#پاسخ موشکی ایران #کالابرگ الکترونیک #غزه #پرسپولیس #استقلال #اخبار آموزش و پرورش

خرید کارت بیمه ورزشی آنلاین ارزان در کمتر از دو دقیقه

فعالیت‌های ورزشی ممکن است که با خطرات و آسیب‌های جدی همراه باشند. برای اینکه در این مواقع نگران جبران هزینه‌های ایجاد شده نباشید، می‌توانید از بیمه ورزشی استفاده کنید.

فعالیت‌های ورزشی ممکن است که با خطرات و آسیب‌های جدی همراه باشند. برای اینکه در این مواقع نگران جبران هزینه‌های ایجاد شده نباشید، می‌توانید از بیمه ورزشی استفاده کنید. در حقیقت با تهیه این بیمه نامه تمام ورزشکارها با خیالی راحت‌تر فعالیت ورزشی خود را ادامه خواهند داد. اما سوال این است که این بیمه نامه چه پوشش‌هایی دارد یا برای چه خطراتی جبران هزینه می‌کند؟ برای آشنایی با این بیمه نامه تا انتهای متن همراه ما باشید.

بیمه ورزشی چیست؟

بیمه ورزشی یا بیمه حوادث ورزشی توسط فدراسیون پزشکی ارائه می‌شود. در این قرارداد، فدراسیون پزشکی متعهد می‌شود که در ازای دریافت حق‌بیمه، افراد را تحت پوشش‌های خرید بیمه ورزشی قرار دهد. خدمات درمانی سرپایی، بستری و پرداخت کمک هزینه‌های درمان ناشی از آسیب‌های ورزشی از جمله پوشش‌های این بیمه‌نامه است. بیمه ورزشی اعتبار یک‌ساله دارد.هر فعالیت ورزشی که در باشگاه‌ها انجام می‌شود، تحت پوشش بیمه نامه ورزشی خواهد بود. تنها باید دقت داشته باشید که خرید بیمه نامه ورزشی برای تمام ورزشکارهای حرفه‌ای الزامی ‌است.

به طور کلی بیمه ورزشی یکی از بیمه‌های حوادث است که به صورت تخصصی برای تمام ورزشکار‌ها طراحی شده است. هر فعالیت ورزشی که در باشگاه‌ها انجام می‌شود، تحت پوشش بیمه نامه ورزشی خواهد بود. تنها باید دقت داشته باشید که خرید بیمه نامه ورزشی برای تمام ورزشکارهای حرفه‌ای الزامی ‌است.

حق‌ بیمه ورزشی در سال 1401 چقدر است؟

حق بیمه نامه برای بیمه‌های ورزشی در سال 1401 به دو صورت خواهد بود که عبارتند از:

کارت بیمه ورزشی چیست؟

بعد از اینکه حق بیمه برای بیمه نامه ورزشی را پرداخت کنید، فدراسیون پزشکی یک کارت با عنوان کارت بیمه ورزشی به شما تحویل می‌دهد که تمام ورزشکارهای آماتور و حرفه‌ای بتوانند هنگام بروز حادثه، خسارت دریافت کنند. همچنین نیاز است که کارت ورزشی در زمان برگزاری مسابقات همراه ورزشکار باشد تا در صورت بروز حادثه بتوان از آن استفاده کرد.

برای تهیه این کارت ورزشی کافی است که بدون صرف زمان و انرژی تنها به صورت آنلاین شرایط خرید بیمه نامه را مهیا کنید. بیمه دات کام برای سهولت تهیه این بیمه نامه در بخش محصولات بیمه‌ای خود یک بخش جداگانه برای بیمه ورزشی در نظر گرفته تا در زمان کوتاهی با توجه به شرایط ورزشکار، بیمه نامه صادر شود. بیمه دات کام یک سامانه استعلام، مقایسه و  خرید آنلاین بیمه  است که برای بیمه‌گزار‌ها شرایط خرید بیمه را به صورت آنلاین و بدون محدودیت مکانی و زمانی فراهم کرده است.

چه افرادی می‌توانند از بیمه ورزشی استفاده کنند؟

تمام افرادی که در باشگاه‌ها و مراکز ورزشی در حال فعالیت هستند می‌توانند بیمه نامه ورزشی را تهیه کنند. اما به طور کلی این بیمه نامه برای افراد زیر قابل خریداری است:

ورزشکاران آماتور باید بیمه ورزشی هم داشته باشند

مزیت‌های بیمه ورزشی

بیمه نامه ورزشی، قوانینی دارد که برای بیمه شده‌های این بیمه نامه در نظر گرفته می‌شود و با پرداخت حق بیمه یکسری مزیت‌های را در اختیار افراد قرار می‌دهد. مزیت‌های بیمه نامه ورزشی به شرح زیر هستند:

آیا بیمه ورزشی استثنائات دارند؟

هیات پزشکی فدراسیون برای برخی از خطرات که در اثر حادثه‌های ورزشی رخ نمی‌دهند یکسری استثنائات در نظر گرفته است که تحت پوشش بیمه نامه نیست و جبران خسارت نمی‌شود. این خطرات عبارتند از:

همچنین خسارت داروهای خارجی که مشابه ایرانی دارند هم جزو تعهدات نیست و پرداخت نمی‌شوند.

