#کالابرگ الکترونیک #غزه #پرسپولیس #استقلال #اخبار آموزش پرورش و فرهنگیان

پمپ هیدرولیک فشار بالا چیست؟ آشنایی با انواع و کاربردها

پمپ هیدرولیک فشار بالا از انواع پمپ هیدرولیکی است که سیال را در مسافت طولانی تری در مقایسه با دیگر پمپ های هیدرولیک انتقال داده و پمپ می کند.

What is a high pressure hydraulic pump

پمپ هیدرولیک فشار بالا از انواع پمپ هیدرولیکی است که سیال را در مسافت طولانی تری در مقایسه با دیگر پمپ های هیدرولیک انتقال داده و پمپ می کند. از پمپ هیدرولیک فشار بالا در آبیاری، زهکشی، آماده سازی آب شهری، سیستم اطفا حریق، کارواش و … استفاده می کنند. پمپ های هیدرولیک فشار قوی از پمپ های جابجایی مثبت هستند که مصارف صنعتی داشته و می توانند بر فشار حاصل از بارهای مکانیکی سیستم و نیروهای اصطکاکی غلبه کرده و سیال را در مسافت طولانی تری پمپ نمایند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پمپ هیدرولیک فشار بالا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

پمپ هیدرولیک چیست؟

اساس کاری پمپ های هیدرولیک بر حسب سیال روغن است. این پمپ ها مقدار زیادی روغن را فشار داده و انرژی مکانیکی را به جریان و فشار تبدیل می کنند. در پمپ هیدرولیک بر اثر خلا ایجاد شده، فشار سبب حرکت سیال به مجرای ورودی شده و آن را به سایر قسمت ها انتقال می دهد.عملگرهای سیستم هیدرولیک فشار پمپ هیدرولیک را به انرژی مکانیکی تبدیل می کنند.پمپ هیدرولیک بر اثر فشار ایجاد شده ناشی از فشار روغن سبب تبدیل آن به انرژی مکانیکی شده و سیال را حرکت می دهد.

انواع پمپ های هیدرولیک شامل: پمپ کاتریجی ، پمپ دنده ای ، پمپ پیستونی.

پمپ هیدرولیک فشار بالا چیست؟

اگر نیاز باشد تا در پمپ های هیدرولیک سیال به صورت افقی یا عمودی به فاصله زیادی پمپ شود از پمپ هیدرولیک فشار بالا استفاده می شود. این پمپ ها فشار استاتیک قدرتمندی ایجاد کرده و ساختار آنها به صورت چند طبقه ای است. این پمپ ها به نام WKI هم شناخته می شوند. پمپ هیدرولیکی انرژی مکانیکی را به انرژی هیدرولیکی تبدیل می نماید. پمپ فشار قوی یا پمپ هیدرولیک فشار بالا فشار استاتیکی زیادی دارند و می توانند سیال را تا ارتفاع زیادی جابجا کنند. این پمپ ها از نوع پمپ های گریز از مرکز و چند طبقه هستند. وجود طبقات بیشتر در این پمپ در مقایسه با پمپ گریز از مرکز معمولی سبب می گردد تا فشار بیشتری ایجاد گردد.

پارامترهای قابل توجه در خرید پمپ فشار بالا کدامند؟

قطر پروانه مود استفاده در این پمپ، تعداد پروانه های مورد استفاده و سرعت روتور از عوامل حائز اهمیت در خرید پمپ هیدرولیک فشار بالا هستند. در کنار این عوامل ارتفاع جابجایی سیال به نوع سیال نیز بستگی خواهد داشت. اگر قطر پروانه به مقداری زیادی طراحی شود تا سیال مسافت بیشتری پمپ گردد، هد افزایش یافته و این امر سبب بزرگ شدن سایز و اندازه پمپ می گردد. از طریق افزایش دور موتور نیز می توان مسافت پمپاژ سیال را تقویت کرد، اما بالا بردن بیش از اندازه دور موتور و اندازه آن مشکلاتی را با خود به همراه دارد. یکی از مشکلات آن است که یاتاقان ها و کوپلینگ ها می بایست دور موتور بالاتری را حمل کنند و از این حیث طول عمر پمپ هیدرولیک فشار بالا کاهش می یابد، لذا بهترین راه خرید پمپ هیدرولیک فشار بالا خواهد بود.

انواع پمپ هیدرولیک فشار بالا کدامند؟

What are the types of high pressure hydraulic pumps

از انواع پمپ هیدرولیک فشار بالا عبارتند از:

ساختار پمپ هیدرولیک فشار بالا چگونه است؟

عواملی چون قطر پروانه پمپ هیدرولیک فشار بالا، تعداد طبقات و تعداد پروانه ها و در نهایت سرعت روتور بر دقیقه از عوامل تاثیرگذار بر پمپ هیدرولیک فشار بالا به شمار می روند.

مزایای پمپ هیدرولیک فشار بالا چیست؟

پمپ هیدرولیک فشار بالا بر خلاف پمپ های گریز از مرکز محافظ حلزونی شکل ندارند، زیرا در اینصورت حجیم خواهند شد، بنابراین در این پمپ ها از دیفیوزر استفاده می شود. قدرت بالا، حجم و اندازه کم و مقرون به صرفه بودن این پمپ ها به نسبت قدرت بالایی که دارند از مهمترین مزایای پمپ هیدرولیک فشار بالا است. از مزایای پمپ هیدرولیک فشار بالا عبارتند از:

کاربرد پمپ هیدرولیک فشار بالا چیست؟

اغلب از پمپ هیدرولیک فشار بالا در موارد زیر استفاده می گردد:

عوامل موثر در قیمت پمپ فشار بالا چیست؟

قیمت پمپ فشار قوی با توجه به برند و مدل متفاوت است. علاوه بر این موارد قطر خروجی پمپ، ظرفیت آبدهی پمپ هیدرولیک فشار بالا، ارتفاعی که سیال توسط پمپ جابجا می شود، درجه حرارت سیال درون پمپ و آب بندی پمپ از عوامل تاثیرگذار بر قیمت پمپ هیدرولیک با فشار بالا است.

نکات قابل توجه در نگهداری پمپ هیدرولیک فشار بالا

به منظور نگهداری مناسب این پمپ ها و داشتن عمر مفید توصیه می گردد تا موارد زیر در نگهداری آنها رعایت گردد:

در کنار موارد بالا لازم است از متریال مرغوب و پمپ مناسب و با کیفیت استفاده شود. یکی از شرکت های تامین کننده انواع پمپ هیدرولیک از جمله پمپ هیدرولیک فشار بالا، شرکت هیدرولیک نادری است. این شرکت با استفاده از متخصصین و تکنسین های با دانش و مجرب خود حدود 30 سال در حوزه تامین بهترین پمپ های هیدرولیک و تعمیر و نگهداری آن ها فعالیت می کند. متقاضیان خرید انواع تجهیزات هیدرولیکی از جمله انواع پمپ هیدرولیک می توانند با شرکت هیدرولیک نادری تماس گرفته و پس از اخذ مشاوره و اطلاعات فنی نسبت به خرید پمپ هیدرولیک متناسب با نیاز خود اقدام نمایند.

021-77795419 - 021-77960077 - 021-77112453


۱۳:۳۶:۳۲ | سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ | Tuesday 02 / 04 April / 2024