#اخبار کرونا #تیم ملی فوتبال #بیت کوین و ارزهای دیجیتال #وضعیت راه ها #زلزله #دلار #مذاکرات هسته ای #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقالات فوتبال #اخبار فرهنگیان

رصد مسافران با سامانه امید

بعد از انتشار دستورالعمل جدید ستاد ملی کرونا، از ابتدای آذر سفر های جاده ای تنها با ارائه کارت واکسن و تست منفی کرونا با اعتبار 72 ساعت انجام می شود.

در خصوص کنترل و نظارت دقیق بر اجرای دستورالعمل ها، مدیر کل دفتر حمل مسافران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای عنوان کرد: تمامی پروتکل های مبارزه با کرونا که از سمت نهاد های مسوول مصوب می گردند، همان زمان اجرایی می شوند.  در خصوص نظارت بر عملکرد شرکت های حمل و نقل و سامانه های اینترنتی که مسافران از این سایت ها اقدام به خرید بلیط اتوبوس می نمایند نیز سامانه امید معرفی شده تا به صورت هوشمند نظارت های لازم، صورت پذیرد.

وی افزود: از ابتدای اذر هیچ مسافر واکسن نزده ای، حق مسافرت ندارد و می بایست تست پی سی آر منفی نیز داشته باشد. در جهت رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی، محلول پاشی در ابتدا و انتهای سفر صورت می پذیرد. همچنین تمامی مسافران ملزم به استفاده از ماسک و اقلام بهداشتی هستند. ارائه بلیط اتوبوس تهران مشهد، اصفهان، شیراز و به طور کلی، تمامی مسیر های جاده ای کشور به صورت اینترنتی و پرداخت ها با تراکنش های اعتباری صورت می پذیرد.

باقرجوان اضافه کرد: پیش از این، برای بررسی وضعیت کرونای مسافران، به پایگاه داده وزارت بهداشت متصل بودیم ولی امروز تمامی رصد ها ها اعم از تست منفی کرونا و واکسن یا نزدن مسافران، توسط سامانه امید انجام می شود.


۱۱:۳۸:۳۹ | شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ | Saturday 04 / 12 December / 2021