بیمه ورزشی برای هر ورزشکاری ضروری است

برای دریافت خسارت از بیمه ورزشی باید چه اقداماتی انجام داد؟

هر ورزشکار یا افرادی که تحت پوشش بیمه نامه ورزشی هستند باید بدانند که تنها 2 هفته فرصت دارند تا اعلام خسارت کنند. بعد از تشکیل پرونده می‌توان به دو صورت برای جبران خسارت‌های رخ داده اقدام کرد.

درمان توسط هیات پزشکی ورزشی استان:

در این روش باید به مراکز درمانی مراجعه کرد و مراحل هماهنگی انجام شود تا در درمانگاه فدراسیون درمان آسیب وارد شده جبران خسارت شود.

درمان با هزینه شخصی:

در روش دوم پرداخت هزینه‌ها به عهده بیمه‌گزار است و می‌توان حداکثر بعد از 10 روز برای دریافت خسارت اقدام کرد. همچنین باید مدارک مورد نیاز را به هیات پزشکی تحویل داد تا مراحل جبران خسارت و تعرفه گیری انجام شود.

مدارک لازم برای دریافت غرامت نقص عضو دائم و فوت

در صورتی که شما به عنوان بیمه‌گزار در بیمه ورزشی دچار حادثه شده‌اید و نقص عضو شما دائم است باید مدارک زیر را به هیات پزشکی فدراسیون تحویل دهید تا بررسی‌ها انجام شود و خسارت وارد شده جبران شود. این مدارک عبارتند از:

همچنین در صورتی که در بیمه حوادث ورزشی، بیمه شده فوت کند، مدارکی را هم باید تحویل داد تا غرامت فوت وی بررسی و پرداخت شود. این مدارک عبارتند از:

به طور کلی بعد از اینکه فرم‌های مرتبط با مدارک مورد نیاز را به هیات پزشکی استان ارسال کردید. باید مسئول‌های مرتبط، این فرم‌ها را امضا کرده و جبران خسارت را برای بیمه‌گزار تایید کنند. همچنین ورزشکار‌ها تا سه ماه بعد از آسیب دیدگی با در دست داشتن مدارک و سند‌های پزشکی می‌توانند برای دریافت هزینه‌های درمانی خود به فدراسیون مراجعه کنند.

فرایند صدور فرم گزارش برای بیمه نامه ورزشی

برای اینکه ورزشکار بتواند هزینه‌های آسیب را دریافت کند نیاز به تحویل فرم گزارش خواهد داشت. فرایند صدور این فرم به شرح زیر است:

مدیران ورزشی چه بیمه‌ای بخرند؟

مدیران و صاحبان باشگاه‌های ورزشی می‌توانند  با داشتن بیمه مسئولیت، خسارت خود را در صورت رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در زمان حادثه طبق پوشش‌های بیمه نامه دریافت نمایند. بیمه‌نامه مسئولیت ورزشی، پرداخت خسارت حوادثی را تقبل می‌کند که دلیل آن حادثه، کوتاهی یا عدم اجرای وظیفه مدیر و مسئول و مربی مجموعه باشد. بیمه باشگاه ورزشی یکی از الزامی ترین موارد هنگام تأسیس یک مجموعه ورزشی است.

خسارات مربوط به حوادث ورزشکاران تحت پوشش بیمه است. دارا بودن کارت بیمه به منزله اطلاع و قبول شروط مندرج در آیین نامه هیئت پزشکی و ورزشی و وب سایت فدراسیون پزشکی –ورزشی است. بیمه‌نامه فقط برای کسانی صادر می‌شود که تحت نظر یکی از فدراسیون‌های ورزشی فعالیت می‌کنند. اگر ورزش به صورت شخصی و انفرادی و خارج از محیط ورزشگاه و باشگاه است؛ پوشش بیمه حوادث انفرادی توصیه می­‌شود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای بیمه ورزشی https://bimeh.com/mag/sport-insurance-guide/مراجعه نمایید که در سایت بیمه دات کام   به شرح تمام جزییات مرتبط با این نوع بیمه ورزشکاران و باشگاه داران پرداخته شده است.

افراد تا چه سنی می‌توانند از بیمه ورزشی استفاده کنند؟

همانطور که توضیح داده شد، تمام افرادی که در مجموعه‌های ورزشی و باشگاه‌ها فعالیت می‌کنند، می‌توانند تحت پوشش بیمه نامه باشند. همچنین رشته‌های مختلفی مانند: کوه نوردی هم می‌توانند تحت پوشش این بیمه نامه باشند. تنها دقت کنید که بیمه ورزشی محدودیت سنی بین 5 سال تا 70 سال دارد و باید به این شرایط سنی توجه داشته باشید.


۱۷:۲۳:۱۱ | یکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ | Sunday 22 / 01 January / 2023