#مشاهده سود سهام عدالت sahamedalat.ir #ثبت نام خودرو داخلی esalecar.ir #اخبار بیت کوین و ارز دیجیتال #سکه و طلا #دلار #وضعیت راه ها #بودجه 1402 #اخبار استقلال #اخبار پرسپولیس #اخبار فرهنگیان

بازسازی ساختمان چیست؟

هر ساختمان، حتی اگر توسط بهترین گروه مهندسی و با بهترین مصالح ساخته شده باشد، پس از چند سال دچار فرسودگی می‌شود. بازسازی ساختمان فرصتی است برای حفظ بنا و مراقبت از آن در برابر فرسودگی.

 

هر ساختمان، حتی اگر توسط بهترین گروه مهندسی و با بهترین مصالح ساخته شده باشد، پس از چند سال دچار فرسودگی می‌شود. بازسازی ساختمان فرصتی است برای حفظ بنا و مراقبت از آن در برابر فرسودگی. علاوه بر این به کمک بازسازی می‌توان از به روزترین مصالح و جدیدترین طراحی‌ها برای تغییر فضا استفاده کرد. اگر دارای یک ملک قدیمی هستید می‌توانید با بازسازی به ارزش مالی آن بیفزایید و همچنین تغییراتی بزرگ در محیط کار یا زندگی خود ایجاد نمایید.

بازسازی ساختمان چیست؟

همواره می توان با انجام مجموعه‌ای از فعالیت‌ها آسیب‌های وارد آمده به ساختمان را مرمت کرد و آن را در برابر خسارت‌های احتمالی در آینده مصون داشت. این مجموعه فعالیت‌ها تحت عنوان بازسازی ساختمان انجام می‌شوند. در واقع بازسازی، عمر مفید ساختمان را افزایش می‌دهد. بازسازی در بخش‌های مختلف ساختمان انجام می‌شود، از جمله تأسیسات، دیوارها و سقف‌ها، کف، دکوراسیون داخلی، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و....

 افزایش زیبایی بصری و بالا بردن ایمنی بنا، از مهم‌ترین نتایج یک بازسازی حرفه‌ای به شمار می‌روند.

دلایل بازسازی ساختمان چیست؟

سؤال مهمی که در این باره مطرح می‌شود این است که اصلا چرا باید اقدام به بازسازی یک ساختمان کنیم؟ آیا خرید ملکی جدید و یا ساختن یک بنا از صفر، ایده بهتری نیست؟ بدون شک تصمیم گیری در این باره به عوامل بسیاری بستگی دارد، اما به طور کلی می‌توان گفت با توجه ارزش بالای ملک، بازسازی یک ساختمان، در صورت سالم بودن شالوده اصلی، بسیار به صرفه‌تر و سریع‌تر از ساخت بنا است. بازسازی ساختمان این فرصت را به شما می‌دهد تا با صرف هزینه‌ای به مراتب پایین‌تر، ساختمان خود را مطابق با معیارها و سلایق شخصی‌تان تغییر دهید و محیطی دوست داشتنی برای کار یا زندگی فراهم نمایید. از جمله دلایلی که افراد را ترغیب به بازسازی می‌کنند به شرح زیر هستند:

 

مزایای بازسازی ساختمان کدام است؟

بازسازی بنا مزایای متعددی دارد و به همین دلیل است که طرفداران زیادی دارد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

محیط زندگی یا کار، باید به شکلی طراحی شود که افراد از بودن در آن احساس خوبی داشته باشند. بازسازی ساختمان، امکان تجربه این احساس خوب را فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید محیطی که در آن زندگی می‌کنید برای شما تکراری شده است، یک بازسازی خلاقانه این محیط کسل کننده را به محیطی دلچسب و دوست داشتنی تبدیل می‌سازد.

بازسازی ساختمان، یک بنای قدیمی و در حال تخریب را به بنایی امن برای زندگی تبدیل می‌سازد. فرسودگی ساختمان می‌تواند خطرات جانی و مالی بسیاری به همراه داشته باشد. با یک بازسازی اصولی می‌توان استحکام و طول عمر بنا را افزایش داد و آن را به محیطی امن برای کار یا زندگی تبدیل ساخت.

شکی نیست که یک ساختمان بازسازی شده ارزش مالی به مراتب بالاتری نسبت به یک بنای قدیمی دست نخورده دارد. با این حساب حتی اگر می‌خواهید ملک قدیمی خود را بفروشید، توصیه می‌شود ابتدا به بازسازی ساختمان بپردازید. در این صورت سود مالی بالاتری نصیب شما خواهد شد. علاوه بر این فروش یک بنای بازسازی شده بسیار راحت‌تر از یک بنای فرسوده است.

