#ماه محرم #اخبار آموزش و پرورش #غزه #المپیک #دولت چهاردهم #نقل و انتقالات فوتبال #اربعین #پرسپولیس #استقلال #تراکتورسازی تبریز

آموزش گام به گام اخذ ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا از مهم‌ترین و شاید هم بتوانیم بگوییم پر استقبال‌ترین ویزا در ایران به شمار می‌آید و افراد زیادی به دنبال اخذ این ویزا هستند.

Step-by-step training for obtaining a Canadian tourist visa

برای اخذ ویزای توریستی کانادا لازم است که با تمامی مراحل آن آشنا باشید تا در طی این مراحل مشکلی برای شما به وجود نیاید. برای گرفتن این ویزای توریستی نیاز به برخی مدارک دارید که باید آنها را آماده کنید، ترجمه رسمی کنید و به آفیسر سفارت ارائه دهید. همین‌طور می‌بایست تست‌های بیومتریک بدهید. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات کافی در خصوص مراحل لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا را در اختیار شما قرار دهیم.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

منظور از ویزای توریستی کانادا این است که متقاضیان به شکل موقت بتوانند در کانادا اقامت داشته باشند. ویزای کانادا معمولاً به 2 حالت یک بار ورود (single entry visa) و چند بار ورود (multiple entry visa) صادر خواهد شد. در خصوص ویزای مولتیپل توریستی کانادا باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که فرد متقاضی با در نظر گرفتن مدت اعتباری که پاسپورت او دارد می‌تواند تا ۶ ماه در کانادا اقامت کند و تا 10 سال نیازی به اخذ مجدد ویزای کانادا ندارد. پس بطور کلی ویزای توریستی کانادا شامل ویزای سینگل، ویزای مولتی است که در ادامه با هر کدام آشنا خواهید شد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

برای اینکه بتوانید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید لازم است مدارک زیر را آماده کنید:

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

Procedures for obtaining a Canadian tourist visa

اخذ ویزای توریستی کانادا شامل مراحل مختلفی است که هر کدام از آنها باید به دقت انجام شود. در ادامه این مراحل را گام به گام برای شما توضیح خواهیم داد.

مرحله اول اخذ ویزا

اولین مرحله که برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید انجام دهید این است که از وب سایت اداره مهاجرت کانادا فرم‌های لازم جهت ویزای توریستی کانادا را دانلود کنید. در این فرم لازم است تمامی اطلاعات خود را به درستی قید کنید و حتماً در ارتباط با اینکه هدف شما از دریافت ویزای توریستی کانادا چه چیزی است به شکل کامل و شفاف صحبت کنید. به شما توصیه می‌کنیم هیچ کدام از گزینه‌ها و سوالاتی که در این فرم آمده است را خالی نگذارید و پاسخ مناسبی برای همه آنها وارد کنید.

مرحله دوم

مرحله دوم، ترجمه رسمی مدارکی است که در فرم سفارت از شما خواسته شده است. این مرحله بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر ایرادی در ترجمه‌تان باشد و یا ترجمه مدارک دیرتر از موعد آماده شود، عملا فرصت اخذ ویزا را از دست خواهید داد. ترجمه مدارکی که باید به سفارت کانادا تحویل دهید موضوع بسیار مهمی است که نمی‌توان آن را به هر دارالترجمه‌ای سپرد. به شما توصیه می‌کنیم حتماً برای این کار به یک دارالترجمه معتمد سفارت مراجعه کنید. این مراکز با توجه به سابقه‌ای که در این زمینه دارند بهتر می‌توانند کار شما را انجام دهند تا مشکلی در زمان اخذ ویزا برایتان به وجود نیاید.

The reasons that cause the rejection of the Canadian tourist visa

ترجمه شناسنامه، ترجمه سند ملک، ترجمه مدارک شغلی، ترجمه گواهی تمکن مالی و... از جمله ضروریاتی است که حتماً در پیشرفت روند دریافت ویزای کانادا اثرگذار است؛ بنابراین به سراغ بهترین دارالترجمه بروید و از آنها بخواهید که همه آنها را برای شما ترجمه کنند.

مرحله سوم

پس از اینکه فرم را کامل کردید و ترجمه مدارکتان آماده شد، حتماً اطلاعاتی که در این فرم نوشتید را مطالعه کنید و مطمئن شوید که جواب‌های شما درست هستند. الان باید مدارکی که از شما خواسته شده را ضمیمه فرم کنید. حتی به شما پیشنهاد می‌کنیم ترجمه سابقه بیمه را هم به مدارکی که از شما خواسته‌اند اضافه کنید زیرا نشان دهنده سابقه کاری در ایران است و اطمینان خاطر بیشتری به آفیسر سفارت می‌دهید که به کشور خود باز خواهید گشت.

مرحله چهارم

پس از اینکه فرم را مطالعه و مدارک را ضمیمه کردید لازم است مطالبی که در ارتباط با سیاست‌های حریم شخصی است را مطالعه کنید و رضایت خود را برای ادامه روند دریافت ویزا اعلام کنید. در این رضایتنامه در خصوص تست‌های بیومتریک از سوی مراکز مورد تایید، صحبت شده است. این تست‌ها شامل عکسبرداری از مردمک چشم و گرفتن اثر انگشت الکترونیکی است.

