اخبار ترور و شهادت پدر هسته ای ایران + انتقام ایران
اخبار تعطیلی ها و محدودیت های کرونایی
اخبار کرونا
یارانه
نرخ ارز
بورس
سامانه سجام sejam.ir
سهام عدالت samanese.ir
هواشناسی
اخبار پرسپولیس
اخبار استقلال
اخبار انتخابات 1400
اخبار فرهنگیان

ستاره والیبال ایران و جهان ایتالیایی شد!

موسوی، مدافع جذاب والیبال جهان با طی کردن دوره قرنطینه بعد از ابتلا به کرونا، حالا آماده سفر به ایتالیا و بازی با پیراهن پیاچنزا است.

به گزارش "ورزش سه"، سیدمحمد موسوی، مدافع دزفولی والیبال ایران که تا قبل از 30 سالگی با وجود حضور مستمر در تیم ملی و درخشش در مسابقات سطح بالا تصمیمی برای لژیونر شدن نداشت، بعد از یک تجربه موفق در لهستان، حالا در آستانه حضور در سری آ قرار گرفته است. این ستاره والیبال ایران که در ابتدای فصل با سایپا قرارداد امضا کرد و تا اینجای فصل هم برای این تیم چند بازی انجام داد، طی هفته های اخیر با ویروس کرونا درگیرشده بود. 


دقیقا در همین دوران که با تعطیلی موقت لیگ والیبال همراه شد، پیشنهاد جذابی از ایتالیا به دست یکی از برترین مدافعان والیبال جهان رسید. موسوی که دوران قرنطینه را طی می کرد، بعد از مذاکره با سرمربی و مدیران سایپا توانست رضایت آن ها را برای انتقال به سری آ و تیم پیاچنزا بگیرد.

حالا "سید" والیبال ایران برای پیوستن به پیاچنزا فقط منتظر صدور ویزای خود است تا در سال المپیک بازی در سطح بالایی را تجربه کند و در تیمی به میدان برود که به گفته خودش شانس قهرمانی در سری آ را هم دارد.
به همین بهانه با سیدمحمد موسوی همکلام شدیم که در ادامه مشروح صحبت های او در گفت و گو با "ورزش سه" را می خوانید.


کرونا گرفتم و در قرنطینه بودم
من هم مثل خیلی دیگر از بازیکنان و مردم به ویروس کرونا مبتلا شده بودم. بعد از این تست کرونای من مثبت شد، در قرنطینه بودم. الان سه هفته از دوره این بیماری گذشته و کاملا بهبود یافتم. فکر نمی کنم دیگر مشکلی داشته باشم و می توانم بازهم تمرین کنم و به میدان بروم.

پیاچنزا یکی از مدعیان قهرمانی سری آ است
از چند هفته قبل پیشنهادی را از تیم پیاچنزای ایتالیا دریافت کردم. این تیم که یکی از تیم های قدیمی و نامدار والیبال ایتالیاست و بازیکنان خوبی در اختیار دارد. لرنزو برناردی هدایت پیاچنزا را برعهده دارد و بازیکنانی همچون گئورگی گروزر و آرون راسل هم در این تیم هستند. حتی پیاچنزا یکی از مدعیان قهرمانی در این فصل از سری آ والیبال ایتالیا است. با توجه به این وضعیت من هم دوست داشتم که به این پیشنهاد جواب مثبت بدهم. 


به صدور رضایت نامه ام خیلی خوش بین نبودم
موضوع را با مسئولان باشگاه سایپا و آقای کارخانه مطرح کردم. راستش خودم هم اول خیلی خوش بین نبودم که بتوانم رضایت نامه ام را از سایپا بگیرم، اما خدا را شکر این اتفاق افتاد. سایپایی ها بیشتر صلاح من و منافع ملی را در نظر گرفتند. با توجه به اینکه سال المپیک هم هست، اینکخ من در ایتالیا بازی کنم، قطعا مرا برای بازی در تیم ملی آماده تر می کند. توافقی بین ما صورت گرفت و من منتظر دریافت ویزای ایتالیا هستم. 


هر موقع ویزا برسد، برای پیاچنزا بازی می کنم
نمی دانم قوانین نقل و انتقالات لیگ ایتالیا چگونه است. با توجه به اینکه فصل شروع شده، شاید از نظر قانونی به خاطر کرونا راهی را گذاشتند تا من به این تیم اضافه شوم. به من اعلام کردند در اولین فرصت بعد از صدور ویزا خودم را به ایتالیا برسانم. من هم خودم را آماده سفر می کنم تا بعد از صدور ویزا به ایتالیا بروم و برای پیاچنزا در همین نیم فصل اول هم بازی کنم.

سری آ ایتالیا بهترین لیگ دنیاست
امسال علاقه داشتم با توجه به تعویق المپیک، خارج از ایران بازی کنم، اما با توجه به ارتباطی که با آقای کارخانه داشتم، نتوانستم "نه" بگویم. ابتدای فصل هم از تیم رادوم لهستان پیشنهاد داشتم و با وجود اینکه از نظر مالی هم شرایطش برایم بهتر بود، اما چون تیم خیلی قدرتمندی نبود، در ایران ماندم و با سایپا قرارداد بستم. این بار اما از ایتالیا و تیم پیاچنزا پیشنهادی رسید که شرایط خیلی بهتری داشت. ایتالیا بهترین لیگ دنیا را دارد و پیاچنزا هم تیم قدرتمندی است. قطعا هم برای خودم و هم برای تیم ملی بهتر است که امسال را آنجا بازی کنم. 


لیگ لهستان هم مثل ایران با کرونا بهم ریخته
لیگ برتر ایران هم که البته فعلا برنامه مشخصی ندارد. سه هفته که مسابقات تعطیل شده و دور برگشت هم گویا می خواهند متمرکز برگزار کنند. البته تقریبا کووید 19 در کل دنیا چنین شرایطی را به وجود آورده. الان می بینیم در لهستان هم پلاس لیگا شرایط بهم ریخته ای دارد. تیم قبلی من یعنی اولشتین این روزها به خاطر ابتلای همه بازیکنان به کرونا در قرنطینه کامل است. 


معروف از قرارداد با تیم چینی متضرر شد

از اینکه سعید معروف و امیر غفور نتوانستند از ابتدای فصل در هیچ تیم باشگاهی بازی کنند، ناراحت هستم. متاسفانه کرونا خیلی از برنامه ها را بهم ریخته. سعید که در آمریکاست و متاسفانه به خاطر قراردادی که با تیم چینی داشت، نتوانست به پیشنهادهای دیگرش فکر کند. الان هم که یک قانون عجیب گذاشتند که بازیکنان خارجی نمی توانند در چین بازی کنند. او از این اتفاق خیلی متضرر شد و الان مدت زیادی است که از شرایط بازی خارج شده. امیدوارم هم سعید و هم امیر بتوانند برای نیم فصل دوم چه در ایران و چه خارج از ایران بازی کنند تا برای المپیک آمادگی خوبی پیدا کنند و وقتی به تیم ملی می آیند در شرایط مسابقه باشند.

پویشگر: خبرپو     منبع: ورزش سه

۱۳:۵۰:۳۸ | شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | Saturday 24 / 10 October / 2020
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon