#ماه محرم #یورو 2024 #اخبار آموزش و پرورش #اربعین #نقل و انتقالات فوتبال #دولت چهاردهم #المپیک #غزه #پرسپولیس #استقلال

سئو سایت

به مجموعه اقدامات و استراتژی‌هایی که صاحبان وب‌سایت‌ها برای جذب ترافیک بیشتر به سایت خود انجام می‌دهند و در نتیجه آن رتبه سایت خود را ارتقا می‌دهند، سئو می‌گویند.

به مجموعه اقدامات و استراتژی‌هایی که صاحبان وب‌سایت‌ها برای جذب ترافیک بیشتر به سایت خود انجام می‌دهند و در نتیجه آن رتبه سایت خود را ارتقا می‌دهند، سئو می‌گویند. این استراتژی‌ها به معنای رعایت یک سری قوانین و مقرراتی است که در نتیجه آن، سایت ما برای گوگل بهتر و سریعتر پیدا می‌شوند. البته توجه داشته باشید، اگر شما بخواهید از روش های فریبکارانه یا کلاه سیاه آن ها را فریب بزنید، سریعتر از آنچه فکر کنید، متوجه می شوند و با قرار دادن سایت شما در لیست سیاه رتبه سایت شما سقوط میکند.

اهمیت سئو؛ سکوی پرتاب تجارت شما

دلیل اهمیت سئو بسیار ساده است. اگر وبسایت شما سئو نشود، در نتیجه گوگل هم به شما رتبه نمیدهد و شما به نتیجه ای که میخواستید که همان دیده شدن توسط مخاطبان است، نخواهید رسید. طبیعی است که این موضوع یعنی دیده شدن، برای صاحبان کسب و کار دارای اهمیت است. پس باید مراعات قوانین گوگل را بکنند تا ترافیک بیشتر و در نتیجه رتبه بالاتری برای سایت خود بخرند. هر کجا که کاربری حضور دارد، مشتری هم آنجاست.

مراحل بهینه‌سازی سایت

بهینه سازی سایت دارای فرآیندی پیچیده و نیز زمانبر است. برای اینکه بتوانیم تأثیر مثبت آن را شاهد باشیم، بایستی گام به گام مراحل آن را با توجه قوانین گوگل طی کنیم. این مراحل را عموماً به سه بخش تقسیم میکنند که عبارتند از: سئو داخلی، سئو خارجی و سئوی تکنیکال.

سئو داخلی(on page)

به تمام فعالیت هایی که داخل صفحات سایت انجام میشود و معمولاً محوریت محتوایی دارند سئوی داخلی سایت گفته میشود. بهینه سازی سایت در وهله اول، در گرو بهینه سازی صفحات سایت است. این فرآیند شامل تولید محتوای باکیفیت از قبیل، بهینه سازی عنوان، تگ‌ها و نیز تصاویر است. با بهینه شدن و سرو سامان گرفتن آن، کاربران با اشتیاق بیشتری در آن فعالیت میکنند. نحوه طراحی سایت که شامل کدنویسی، سرعت سایت، نحوه قرار گرفتن محتوا در صفحات سایت، از جمله اقدامات داخلی سایت است.

سئو خارجی(off page):

فعالیت‌هایی از قبیل خرید بک لینک، رپورتاژ آگهی و شبکه های اجتماعی که نوعی از تبلیغات هستند که به صورت بلند مدت و هدفمند برای وب سایت شما، به هدف سرازیر شدن مخاطبان به سایت انجام می‌گیرند، مربوط به سئو خارجی میشود. مهمترین کار در سئو خارجی سایت، لینک سازی خارجی سایت است. این کار باید با نهایت دقت و حساسیت و نیز با آگاهی انجام شود، تا سبب پنالتی و جریمه توسط گوگل نشود.

روش های سئو خارجی

لینک بیلدینگ یا بک لینک

استفاده از اینفلوئنسرها

ایجاد شبکه های اجتماعی

رپورتاژ

بازاریابی محتوا

خبرنامه

فروم ها و انجمن ها

پست مهمان

قلب سئو خارجی را بک لینک یا لینک بیلدینگ شامل میشود. گوگل از طریق شبکه ارتباطی لینک ها و نیز کیفیت محتوا به ارزش یک وب‌سایت پی میبرد. 

تفاوت بهینه سازی داخلی و خارجی

استراتژی این دو برای یک کمپین سئو بسیار مهم است و نباید یکی را بر دیگری ترجیح داد. دو عامل برای افزایش کیفیت وب سایت مؤثرند. اما در کل کارشناسان معتقدند ابتدای کار باید بر روی سئو داخلی تمرکز شود. این مانند ساخت یک خانه است که باید قبل از هر کاری بنیاد آن خانه را پی‌ریزی کرد و پس از آن به باقی کارها پرداخت. در ادامه نیز به ایجاد موازنه میان این دو بپردازید. این کار موتورهای جست‌وجو قانع میکند تا محتوای شما در رتبه خوبی قرار دهند.