حتی اتاق خواب‌های کوچک و آشپزخانه‌هایی با فضای محدود را می‌توان به کمک یک طراحی اصولی و خلاقانه، به محیطی دلباز و راحت تبدیل کرد. این یکی از مزایای بزرگ بازسازی ساختمان است. همچنین با تغییر محل دیوارها و در واقع ایجاد تغییراتی مختصر در نقشه کلی ساختمان، می‌توان از فضای خانه و ساختمان بهتر استفاده کرد.

تکنولوژی در دسترس این روزها با تکنولوژی قدیم تفاوت‌های بسیاری دارد. امروزه با راه اندازی سیستم گرمایش از کف، نصب پنجره‌های دوجداره، آکوستیک کردن اتاق و... می‌توان فضایی بسیار آرام و آسوده را برای زندگی مهیا کرد.  تجهیز کردن محل زندگی یا کار با تکنولوژی جدید تنها به کمک بازسازی امکان پذیر است.

 

بازسازی ساختمان با نوسازی ساختمان چه تفاوتی دارد؟

تفاوت بازسازی ساختمان با نوسازی چیست؟ شاید بسیاری از افراد دو واژه بازسازی و نوسازی را به طور جایگزین استفاده کنند. این درحالی است که بازسازی و نوسازی دو فعالیت ساختمانی کاملا متفاوت هستند و در شرایط گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هر نوع فعالیتی که منجر به بالا رفتن طول عمر بنا و استحکام آن شود، بازسازی خوانده می‌شود. با این حساب تعمیر سیستم لوله کشی، ترمیم ترک خوردگی‌های دیوارها، مقاوم سازی ساختمان و... همگی تحت عنوان بازسازی ساختمان انجام می‌شوند. در مقابل، هر فعالیتی که با هدف نو کردن یک بنای قدیمی صورت گیرد، نوسازی خوانده می‌شود. هر چند بسیاری از افراد هنگامی که بازسازی را آغاز می‌کنند در کنار آن نوسازی را نیز انجام می‌دهند و طراحی بیرونی و داخلی بنا را بهبود می‌بخشند.

آیا بازسازی ساختمان نیاز به مجوز شهرداری دارد؟

یکی از اولین سؤالاتی که هنگام بازسازی مطرح می‌شود این است که آیا باید برای بازسازی از شهرداری مجوز دریافت کرد یا خیر؟ پاسخ به این سؤال به نوع و چگونگی بازسازی ساختمان ارتباط دارد. اگر تغییراتی که در بنا ایجاد می‌شوند جزئی هستند و در واقع منجر به تغییر نقشه اصلی ساختمان نمی‌شوند، نیازی به مجوز شهرداری نخواهد بود. در مقابل اگر تغییرات مهم و اصلی هستند، برای مثال جابجا کردن پله‌ها، تخریب دیوارهای باربر یا ستون‌های اصلی، تغییر در فضای پارکینگ و... ، اخذ مجوز از شهرداری بازسازی ساختمان الزامی خواهد بود.

مواردی مانند تعمیر لوله کشی، تخریب دیوارهای غیرباربر، تعویض کاشی‌ها و سرامیک‌ها، طراحی مجدد نما، تعویض درب‌ها یا پنجره‌ها (مطابق با نقشه اصلی) و... همگی بخشی از بازسازی ساختمان هستند که بدون مجوز قابل انجام خواهند بود.

 

چقدر برای بازسازی ساختمان باید هزینه کنیم؟

میزان هزینه‌های مورد نیاز برای بازسازی ساختمان، به فاکتورهای متعددی بستگی دارد که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

اولین عاملی که تعیین می‌کند چقدر باید برای بازسازی ساختمان هزینه کنید، میزان فرسودگی و قدمت ساختمان است. بدیهی است هر چقدر بنا قدیمی‌تر و فرسوده‌تر باشد، نیاز به تعمیرات گسترده‌تری دارد و در نتیجه هزینه بازسازی ساختمان بالاتر است. خصوصا هنگامی که نیاز باشد بخشی از بنا تخریب شود، هزینه‌ها به شکل محسوسی افزایش می‌یابند.

یک عامل مهم در تعیین هزینه بازسازی ساختمان، متراژ و موقعیت قرارگیری آن است. هر چقدر بنا بزرگ‌تر باشد هزینه بازسازی آن بیشتر است. همچنین موقعیت قرارگیری ساختمان، دسترسی به مصالح و تجهیزات، شرایط آب و هوایی، شرایط عبور و مرور و... همگی در هزینه تمام شده کار نقش خواهند داشت.

اگر می‌خواهید یک ساختمان قدیمی را به یک ساختمان لوکس و بسیار شیک تبدیل کنید، بدیهی است که باید هزینه زیادی برای خرید مصالح و اجرای طرح‌ها بپردازید. با این حساب نوع طراحی داخلی و خارجی، متریال‌هایی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرند، بخش‌هایی که باید بازسازی شوند و... بر میزان هزینه‌های بازسازی ساختمان تأثیر خواهند داشت. برای مثال استفاده از کابینت ممبران برای بازسازی آشپزخانه به مراتب هزینه بالاتری نسبت به کابینت ام دی اف معمولی دارد. همچنین اجرای سقف کاذب کم هزینه‌تر از اجرای آسمان مجازی است.

 

مراحل بازسازی ساختمان چیست؟

بهترین راه برای این که بازسازی با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن انجام شود، همکاری با یک شرکت بازسازی ساختمان حرفه‌ای است. در این صورت نتیجه کار بدون نقص خواهد بود. در این مسیر لازم است مراحل زیر را از شروع تا اتمام پروژه طی نمایید.

هنگامی که برای بازسازی ساختمان با پیمانکار وارد صحبت می‌شوید، پیش از همه لازم است کارشناس شرکت از محل پروژه بازدید نماید. این بازدید اطلاعات بسیار خوبی را درباره نحوه بازسازی، متراژ ملک، هزینه‌ها، زمان مورد نیاز و... در اختیار پیمانکار خواهد گذاشت.

پس از بازدید، شرکت پیمانکار شرایط و نحوه کار را برای شما توضیح خواهد داد و همچنین برآوردی از هزینه‌ها، اعم از مصالح، دستمزدها و... ارائه خواهد کرد. در صورت توافق می‌توانید قراردادی با جزئیات کامل را منعقد ساخته و وارد پروسه اصلی بازسازی شوید.

اولین کاری که بعد از عقد قرارداد انجام می‌شود، تهیه و ارائه طرح بازسازی توسط شرکت پیمانکار است. این طرح تمام جزئیات را درباره مراحل بازسازی در اختیار شما خواهد گذاشت. می‌توانید ایده‌ها و انتظارات خود را برای لحاظ شدن در طرح مطرح نمایید. در هر صورت، آغاز کار با یک طرح اولیه حرفه‌ای، نشان دهنده پایانی عالی برای پروژه است.

با تأیید شما، اجرای طرح بازسازی آغاز خواهد شد. شرکت پیمانکار موظف است طبق زمان‌بندی دقیقی که قبلا ارائه داده است، تک تک مراحل کار را به درستی پیش ببرد. تأمین نیروی مورد نیاز و در مواردی (با توجه به نوع قرارداد) تأمین مصالح نیز بر عهده پیمانکار خواهد بود. در انتها انتظار می‌رود پروژه طی زمان مشخص شده در قرارداد و درست بر اساس طرح‌ها و پلان‌های اولیه به پایان برسد. پرداخت هزینه معمولا به صورت چند مرحله‌ای انجام می‌شود و تسویه حساب بعد از تحویل پروژه انجام خواهد شد.

سفارش بازسازی ساختمان در شرکت بازسازی ساختمان سازین

همکاری با یک مجموعه کاربلد مانند سازین، این فرصت را به شما می‌دهد که از دل یک ساختمان فرسوده، بنایی مستحکم و مدرن بیرون بکشید. کارشناسان این مجموعه شرایطی را فراهم کرده‌اند تا کارفرمایان با پرداخت مقرون به صرفه‌ترین هزینه، ایده‌ها و انتظارات خود به به بهترین شکل اجرایی نمایند.

اجرای صفر تا صد پروژه‌های بازسازی ساختمان در این شرکت توسط افرادی متخصص و طراحانی خلاق و باتجربه انجام می‌شود. نتیجه همکاری این گروه بی‌نظیر، رضایت کارفرمایانی است که با ما همراه بوده‌اند. می‌توانید با مشاهده نمونه کارهای قبلی، از کیفیت و تخصص مجموعه اطمینان پیدا کنید. بازسازی منزل مسکونی (شامل بازسازی بخش‌های مختلف خانه و محوطه)، بازسازی مغازه و محیط کار، مقاوم سازی ساختمان، طراحی کامل دکوراسیون داخلی و نمای خارجی، و... از جمله خدمات ارائه شده توسط مجموعه سازین است. همچنین امکان استفاده از مشاوره رایگان قبل از شروع پروژه بازسازی ساختمان وجود دارد. به این ترتیب می‌توانید با خیالی آسوده کار بازسازی را به دست افرادی کاربلد بسپارید. جهت تماس با کارشناسان سازین به وب سایت ما به آدرس www.sazin.co مراجعه کنید.


۱۵:۴۵:۵۴ | شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ | Saturday 11 / 03 March / 2023