مرحله پنجم

در مرحله پنجم شما باید مدارک خود را به همراه فرمی که پر کرده‌اید به نزدیک‌ترین CVAC (مراکز درخواست ویزای کانادا) برده و به آنها ارائه دهید. این مراکز برای دریافت ویزای کانادا اقدام می‌کنند اما صادر کننده ویزای شما نیستند. این مراکز متاسفانه در ایران نیستند و شما برای مراجعه حضوری به آنها مجبور هستید به یکی از کشورهای همسایه سفرکنید. اما برای درخواست ویزا می‌توانید به دو صورت عمل کنید. یکی این است که درخواست خود را حضوری انجام دهید و دیگری شیوه‌ای است که در دسترس‌تر است و آن هم روش آنلاین است. توصیه‌ای که به شما داریم این است که به شکل آنلاین برای درخواست ویزای توریستی اقدام کنید.

اما علتی که برای این توصیه وجود دارد این است که حتی بر اساس اعلام خود دولت کانادا فرایند اخذ ویزا و بررسی مدارک شما از این طریق سریع‌تر صورت خواهد گرفت. اما موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که روش آنلاین ممکن است برای هر شخصی امکان‌پذیر نباشد و تمام این پذیرش‌ها بر اساس قوانینی است که دولت کانادا دارد. به عنوان مثال اگر در مراحل اخذ ویزای کانادا به ارائه اطلاعات بیومتریک نیاز داشته باشید انجام روش آنلاین برای شما امکان‌پذیر نخواهد بود.

حتی در برخی موارد افسر اقامت احتمال دارد مدارک بیشتری از شما بخواهد تا به آنها ارائه دهید. پس تمامی مدارک را به شکل کاملاً رسمی و ترجمه شده در اختیار داشته باشید تا هر زمان که آنها را از شما بخواهند خیلی فوری مدارک را تحویل دهید. هیچ محدودیتی در مخالفت کنسول کانادا با ارائه ویزای شما وجود ندارد و آنها می‌توانند به هر شکلی که بخواهند با ارائه ویزا به شما مخالفت کنند. پس به همین دلیل است که می‌گوییم سعی کنید هر چه مدارک دارید که فکر می‌کنید حتی 1 درصد ممکن است در روند اخذ ویزای کانادا به شما کمک کند، ترجمه رسمی کنید.

مرحله آخر

پس از اینکه تمامی مراحل بالا طی شد معمولا بعد از گذشت دو هفته تا سه ماه، سفارت کانادا به متقاضی دریافت ویزای توریستی اعلام می‌کرد که آیا به او ویزای توریستی تعلق می‌گیرد یا خیر. اگر دنیا به کام شما بود و برای شما ویزای توریستی صادر شد لازم است به همراه پاسپورتتان به دفتر CVAC مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت کنید. اگر در حین کار به مشکلی برخورد کردید بهتر است با مشاورانی که در این زمینه تجربه کافی دارند ارتباط برقرار کنید.

دلایلی که باعث ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا می شود

ویزای توریستی کانادا احتمال دارد که به سبب علت‌های بسیار زیادی با ریجکت شدن مواجه شود. اگر دریافت این ویزا برای شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است پس موارد زیر را ابتدا بررسی کنید و در حین درخواست ویزا به آنها توجه داشته باشید تا مشکل ریجکتی برای شما به وجود نیاید:

چه افرادی به ویزای توریستی کانادا نیاز دارند؟

به صورت متداول اشخاصی که برای دریافت ویزای توریستی کانادا اقدام می‌کنند شامل یکی از دسته‌های زیر خواهند شد:

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی

برای هر کدام از انواع ویزایی که پیش‌تر به آنها اشاره داشتیم مدت زمان خاصی از سوی اداره مهاجرت کانادا در نظر گرفته شده است. اعتبار ویزای توریستی را برای ویزای سینگل از سوی اداره مهاجرت کانادا ۶ ماه اعلام کرده‌اند؛ اما ویزای مولتیپل دارای مدت زمانی ۱۰ ساله است. فراموش نکنید که موضوع مهمی که در این میان وجود دارد مهلت اعتبار پاسپورت شما است. در خصوص ویزای مولتیپل این نکته را فراموش نکنید که لازم است هر ۶ ماه از خاک کانادا خارج شوید. اشخاصی که ویزای سینگل را دارند پس از اینکه از کانادا خارج شدند باید دوباره برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهند.

هزینه ویزای توریستی کانادا

Canadian tourist visa fee

هزینه‌ای که شما باید بابت دریافت ویزای توریستی کانادا بپردازید حدود ۱۸۵ دلار کانادا است. این ۱۸۵ دلار شامل ۸۵ دلار برای هزینه انگشت نگاری است و ۱۰۰ دلار دیگر آن را باید برای موارد زیر هزینه کنید:

البته افرادی که از سوی اشخاصی که در کانادا هستند، دعوتنامه ندارند باید هزینه‌ای مضاعف پرداخت کنند و کاورلتر و برنامه سفر را هم بگیرند.

سخن پایانی

ویزای توریستی کانادا موضوعی بود که در این مطلب به شکل کامل به آن پرداختیم و تمامی مراحل آن را گام به گام برای شما توضیح دادیم. فراموش نکنید شما نیاز به مراجعه به یک دارالترجمه رسمی معتبر دارید تا فرایند ترجمه مدارکتان را به خوبی انجام دهند زیرا اگر ترجمه رسمی به درستی انجام نشود ممکن است حتی برای شما مشکلاتی را هم به بار آورد. ترجمه مدارک نقش بسیار مهمی در فرایند اخذ ویزای توریستی کانادا دارد. اگر در خصوص دریافت ویزای توریستی کشور کانادا تجربه‌ای دارید لطفاً آن را با ما به اشتراک بگذارید.


۱۵:۲۲:۴۷ | شنبه ۲ دی ۱۴۰۲ | Saturday 23 / 12 December / 2023