کرونا
بورس
قیمت سکه و طلا
نرخ ارز
وام اجاره مسکن tem.mrud.ir
دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir
آزادسازی سهام عدالت samanese.ir
سامانه سجام sejam.ir
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار فرهنگیان

ثبت‌نام ۵۵۰نفر در سراسر کشور تا ساعت ۱۴ برای انتخابات مجلس

گزارش کامل از متن و حاشیه اولین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی را در این خبر بخوانید.

در حال تکمیل| گزارش اولین روز ثبت‌نام داوطلبان مجلس/ ثبت‌نام 550نفر در سراسر کشور تا ساعت 14/ ثبت‌نام 60 نفر در تهران

ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از ساعت 8 صبح امروز(10 آذر) در وزارت کشور و فرمانداری‌های سراسر کشور و همچنین سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی‌­های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور آغاز شد.

15:11؛ ثبت‌نام 60 نفر از حوزه انتخابیه تهران

عیسی فرهادی فرماندار تهران در جمع خبرنگاران: تا ظهر امروز 60 نفر ثبت‌نام قطعی در این دوره از انتخابات داشته‌اند که از این تعداد 11 نفر خانم هستند. 

وی افزود: از میان ثبت‌نام کنندگان 34 درصد ایثارگر، 5 درصد بازنشسته و 32 درصد کارمند هستند.  پیش بینی می‌کنیم در این دوره از انتخابات مجلس 3000 نفر در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ثبت‌نام کنند.

------------------------------

14:37؛ ثبت‌نام نبویان در فرمانداری تهران

حجت‌الاسلام سید محمود نبویان دقایقی پیش با حضور در فرمانداری تهران در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرد. وی نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس بود.

وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران ,

------------------------------

14؛ ثبت نام 550 نفر داوطلب نمایندگی مجلس

موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: 550 نفر تا ساعت 14 امروز برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت‌نام کردند.

------------------------------

11:30؛ بازدید وزیر کشور از ستاد انتخابات

رحمانی فضلی وزیر کشور در بازدید از ستاد انتخابات وزارت کشور، گفت: ما امروز که روز مجلس است را آغاز ثبت‌نام نامزدها قرار دادیم و در همه حوزه‌ها ثبت نام شروع شد و 378 نفر تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند و امیدواریم که امسال انتخابات باشکوه قانونی و سالم داشته باشیم.

وی افزود: امیدوارم مجلس پرتوان و در حد نظام جمهوری اسلامی باشد. از همه مسئولان می‌خواهم که مرّ قانون را رعایت کنند و وزارت کشور نیز به همه وظایف خود عمل خواهد کرد.

وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران ,

------------------------------

10:29؛ توضیحات دبیر ستاد انتخابات کشور درباره تبلیغات

دبیر ستاد انتخابات کشور: چون تبلیغات انتخابات هشت روز قبل از روز رای گیری انجام می‌شود، از امروز تا زمانی که اسامی نهایی داوطلبان اعلام شود، هیچ رفتاری مبنی بر تبلیغات انتخاباتی نباید داشته باشند.

------------------------------

10:20؛ قدیری ابیانه: در لیست اصولگراها نباشم کناره‌گیری می‌کنم

محمد حسن قدیری ابیانه فعال سیاسی اصولگرا و سفیر سابق ایران در استرالیا در مورد علل حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان کاندیدا گفت: من نامزد شدم که اگر در لیست ولایتمدارن قرار گرفتم ادامه  دهم و اگر نباشم به نفع این لیست کناره گیری می‌کنم. من هیچ لابی با هیچ گروهی نداشتم.

قدیری ابیانه با تاکید بر شفافیت در هزینه های انتخاباتی اظهار داشت: در بسیاری از کشورها این شفافیت هزینه‌ها هست و می‌توانم ادعا کنم کسی که میلیاردی برای رفتن به مجلس خرج می‌کند برای مبارزه با فساد به مجلس نمی‌رود و متاسفانه در مجلس فعلی حمایت از فساد را زیاد دیدیم.

 

 9:36؛ ثبت‌نام قدیری ابیانه و علیجانی در انتخابات مجلس

محمدحسن قدیری ابیانه سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک و محسن علیجانی زمانی نماینده فعلی تهران برای ثبت نام در انتخابات مجلس به وزارت کشور مراجعه کردند. هر دو نفر اعلام کردند از حوزه انتخابیه تهران کاندیدا خواهند شد. 

وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران ,

------------------------------

8:30 ؛ تشکیل صف‌های طولانی برای ثبت‌نام

به‌محض آغاز فرآیند ثبت‌نام از دوطلبان در محل وزارت کشور، تعداد زیادی از داوطلبان برای ثبت‌نام بیرون از ساختمان تالار وزارت کشور حضور یافته و به همین دلیل صف طولانی برای این منظور ایجاد شده است.

-----------------------------------

ساعت 8 صبح

دستور وزیر کشور خطاب به فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور جهت آغاز فرایند ثبت‌نام از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس صادر شد.

پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۸:۲۰:۵۵ | یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ | Sunday 01 / 12 December / 2019
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon