؟

کدام آب کمتری می‌خواهد؟

گلدان پلاستیکی! پلاستیک به خاطر خاصیت ضد آب بودن می‌تواند آب را برای مدت بیشتری در گلدان نگه دارد. به همین دلیل اگر گیاهی دارید که باید پر آب باشد، گلدان پلاستیکی انتخاب بهتری است. البته یادتان باشد که معمولا کف گلدان‌ها را سوراخ می‌کنند و به همین دلیل زهکشی مناسبی برای گلدان‌ها وجود دارد. با این حال در مقایسه با گلدان سفالی، گلدان پلاستکی آب را برای مدت بیشتری نگه می‌دارد.

کدام برای تنفس ریشه گیاه بهتر است؟

گلدان سفالی! سفال به خاطر خاصیتی که دارد به تنفس و هوا رسانی ریشه گیاه کمک می‌کند. علاوه بر این، پوشیدگی ریشه گیاه در گلدان سفالی خیلی کمتر اتفاق می‌افتد. از سوی دیگر با کمک این گلدان‌ها، نمک و شوری آب و خاک از گیاه جدا شده و از بدنه گلدان بیرون میرود. با انتخاب گلدان سفالی، گیاه حال بهتری دارد و سلامت خواهد بود.

https://khabarpu.com/img/post/1622010060.jpg

 

کدام با دوام‌تر است؟

گلدان پلاستیکی! در مجموع دوام بیشتری دارد و برای مدت طولانی‌تری می‌تواند باقی بماند. چرا که خطر شکستن آن کمتر است. با این حال همه چیز به شیوه نگهداری خودتان و جایی که گیاه را در آن قرار داده‌اید نیز بستگی دارد. ممکن است یک گلدان سفالی با کیفیت تا چند نسل دوام بیاورد و در  آخر هم نسل‌های بعدتان آن‌را به موزه اهدا کنند. در نتیجه اگر مقاومت گلدان برایتان مهم است، راحت‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید

کدام زیباتر است؟

هرچه شما بگویید! بنیس فلاور که ارائه کننده انواع گل، گیاه آپارتمانی و سبد گل است می‌گوید، این کاملا سلیقه‌ای است و به خواست و نظر شما برمی‌گردد. گلدان‌های پلاستیکی کاملا متقارن هستند و به سبب آنکه از یک ماده درست شده‌اند، پیدا کردن گلدان‌های هم شکل و هم رنگ بسیار ساده‌تر است. حال آنکه گلدان‌های سفالی طراحی خاص‌تری دارند. بعضی از آنها دست ساز هستند و به خاطر شرایط کوره و ساخت، ممکن است رنگ و طرح‌های متفاوتی داشته باشند. گلدان‌های پلاستیکی، تنوع زیادی دارند و بعضی از آنها از کشورهای دیگر وارد می‌شوند. گلدان‌های سفالی نیز از شهرها و مناطق مختلفی مانند لالجین همدان، میبد یزد، کلپورگان سیستان و بلوچستان و… می‌آیند. در نتیجه هر کدام زیبایی، طراحی و ویژگی‌های خود را دارند.

 

در این مطلب خبرپو همراه با بنیس فلاور به بررسی تفاوت‌ها، ویژگی‌ها و تجربیات استفاده از گلدان سفالی و گلدان پلاستیکی پرداخت تا بدانیم گلدان سفالی بهتر است یا گلدان پلاستیکی؟ در مجموع پاسخ به این سوال به نوع گیاه، فضایی گیاه‌تان را در آن قرار داده‌اید و توقعی که از گلدان‌تان دارید برمی‌گردد. در نتیجه با انتخاب گلدان مناسب، علاوه بر زیباتر شدن محیط کار و زندگی‌تان، سلامت ریشه گیاه‌تان نیز تامین می‌شود و عمر آن طولانی‌تر خواهد بود. ضمنا اگر می‌خواهید گلدان بخرید یا اطلاعات بیشتری درباره انواع گیاه، رز جاودان، خرید گلدان و... داشته باشید، می‌توانید از سایت بنیس فلاور به آدرس Benisflower.com دیدن بفرمایید.


۱۱:۴۱:۴۴ | چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ | Wednesday 26 / 05 May / 2021