#اخبار کرونا #اخبار پرسپولیس #اخبار استقلال #نقل و انتقال فوتبال #لایحه بودجه 1400 #بیت کوین #سامانه سجام sejam.ir #سهام عدالت samanese.ir #اخبار انتخابات 1400 #اخبار فرهنگیان

جزئیات قطعی های برق فردا/ چه مناطقی خاموشی را تجربه می‌کنند؟

سخنگوی صنعت برق در خصوص جدول خاموشی های برق و مناطقی که با قطعی برق مواجه می شوند توضیحاتی را ارائه کرد.

جزئیات قطعی های برق فردا/ هر منطقه حداکثر 2 ساعت خاموش می‌شود

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به افزایش بی رویه مصرف گاز در بخش خانگی و محدودیت سوخت رسانی به بخش نیروگاهی، گفت: به موجب پایداری شبکه برق و همچنین اطلاع رسانی مطلوب به مردم در خصوص خاموشی های احتمالی تصمیم بر آن شد که جداول خاموشی های برنامه ریزی شده منتشر و اعلام شود.

وی در پاسخ به اینکه خاموشی های برنامه ریزی شده برای چه بخشهایی از کشور اعلام می شود، افزود: شرکتهای توزیع برای نیمه شمالی کشور و مناطق سردسیر اقدام به تهیه و انتشار جداول خاموشی ها می کنند اما تلاش می شود با مدیریت جمیع شرایط دچار خاموشی نشویم. اما  این اطمینان را به مردم می دهیم که اگر نیاز به بروز خاموشی شد در مناطق مذکور براساس جداول اعلام شده است تا مردم با اطلاع از زمان بروز قطعی برق نسبت به آن برنامه ریزی کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: خاموشی برای هر منطقه حداکثر دو ساعت خواهد بود. اما باز هم تاکید می کنم که اگر مردم اقدام به فقط 10 درصد صرفه جویی در مصرف کنند همین خاموشی هایی که با جداول نیز اعلام می شود انشاالله اتفاق نخواهد افتاد.

کمبود 3 هزار مگاواتی تامین برق/ برنامه خاموشی به اطلاع مردم برسد

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: احتمال می‌رود فردا با محدودیت ۳ هزار مگاواتی روبه‌رو شویم و بر همین اساس لازم است همه برنامه‌ریزی ها در این باره انجام شود.

کمبود 3 هزار مگاواتی تامین برق/ برنامه خاموشی به اطلاع مردم برسد

به گزارش خبرگزاری فارس، بعد از ظهر امروز، دوشنبه مورخ 6 بهمن‌ماه نشست مدیریت بار با حضور مدیرعامل شرکت توانیر در مرکز پایش صنعت برق کشور برگزار شد.

در ابتدای این نشست، غلامعلی رخشانی‌مهر، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ضمن ارائه گزارشی خطاب به شرکت‌های توزیع برق منطقه‌ای با اشاره به بررسی‌های هواشناسی انجام شده گفت: بر اساس اطلاعات رسیده موج سرمایی که پیش‌تر وارد کشور شده بود از نواحی شرقی در حال خارج شدن است اما همچنان نواحی شرق کشور را در بر گرفته است.

*موج جدید سرما از 12 بهمن وارد کشور می‌شود

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، با اشاره به ورود موج جدید سرما به کشور از 12 بهمن‌ماه سال جاری، گفت: با ورود این موج بازهم شاهد افزایش مصرف برق و گاز هستیم که با همراهی مردم عزیز و اقدامات صورت گرفته می‌توان از این دوران گذر کرد.

وی در بیان افزایش مصرف گاز طبیعی در روزهای آتی گفت: پیش بینی شده مصرف گاز به‌ویژه در بخش خانگی و تجاری فردا به شدت افزایش یابد که همین امر عرضه گاز به نیروگاه ها را با محدودیت روبرو خواهد کرد.

