#سامانه یکپارچه فروش خودرو sale.iranecar.com #ثبت اعتراض یارانه در سامانه حمایت hemayat.mcls.gov.ir #هواشناسی #آلودگی هوا #دلار #یارانه #اخبار کرونا #جنگ روسیه و اوکراین #مذاکرات وین #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #اخبار فرهنگیان

ویزای استارتاپ استرالیا فرصتی طلایی برای مهاجرت در سال ۲۰۲۲

استرالیا از گذشته تا کنون در خصوص جذب افراد نخبه و دارای ایده پیشتاز بوده است. در سال‌های اخیر استارتاپ‌ها مفاهیمی نوظهور در مناطق مختلف دنیا بوده و روند ثبت شرکت و کارآفرینی را با متغیرهایی جدید روبه‌رو کرده است. استارتاپ‌ها در کشور استرالیا نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

در حال حاضر کشور استرالیا باهدف جذب افراد بااستعداد از سراسر جهان و همچنین جبران کمبود نیروهای متخصص در این کشور مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ‌های استرالیا را راه‌اندازی کرد. این کار استرالیا را به یکی از خوش‌آوازه‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد استارتاپی دنیا تبدیل کرده است. پیشرفت قابل‌توجه بخش استارتاپ استرالیا سبب شده که این حوزه بتواند مبلغ ۱۰۹ میلیارد دلار یا ۴ درصد از تولید ناخالص ملی خود را برای کمک به بهبود اقتصاد کشور اختصاص دهد. با درنظرگرفتن این آمار، به‌سادگی می‌توان گفت که این کشور پهناور در راستای مسیر تبدیل‌شدن به سرزمین نوینی از فرصت‌ها است.

دریافت ویزای استرالیا و به دنبال آن اقامت دائم استرالیا یکی از نتایجی است که متقاضیان با ثبت یک استارت‌آپ می‌توانند به آن دست یابند. استارتاپ‌ها شرکت‌هایی هستند که ایده‌های نوین برای کسب‌وکار داشته و عموماً به‌عنوان شرکت‌های دانشبنیان شناخته می‌شوند. شرکت‌های دانش‌بنیان نسبت به شرکت‌های معمول به سرمایه‌ی کمتری نیاز دارند. این در حالی است که با درنظرگرفتن ایده‌های نوین شرکت‌های دانش‌بنیان، رشد و سودآوری بیشتری برای استارتاپ‌ها انتظار می‌رود. به همین دلیل مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ استرالیا می‌تواند بهترین مسیر مهاجرت در سال ۲۰۲۲ و فرصتی طلایی به‌حساب بیاید. با ویزای استارتاپ استرالیا می‌توان مدت‌زمان ۵ سال در این کشور اقامت داشت و همچنین پس از گذشت ۳ سال از زمان اقامت، شخص می‌تواند برای دریافت اقامت دائم استرالیا اقدام کند.

ویزای استارتاپ استرالیا مناسب چه کسانی است؟

ویزای استارتاپ استرالیا به‌نوعی ویزای موقت سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. همان‌طور که از نام آن می‌توان حدس زد، این ویزا مناسب کسانی است که یک برنامه کاری یا همان بیزینس پلن مشخص و واقع‌گرایانه برای شروع یک کسب‌وکار جدید و نوآورانه در استرالیا دارند. استارتاپ‌ها معمولاً کسب‌وکارهایی هستند که بر مبنای ایده‌های نو تأسیس شده و پتانسیل توسعه و رشد سریع دارند. ازآنجاکه اخذ ویزای استارتاپ استرالیا نیازی به اثبات داشتن سابقه شروع کسب‌وکار، شرکت و یا نشان‌دادن گردش مالی ندارد، از لحاظ مالی دارای شرایط آسان‌تری نسبت به دیگر ویزاهای سرمایه‌گذاری استرالیا است.

ویزای استارتاپ استرالیا مناسب افرادی است که قصد دارند با یک ایده‌ی نوآورانه در حوزه‌ی تجاری‌سازی یک محصول یا سرویس در استرالیا و یا گسترش یک کمپانی و توسعه بیزینسی در استرالیا فعالیت کنند. بعضی مواقع این مسیر با اسم‌های دیگری همچون ویزای 188E و یا Entrepreneur stream شناخته می‌شود. البته باید توجه کنید که ویزای استارتاپ استرالیا تفاوت‌های زیادی با ویزای ۱۸۸ استرالیا دارد. یکی از این تفاوت‌ها این است که برای راه‌اندازی یکی استارتاپ، ایده شما نباید در راستای خرید پمپ‌بنزین، ساخت‌وساز، استخدام کارگزار، خرید یک بیزینس موجود و یا گرفتن نمایندگی شرکت‌ها (همان خرید فرانچایز) باشد.

 

ویزای استارتاپ استرالیا به اقامت دائم منتهی می‌شود!

ویزای استارتاپ استرالیا یک ویزای ۵ ساله است که اگر فرد شرایطی را رعایت کرده باشد می‌تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهد. اگر فرد در مدت این پنج سال حداقل ۲ سال روی ایده نوآورانه خود کار کرده و مدت‌زمان ۳ سال از اخذ این ویزای موقت گذشته باشد، می‌تواند برای کسب اقامت دائم خود درخواست کند. در ضمن هنگام ثبت درخواست و بازکردن پرونده برای اقامت دائم، متقاضی می‌تواند داخل یا خارج از خاک استرالیا باشد. نکته‌ی حائز اهمیت این است که شما باید به دولت استرالیا نشان دهید که کارآفرینی موفقی داشته‌اید. برای اثبات موفقیت‌آمیز بودن ایده‌ی استارتاپی خودتان باید روزی که برای اقامت دائم اقدام می‌کنید شرایط زیر را داشته باشید:

در مقاله ویزای استارتاپ‌های استرالیا می‌توانید اطلاعات بیشتری راجع‌به این شاخص‌ها کسب کنید.

 

 

شرایط اخذ ویزای استارتاپ استرالیا

ویزای استارتاپ استرالیا روشی جدید برای دریافت اقامت این کشور است. در اولین گام اگر قصد دریافت ویزای استارتاپ استرالیا را دارید باید ایده‌ای نوآورانه و جدید با پتانسیل سودآوری بالا ارائه دهید. برای اخذ این ویزا، ایده‌هایی در زمینه‌ی کاری رشته‌های مهندسی، فناوری و علوم در اولویت هستند .کسانی که برای دریافت ویزای استارتاپ استرالیا درخواست ثبت می‌کنند باید شرایطی بر حسب قوانین استرالیا داشته باشند. بعضی از این شرایط عبارت‌اند از:

  1. داشتن یک طرح و ایده‌ای جدید
  2. داشتن یک بیزینس پلن استاندارد و قوی
  3. داشتن یک نامه ساپورت برای طرح خود از یک شرکت و یا سازمان استرالیایی
  4. سن زیر ۵۵ سال
  5. مدرک بین‌المللی زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶ در هر مهارت و یا نمره معادل آن برای متقاضی اصلی پرونده و نمره ۴.۵ برای همراهان بالای ۱۸ سال)

سخن آخر

در مجموع باید بگوییم اگر به‌دنبال دریافت اقامت دائم استرالیا هستید ولی سرمایه زیادی ندارید، ویزای استارتاپ استرالیا (ویزای e۱۸۸) ممکن است گزینه مناسب و انتخاب خوبی برای شما باشد. با دریافت این ویزا در نهایت می‌توانید برای اخذ اقامت دائم استرالیا درخواست ثبت کنید. شما می‌توانید با مراجعه به مقاله 15 تا از بهترین ایده‌های تجاری برای راه‌اندازی استارتاپ در استرالیا با به‌روزترین و روبه‌رشدترین زمینه‌های استارتاپ در استرالیا آشنا شوید.

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به استرالیا هستید می‌توانید با کارشناسان گروه مهاجرتی پاسارگاد صحبت کنید یا از طریق دکمه زیر برای مشاوره رایگان اقدام کنید.


۱۵:۱۱:۵۰ | دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ | Monday 17 / 01 January / 2022