سئو تکنیکال

عواملی چون کدنویسی استاندارد، طراحی کاربری و گرافیکی مناسب و استاندارد برای سایت، واکنش‌گرا بودن یا رسپانسیو بودن سایت، توجه به بهینه سازی سرعت سایت ازجمله موارد مهم سئو تکنیکال هستند. برای اینکه یک فعالیت مناسب را در حوزه دیجیتال مارکتینگ را آغاز کنیم، نیاز خواهیم داشت که سایتی قدرتمند و استاندارد را داشته باشیم.

پاسخ به سه سؤال متداول درباره سئو

1. چه تضمینی برای رسیدن به رتبه‌های نخستین گوگل است؟

تضمین برای رسیدن به چنین رتبه ای توسط سئوکار کاملا اشتباه و غیرقانونی است. هیچ ضمانتی برای رسیدن یک سایت به چنین رتبه ای وجود ندارد. دلیل آن هم مشخص است، زیرا هیچ کس نمیتواند پیش بینی کند آپدیت بعدی گوگل چگونه است و چه الگوریتم جدیدی را بوجود می‌آورد. به قول خود گوگل این قول نوعی کلاه‌برداری است.

2. میانگین زمان لازم، برای رسیدن به رتبه قابل قبول چقدر است؟

به این سوال هم نمیتوان پاسخ دقیقی داد، زیرا کاملاً به کسب و کار آن سایت و نوع فعالیت آن بستگی دارد. این زمان باتوجه به کلیدواژه ها و وضعیت رقبا از سه ماه آغاز تا بیش از ی سال هم ممکن است به درازا بکشد.

3. تخمین تعرفه هزینه سئو امکان پذیر است؟

این مورد هم مانند دو مورد بالا قابل پیش بینی نیست. اساساً سئو یک کالا نیست که قیمت مشخصی داشته باشد. سئو مجموعه خدمات تخصصی است که با توجه سختی و سادگی آن طبق قرارداد، برای هرکدام هزینه مشخصی را تعیین میککند.

اصطلاح کلاه سیاه و کلاه سفید بودن

اگر براساس قوانین مشخص شده توسط گوگل به بهینه سازی سایت مان بپردازیم، اصطلاحاً سئو کلاه سفید انجام داده ایم. اما اگر تکنیک های فریب گوگل را یاد بگیریم و طبق آن عمل کنیم، سئو کلاه سیاه را انجام داده ایم. باید حواسمان باشد، گوگل هر چندماه یک بار فریب های رایج را شناسایی و عاملین آن را جریمه میکند.

سئو؛ بهترین ابزار بازاریابی اینترنتی

شبکه های اجتماعی، طراحی سایت، تبلیغات آنلاین، ایمیل مارکتینگ و نیز بازاریابی محتوایی ازجمله ابزارهای بازاریابی اینترنتی هستند. ارزش سئو به دلیل مداوم بودن آن است، زیرا که با متوقف شدن شما آن متوقف نمیشود و تا مدت ها جریان داشته و به سود‌آوری کار شما کمک میکند. به همین دلیل سئو یک پروسه است و با اینکه نیاز به زمان طولانی دارد برای موفقیت، از آن طرف هم متعاقباً پایداری بالایی دارد.

برای یادگیری سئو چه کنیم؟

پروسه آموزش و یادگیری سئو کمی پیچیده و زمانبر است. به طور معمول وقتی ما به دنبال یک موضوع خاصی هستیم، با یک مقاله در اینترنت مواجه میشویم. اما برای یادگیری سئو به سه شکل میتوان آن را فرگرفت:

1. کتاب یا مقاله:

در فضای مجازی مقالات و کتابهای زیادی هستند که میتوانند مباحق پایه ای را به ما بیاموزند.

2. ویدئوهای تخصصی یا خودآموز:

پس از اینکه به مطالعه مقالات و کتاب پرداختید. میتوانید از مباحث پایه ای، به مقالات تخصصی و ویدئوها رجوع کنید.

3. شرکت در دوره های تخصصی

زمانی که علم و تجربه شما در حوزه سئو بالاتر رفت دیگر ماندن در سطح یادگیری شخصی کافی نیست. بلکه باید دانش خود را تکمیل کرده و تکنیک های کاربردی زیادی را آموخت تا برای شما پولساز نیز باشد.

جمع‌بندی

حرف آخر این است که در این مسیر، حتماً از مشورت با کارشناسان بهرا ببرید و با آنها در ارتباط باشید. زیرا هرگونه اشتباه در این مسیر و پروسه، میتواند ما را به جای آنکه به صفحه اول گوگل ببرد، سبب افت وبسایت ما و در نهایت اثرات منفی شود. پس حتماً با مشاوران حرفه ای در ارتباط باشید.


۱۱:۳۸:۳۸ | دوشنبه ۱۳ دی ۱۴۰۰ | Monday 03 / 01 January / 2022