*محدودیت 3 هزار مگاواتی برق و احتمال خاموشی

رخشانی مهر در تشریح ابعاد دشواری تامین برق تاکید کرد: احتمال می‌رود فردا با محدودیت ۳ هزار مگاواتی روبه‌رو شویم و بر همین اساس لازم است همه برنامه‌ریزی ها در این باره انجام شود.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر وظایف شرکت‌های برق منطقه‌ای به منظور عبور از شرایط بحرانی، گفت: ضروری است شرکت‌های توزیع در مناطق یاد شده برنامه های اعمال احتمالی خاموشی ها را از هم اکنون تدوین کرده و به اطلاع عموم مردم از طریق سامانه های اطلاع رسانی شرکت های توزیع و اپلیکیشن «برق من» برسانند.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: اعمال خاموشی خط قرمز ما است بنابراین همه مدیران باید در این زمینه همکاری داشته باشند.

*صرفه جویی 10 درصدی تامین برق پایدار را تضمین می‌کند

وی به همه مردم توصیه کرد: با اعمال ۱۰ درصدی صرفه جویی در مصرف شرایطی ایجاد کنند که نیازی به اعمال خاموشی نباشد.

معاون شرکت توانیر ضمن محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌های برق در روز آینده گفت: تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها فردا با محدودیت جدی مواجه است و همین امر زمینه دشواری تامین برق را مهیا می‌کند.

رخشانی مهر به دو بازه زمانی حساس در فردا از ساعت ۸ تا ۱۲ صبح و ۱۵ تا ۲۲ اشاره کرد و خواستار همکاری همگانی برای رعایت مصرف در این بازه زمانی شد تا برق پایدار برای همه تامین شود.

این مقام مسئول با اشاره به مدیریت مصرف صنایع در شرایط بحرانی فعلی گفت: در مدت زمان اخیر 139 گیگاوات ساعت از برق صنایع تامین شده که در مقایسه با متوسط 155 گیگاوات ساعتی تنها شاهد افت 16 گیگاوات ساعتی برق صنایع بودیم.

رخشانی‌مهر با اشاره به اینکه قطع 15 گیگاوات ساعتی برق صنایع در مقابل تامین برق تاثیر قابل توجهی ندارد گفت: در شرایط فعلی تامین برق مشترکان خانگی الویت شرکت توانیر است و با مدیریت صحیح شرایط را برای عبور بدون خاموشی مهیا می‌کنیم. در این زمینه همچنین نیاز به کمک مردم داریم و بدون کمک آن‌ها عبور بدون خاموشی از این شرایط غیر ممکن است.

پس از اظهارات معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، مدیرعامل شرکت توزیع برق برخی از استان‌ها نسبت به ارائه گزارش اقدام کردند.

*ذخیره 35 میلیون لیتری مازوت در نیروگاه نکاء مازندران

در این بین مدیرعامل شرکت توزیع برق استان مازندران با اشاره به محدودیت جدی سوخت رسانی به نیروگاه نکاء گفت: میزان مصرف مازوت در نیروگاه نکاء دیروز معادل 7 میلیون لیتر بوده و ذخیره 35 میلیون لیتری مازوت در این نیروگاه می‌تواند در صورت قطع 15 روزه گاز زمینه تامین برق را مهیا سازد.

این مقام مسئول با اشاره ناتوانی در تامین برق صنایع و ابراز گلایه از این روند،گفت: در روزهای اخیر تنها 25 درصد از برق مورد نیاز صنایع تامین شده است و ادامه این روند می‌تواند استان مازندران را با چالش جدی مواجه سازد.

پویشگر: خبرپو     منبع: تسنیم - فارس

۲۰:۱۶:۱۳ | دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ | Monday 25 / 01 January / 2021
ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید تا از مهمترین اخبار و حاشیه های روز باخبر شوید!
instagram-icon telegram-icon facebook-icon twitter-icon
آخرین اخبار روز