سامانه سلامت کرونا salamat.gov.ir
اخبار کرونا
اخبار داعش
هواشناسی
حمایت معیشتی
تعطیلی مدارس
برجام
اخبار فرهنگیان

پاسخ رسمی به اعتراض معلمان درباره آزمون رتبه بندی

معاون وزیر آموزش‌وپرورش در واکنش به اعتراض معلمان نسبت به آزمون رتبه بندی و قطع شدن سامانه حین آزمون، از تکرار آزمون خبر داد.

پاسخ به اعتراض معلمان درباره آزمون رتبه‌بندی/آزمون تکرار می‌شود

علی الهیار ترکمن در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به اعتراض معلمان نسبت به آزمون رتبه‌بندی و اینکه طبق گفته آنها هنگام آزمون سایت به دلیل مشکلات فنی قطع شد بنابراین نتوانستند آزمون را به انتها برسانند، اظهار‌ کرد:‌ در آزمون رتبه‌بندی که به تازگی برگزار شد مشکلات فنی سایت تأیید نشد، در استان‌های مختلف به صورت موردی وضعیت سایت را چک کردیم و مشخص شد برای هر فرد شرکت‌کننده در آزمون، در انتها کارنامه صادر شده است.

وی افزود: برای دسترسی بهتر فرهنگیان به جایگاه واقعی خود در رتبه‌بندی تصمیم بر آن شد تا یکبار دیگر آزمون برای رتبه‌های 2 تا 5 تکرار شود.

آزمون رتبه‌بندی  دوباره تکرار می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که فرهنگیان می‌گویند چرا باید برای ارتقای رتبه در آزمون شرکت کنند آیا فرایند سازمان‌های دیگر نیز بدین صورت است، گفت:ما طبق قانون مجاز به حذف آزمون نیستیم و داریم از رتبه‌بندی حرفه‌ای سخن می‌گوییم و صرفاً افزایش حقوق مدنظر نیست اما این فرصت را برای فرهنگیان فراهم کردیم تا یکبار دیگر اواسط این هفته "5 اسفند" آزمون تکرار شود.

وی ادامه داد: برگزاری آزمون اجتناب‌ناپذیر است، از تمام فرهنگیان می‌خواهم تلاش کنند تا در آزمون مجدد حداقل نمره قبولی که 50 درصد است را کسب کنند.

رتبه‌بندی را افزایش حقوق نبینید

الهیار با اشاره به اینکه سوالات آزمون چندان دشوار نیست، متذکر شد: برای گرفتن هر آزمونی باید بودجه‌بندی انجام شود یعنی سوالات آسان، متوسط و سخت وجود داشته باشد و در طراحی سوالات آزمون رتبه‌بندی نیز این سطوح رعایت شده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که پیش از این بارها مسئولان این وزارتخانه از افزایش میانگین 400 هزار تومانی حقوق تمام معلمان خبر دادند اما الان در عرصه اجرا اینگونه نیست و افزایش حقوق مشروط به قبولی در آزمون شده است و افرادی که در آزمون قبول نشوند از این افزایش حقوق محروم می‌شوند، گفت: هم‌اکنون آئین نامه رتبه‌بندی مصوب شده است و نمی‌توان براساس نظرات شخصی درباره آن صحبت کرد، آئین‌نامه ملاک کار است و باید براساس مفاد آن عمل کنیم برهمین اساس فرهنگیان رتبه‌بندی را افزایش حقوق نبینند.

به گزارش تسنیم، با برگزاری آزمون رتبه‌بندی معلمان در هفته‌های گذشته، تعداد زیادی از آنها از مشکلات فنی سایت و قطع شدن آن حین آزمون و پاسخگویی به سوالات خبر می‌دهند که همین موضوع مانع از پاسخگویی به تمام سوالات و در نهایت رد شدن آنها در آزمون رتبه‌بندی شد.پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم

۱۵:۴۱:۲۰ | شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ | Saturday 22 / 02 February / 2020
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!
زودتر از دیگران از آخرین حاشیه ها, اخبار مهم و جنجالی روز, با خبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon