سامانه سلامت کرونا salamat.gov.ir
اخبار کرونا
هواشناسی
حمایت معیشتی
تعطیلی مدارس
برجام
اخبار فرهنگیان

اعلام دستورالعمل انتخاب معلمان نمونه

از سوی دبیرخانه ستاد بزرگداشت مقام معلم استان کردستان، دستورالعمل سی و ششمین دوره انتخاب معلمان نمونه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اعلام شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان yjc.ir، طالب محمدی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان و دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم استان گفت: تجلیل از همه معلمان مورد نظر است و لیکن برای مراسم " هفته بزرگداشت مقام معلم " تعدادی از معلمان به عنوان نمادین در ۱۲ موضوع تخصصی مورد تجلیل و تشویق قرار می‌گیرند و هر فرد می‌تواند حداکثر در سه موضوع داوطلب شده و فرم مربوطه را تکمیل نماید، ولی در صورت کسب امتیاز، صرفا در یک موضوع به عنوان برتر معرفی و تجلیل خواهد شد.

دستورالعمل انتخاب معلمان نمونه اعلام شددبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم استان معلم پژوهشگر، معلم محقق و مؤلف، معلم یار، معلم هنرمند، معلم ایثارگر، معلم برتر جشنواره ها، پیشکسوت برتر، نیرو‌های آزاد شاغل در مدارس غیر دولتی، معلم قهرمان (ورزشی)، معلم ماهر و توانا، معلم ویژه، معلمان فن آور، خلاق، نو آور و معلم برتر قرآنی را ۱۲ موضوع پیش بینی شده برای انتخاب معلمان برتر استان عنوان کرد.

او با بیان اینکه انتخاب معلمان برتر بر اساس ملاک‌های عمومی و تخصصی خواهد بود؛ گفت: ملاک‌های عمومی حداکثر ۱۰۰ امتیاز خواهد بود و ملاک‌های تخصصی وفق ملاک‌های مشخص در هر موضوع خواهدبود و تعداد منتخبین برای هرشهرستان ۲ نفر و هرمنطقه ۱ نفر در هر موضوع خواهد بود که از میان تمامی برگزیدگان شهرستانی ۲۴ نفربه عنوان برگزیدگان استانی (در هر موضوع دو نفر) مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

محمدی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان گفت: این طرح شامل نمایندگان معلمان که در ۳ سال اخیر به ستاد کشوری معرفی شده اند، منتخبین استانی و شهرستانی ۳ سال اخیر، افرادی که در مرخصی و یا مأموریت هستند، کارکنان اداری شاغل در ادارات و کسانی که پرونده مختومه (تنبیهی) در هیئت رسیدگی به تخلفات اداری دارند؛ نمی‌شود.

او همچنین به اقدامات اجرایی ضروری شهرستان‌ها و مناطق نیز اشاره کرد و بر تشکیل ستاد بزرگداشت تجلیل از مقام معلم، اطلاع رسانی و ابلاغ شیوه نامه به معلمان و تمامی مدارس در اسرع وقت، تکمیل منظم پرونده فرهنگیان متقاضی و تشکیل گروه‌های داوری برای بررسی مدارک همکاران متقاضی تاکید کرد.

محمدی از تمامی همکاران شاغل در واحد‌های آموزشی خواست با تکمیل فرم مربوطه، داوطلبی خود را برای شرکت در انتخاب معلم برتر اعلام و فرم تکمیل شده را به همراه مستندات به اداره آموزش و پرورش شهرستان و منطقه محل خدمت خود تحویل نمایند.

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم استان در پایان خاطرنشان کرد: سیاست وزارت آموزش و پرورش در خصوص تکریم و بزرگداشت مقام معلم نهادینه کردن فرهنگ تکریم در جامعه بوده و تکریم مقام معلم به زمان خاصی محدود نمی‌باشد و اداره کل آموزش و پرورش استان علاوه بر برنامه‌های هفته معلم، اقدام به تهیه تقویم اجرایی تکریم و بزرگداشت مقام معلم برای طول سال ۹۸ نموده است و انتظار می‌رود نواحی و مناطق با استفاده از ظرفیت‌های درون و برون سازمانی اقدامات شایسته‌ای را در این خصوص انجام دهند.


پویشگر: خبرپو     منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۴:۵۰:۳۰ | یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ | Sunday 16 / 02 February / 2020
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!
زودتر از دیگران از آخرین حاشیه ها, اخبار مهم و جنجالی روز, با خبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon