#جام جهانی 2022 قطر #سکه و طلا #آلودگی هوا #آنفلوآنزا #دلار #بورس #اخبار فرهنگیان

آیا میتوان پمپ 1 اسب با پمپ آب 1.5 اسب تعویض کرد؟

شما نمی توانید چه بر اساس توان چه بر اساس قیمت الکتروموتور یک اسب درجه 1 را با الکتروموتور درجه دو  1 اسب جایگزین کنید. با این حال، می توانید الکتروموتور درجه یک خود را با الکتروموتور 1.5 اسب یا الکتروموتور دو اسب درجه دو جایگزین کنید. این به این دلیل است که هر دوی آنها قدرت کل یکسانی خواهند داشت.

شما نمی توانید چه بر اساس توان چه بر اساس قیمت الکتروموتور یک اسب درجه 1 را با الکتروموتور درجه دو  1 اسب جایگزین کنید. با این حال، می توانید الکتروموتور درجه یک خود را با الکتروموتور 1.5 اسب یا الکتروموتور دو اسب درجه دو جایگزین کنید. این به این دلیل است که هر دوی آنها قدرت کل یکسانی خواهند داشت.

 

 

شما به چه پمپی برای یک استخر 7 متری نیاز دارید؟

برای استخرهای تا 7 متر مربع، از پمپ استخری 1 اسب بخاری استفاده کنید. برای استخرهای بیش از 7 متری توصیه می کنیم از پمپ استخری 1.5 اسب بخاری استفاده کنید.

 

آیا می توانید از هر پمپ استخری برای استخر استفاده کنید؟

در بیشتر موارد، استخرهای روی زمین از نظر اندازه و شکل مشابه هستند. (استخرهای کمتر از 57 مترمکعب) از پمپ 1 اسب بخاری استفاده می کنند. برای استخرهای گرد بالای زمین بیش از 24 فوت (استخرهایی با بیش از 57 مترمکعب) از پمپ 1.5 اسب بخار استفاده کنید.

 

تفاوت پمپ آب 0.5 اسب بخار و 1 اسب بخار چیست؟

به عنوان مثال اگر یک پمپ با الکتروموتور نیم اسب بخار با دبی 200 لیتر در ساعت 2 ساعت طول بکشد تا آب را پمپاژ کند، پمپ 1 اسب بخاری با دبی بالاتر 400 لیتر در ساعت می تواند کار را در کمتر از 1 ساعت به پایان برساند.

 

اگر پمپ استخری را بیش از اندازه بزرگ انتخاب کنید چه اتفاقی می افتد؟

صاحبان استخر اغلب فکر میکنند که اگر پمپ 2 اسب بخاری را به جای پمپ 1 اسب بخاری انتخاب کنند، عملکردی دو برابر خواهند داشت. اما این باور اشتباه است، پمپ 2 اسب بخاری تنها حدود 15 درصد جریان آب بیشتر را پمپاژ خواهد کرد، اما مصرف برق آن در حدود 2 برابر بیشتر است، و قبض برق شما بسیار بیشتر از چیزی که فکر میکنید بالاتر خواهد آمد.

 

تفاوت بین موتور 1 اسب بخار و 1.5 اسب بخار چیست؟

در سرعت کم، پمپ با توان 1 اسب بخار در حدود 195 لیتر بر دقیق و پمپ 1.5 اسب بخار 205 لیتر بر دقیق آب را پمپاژ خواه کرد.

پمپ نیم اسب چه مسافتی میتواند ب را پمپاژ کند؟

یک پمپ جتی دو خطی معمولاً می‌تواند آب را از عمق 9 متری تا 24 متری  و با سرعت انتقال آب 18 لیتر بر دقیقه انتقال دهد.

 

یک پمپ 1 اسب بخاری چقدر می تواند آب را انتقال دهد؟

پمپ آب خود مکش 1 اسب بخاری این پمپ خود مکش می تواند آب را از عمق 7 متری بلند کند و تا ارتفاع 30 فوتی آب را بالا ببرد.

 

تفاوت پمپ آب 0.5 اسب بخار و 0.75 اسب بخار چیست؟

به طور کلی، پمپ نیم اسب بخار دارای دبی 45 لیتر بر دقیقه هستند که برای خانه های متوسط ایده آل است. در حالی که پمپ های 0.75 اسب بخار می توانند تا 60 لیتر بر دقیقه بالا بروند. اگر به منبع زیادی آب نیاز دارید، استفاده از پمپ 0.75 اسب بخاری راه حلی است.

 

آیا بهتر است پمپ استخر در شب روشن کنید؟

همیشه بهتر است پمپ استخر را در گرم ترین زمان های روز روشن کنید. نور خورشید یکی از عوامل کاهش کلر در استخر شماست. اگر پمپ خود را در طول شب کار می کنید، پس خورشید تمام روز فرصت دارد تا به کلر موجود در استخر شما حمله کند. که می تواند باعث جلبک سریع شود!

 

1 اسب بخار بهتر است یا 0.5 اسب بخار؟

1 اسب بخار برای آنچه که سیستم استاندارد آب تمیز نیاز دارد، بیش از حد توان دارد. در این حالت کارکرد، پمپ 1 اسب بخاری برای کارکردن به حدود دوبرابر انرژی نسبت به پمپ 0.5 اسب بخار نیاز دارد و زمانی که جریان برای انطباق با دبی مورد نظر محدود می شود، فشار کاری تقریباً دو برابر 0.5  اسب بخار است.

 

چگونه برای پمپ الکتروموتور را انتخاب کنم؟

توان مورد نیاز برای به حرکت درآوردن پمپ در شرایط طراحی نامی همیشه باید کمتر از توان موتور در پلاک باشد. بنابراین اگر پمپ در شرایط طراحی به 4.5 اسب بخار توان نیاز دارد، حداقل باید اندازه موتور 5 اسب بخار باشد - اندازه اسمی بعدی بالاتر از 4.5 اسب بخار.


۹:۱۶:۴۳ | دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ | Monday 26 / 09 September / 2022